dr n. med.

Jacek Brodzicki

Pediatra, Gastrolog

64 opinie +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (1990r). W 1994 r. zdałem specjalizację I stopnia w zakresie Pediatrii, a drugi stopień specjalizacji uzyskałem… więcej

Adresy i cenniki usług

 • Clinica Vitae

  Gdańsk, Kochanowskiego 114
  80-405 Gdańsk, pomorskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Konsultacja pierwszorazowa od 200 zł
  Wto (badanie toleracji pokarmów) od 100 zł
  Badania laboratoryjne, punkt pobrań
  Wizyta kontrolna od 150 zł
  Badania alergologiczne: krew, prick, "płatki"

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
64 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Clinica Vitae

  Do Pana Jacka trafiliśmy z polecenia. Polecala nam zaprzyjazniona sąsiadka, położna oraz pediatra mojej córki. I gdybym miala ponownie wybrac dla niej lekarza to wybrałabym tak samo!
  Pan Jacek Brodzicki jest wspaniałym czlowiekiem i świetnym specjalistą! Ma super podejscie do dzieci, wszystko zawsze dokładnie wyjaśni na spokojnie i rozpisze.
  Córka uwielbia chodzic na wizyty- ja również. Wizyty są płatne, ale myślę że cena jest naprawdę znosna- zwłaszcza, że wychodząc z gabinetu zawsze mam poczucie wewnetrznego spokoju a na wszystkie moje pytania otrzymuje odpowiedź.
  Moja córka od małego męczyła się z nietolerancja pokarmową.
  Dzis ma 13 miesięcy i juzod dawna widać ogromną poprawę.
  Wszystko zawdzięczamy Panu Jackowi.
  Dlatego bardzo, bardzo polecam Pana Brodzickiego !

 • K
  Lokalizacja: Clinica VitaeUsługa: nietolerancja laktozy

  Takich lekarzy jak Pan doktor szukać ze święcą! Oprócz przemiłej atmosfery, świetnego podejścia do maluchów jest absolutnie najlepszy w swoim fachu! Idąc do niego wiedziałam że to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć bo wcześniej z jego opieki korzystała również moja siostra i kilku znajomych. Dziś jesteśmy pod stałą kontrolą pana doktora i może głupio to zabrzmi ale wcale nie chcemy z niej rezygnować, bo każde spotkanie to kompedium wiedzy.

 • E
  Lokalizacja: Clinica VitaeUsługa: refluks

  Lekarz przemiły to fakt. Ma podejście do dziecka. Ale niestety zawiódł nas po całości. Po dziesięciu tygodniach leczenia refluksu zakończył je twierdząc, że wszystko jest już dobrze. Pięć razy z mężem pytaliśmy czy może wrócić. Zbył nas odpowiedzią, że nie ma takiej opcji. Nie cały miesiąc po odstawieniu leków wszystko wróciło ze zdwojoną mocą, do takiego stopnia, że dziecko łapało infekcje jedną po drugiej. Zakończyło się ostrym zapaleniem uszu i gardła (gardło popalone od kwasów). Badania pokazały, że to wina niedoleczonego refluksu. I jak na moje 200 zł za 10 minut wizyty to dość wygórowana cena. Szkoda, bo zapowiadało się całkiem dobrze.

 • A
  Lokalizacja: Clinica VitaeUsługa: refluks

  Świetny specjalista i przemiły człowiek!Zlecił serię badań, po czym postawił trafną diagnozę. Wyleczył mnie z refleksu oraz SIBO.

 • M

  Z całego serca polecam Dr Brodzickiego,zdecydowanie jeden z najlepszych gastroenterologów w Trójmieście.Trafiłam z synkiem do Doktora jak miał 5 miesięcy,słabo przybierał na wadze,nie chciał pić mleka,a potem był problem także z innymi pokarmami.Okazało się że synek miał nietypowy refluks (nie ulewał,a odmawiał wszystkich innych posiłków). Po zastosowanym leczeniu i odpowiednio dobranych lekach apetyt zaczął dziecku wracać a po skończonych 15 miesiącach problem zupełnie minął.
  Dodam że Dr Brodzicki jest przemiłą osobą,ma znakomite podejście do małych pacjentów.Lekarz z powołania o których coraz trudniej.Dziękujemy.
  Marta

 • K

  Byłam i jest jak piszą - bardzo dobry kontakt z pacjentem i rodzicami, profesjonalnie i bardzo przyjemnie ( to wkład pana dr i jego poczucie humoru). Dziękujemy.

 • G

  Mój komentarz jest pozytywny, spotkałam dr. Na oddziale, mój syn zachorował w wieku czterech lat na zapalenie trzustki, choruje do dziś, a ma 14 lat, dr. Podszedł do dziecka bardzo indywidualnie, badał go kiedy wyprosil studentów, bo mały tak płakał i panikował. Potem jak go spotkaliśmy pytał jak Michał, powiedziałam, że trochę niegrzeczny się zrobił, a dr. Na to jak ja się nauczyłem waszego syna wy też musicie :-) pozdrawiam

 • S

  Po wizytach u wielu lekarzy trafilam na doktora Brodzickiego. Do teraz jestem pod wrazeniem. Nie spotkalam tak milego, rzeczowego, konkretnego i kontaktowego lekarza. To pierwszy lekarz, ktory od poczatku zdawal sie miec koncepcje diagnozowania i leczenia.
  Niezwykle mily czlowiek o bardzo pogodnym usposobieniu, a jednoczesnie profesjonalny lekarz.

 • Kontaktowy lekarz, który nie boi się działać! Mój Synek prowadzony przez inną gastroenterolog strasznie cierpiał, przestał przybierać na wadze i dosłownie wył:( po wizycie na zaspie, gdy usłyszałam, że dalej mam karmić dziecko jak to robię.... Krew w kale, śluz, straszne prężenie się dziecka i płacz, brak przebierania na wadze....poszukałam w internecie i trafiłam do Dr Brodzickiego. Poprosiłam o konsultację telefoniczną, Doktor oddzwonił, nie naciągał nas na zbędne wizyty tylko powiedział jakie badania zrobić na wizytę, łącznie z USG Z OCENĄ JELIT!!!( syn miał zlecane 2xusg przez poprzednią doktor ale nigdy z tym dodatkiem do opisu! Skandal! Bo przy pierwszym przyłożenie sondy od razu wyszło, że jest refluks!! A męczył się okropnie). Doktor wprowadził zmiany w diecie, stwierdził oczywistą nietolerancję danego pokarmu, wytłumaczył co, kiedy i jak. Między 2 wizytami mogłam liczyć na telefoniczne kontakt i poradę odnośnie wyników krwi. Syn po 3 tygodniach wystrzelił ruchowo! Zaczął pięknie przybierać na wadze... Najważniejsze- NIE CIERPI!! Poprzedniej lekarce najchętniej zleciłabym sprzątanie gabinetu po Panu Doktorze bo tylko do tego się nadaje. BARDZO POLECAM TEGO SPECJALISTĘ. UFAM Mu w 100% i doceniam, że wie co robi, chce pomóc i ewidentnie MYŚLI a nie biernie odtwarza.
  Dziękuję za pomoc:)

 • S

  Będę w mniejszości, ale jestem zmuszona wystawić panu doktorowi negatywną opinię. Fakt - jest miły, budzi zaufanie swoim sposobem bycia na pierwszy rzut oka, podejściem do dzieci. Co mnie zbulwersowało to fakt, że nie patrząc na wyniki mojego syna (a wyniki kału były zrobione) stwierdził, że to skaza białkowa i ciężka nietolerancja laktozy. Kazał odstawić dziecko od piersi i podawać zamiast tego hydrolizat, co samo w sobie jest skandalem, na moje pytanie czy to jest konieczne, zasugerował mojemu mężowi, żeby "załatwić" jakiegoś psychologa czy psychiatrę "bo teraz matki mają mózgi wyprane tym kp". Cały czas zastanawiam się czy nie napisać skargi do departamentu Matki i Dziecka, ponieważ niedopuszczalnym jest zapisanie tego jakby nie było LEKU, którego podawanie powinno być ostatecznością, dziecku które nie zostało poprawnie i porządnie zdiagnozowane. Dodatkowo żartował sobie z karmienia piersią opowiadając jak jedna z gdańskich doradczyń laktacyjnych miała podobną "przygodę" ze swoim dzieckiem i też jej kazał odstawić od piersi dziecko i podać preparat mlekozastępczy! Cieszę się, że jestem na tyle nieufna, że postanowiłam iść do innego lekarza, który po pierwszym spojrzeniu w wyniki wykluczył nietolerację laktozy, a po wykonaniu masy badań i diety eliminacyjnej okazało się, że nie ma też skazy białkowej, tylko alergia pokarmowa na zupełnie inne produkty. Dr Brodzicki poszedł zaś na łatwiznę, bo oczywiście, że po podaniu preparatu mlekozastępczego wszystkie objawy by ustąpiły i efekty byłyby natychmiastowe, ale chyba nie o to chodzi by podać dziecku sztuczny hydrolizat z całą tablicą mendelejewa i zastępować nim mleko matki, które u tak małych dzieci (syn nie miał wtedy jeszcze trzech miesięcy) jest najbardziej wartościowym pokarmem.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (1990r). W 1994 r. zdałem specjalizację I stopnia w zakresie Pediatrii, a drugi stopień specjalizacji uzyskałem w 1997r. Specjalizację z zakresu Gastroenterologii uzyskałem w 2009 r.
  Na podstawie pracy: „Częstość występowania, następstwa i wyniki leczenia zachowawczego wstecznego odpływu żołądkowo – przełykowego u dzieci z mukowiscydozą”, w czerwcu 2000 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych.
  Od 1999 roku, po odbyciu kursu i uzyskaniu dyplomu umiejętności, wykonuję badania endoskopowe przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia) u dzieci i osób dorosłych.
  Wykształcenia medycznego oraz doświadczenia klinicznego nabywałem przez 25 lat pracy w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Badania endoskopowe przewodu pokarmowego u dzieci starszych oraz osób dorosłych wykonuję w Pracowni Endoskopii Nadmorskiego Centrum Medycznego,
  W ramach mojej działalności pozalekarskiej byłem:
  • Jednym z założycieli i pierwszym Kierownikiem „Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka w Gdańsku” w roku 1992
  • W latach 2005 – 2008 Prezesem „Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania i Rozwoju Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku”
  W 2011 roku ukończyłem Menedżerskie Studia Podyplomowe: „Zarządzanie firmą w opiece zdrowotnej” na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej
  Praktykę prywatną prowadzę od 1997 roku, w tym czasie uczestniczyłem w wielu Zjazdach, Konferencjach i Sympozjach Naukowych. Jestem autorem lub współautorem 63 publikacji naukowych, członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.

Specjalizacje

 • Gastroenterologia
 • Pediatria