Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Gliwice
Gabinet

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Absolwentka studiów magisterskich i licencjackich na kierunku fizjoterapia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Do...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • Ból barku
  • Rwa kulszowa
  • Zespół cieśni nadgarstka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie

Jesteś po wizycie u tego specjalisty?

Podziel się wrażeniami! Przyszli pacjenci pewnie tu zajrzą i będą Ci wdzięczni.

Dodaj

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Od pewnego czasu towarzyszy mi ból w lewym biodrze promieniujący na cześć lędźwiową kręgosłupa. Przeprowadziłem wszelkie badania (rezonans, prześwietlenie), które nic nie wykazały. Sam staram się wykonywać ćwiczenia w domu, ale pomagają tylko na krótki czas. Czuję olbrzymi dyskomfort w poruszaniu się, a przy skręcie biodra słychać trzask. Co w tej sytuacji może pomóc?

Ciężko odpowiedzieć na pytanie w sytuacji, gdy nie zostało przeprowadzone badanie fizjoterapeutyczne. Zakładając czysto hipotetycznie. Jedną z przyczyn "trzaskającego biodra wewnętrznego" jest wzmożone napięcie mięśnia biodrowo- lędźwiowego, który "przeskakując" przez wyrośla kostne powoduje trzaski. Mięsień ten bardzo często również przyczynia się do dolegliwości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Tego rodzaju patologia nie zostanie wykryta na rezonansie lub prześwietleniu. Z całą pewnością potrzebuje Pan diagnostyki schorzenia oraz późniejszej terapii. Łączę pozdrowienia.

mgr Hanna Stronczek

Kobieta 46 lat. Wynik rezonansu:Przebudowa tłuszczowa szpiku pod blaszką graniczną dolną L5 oraz zmiana obrzękowa szpiku na tylnej dolnej krawędzi L5.Na poziomie L5/S1 dehydratacja oraz obniżenie wysokości krążka międzykręgowego.Tylna przyśrodkowa nieco lewoboczna ekstruzja jądra miażdżystego do kanału kręgowego i częściowo zachyłka korzeniowego na 6 mm.Worek oponowy ugięty.Korzeń S1 po stronie lewej przepchnięty ku tyłowi,uciśnięty.Stenoza kanału kręgowego ze zmniejszeniem wymiaru strzałkowego kanału do 9mm. Proszę o informację jakich sportów nie powinnam uprawiać i czy kwalifikuje się to do operacji. Silne dolegliwości bólowe przy długim leżeniu lub staniu promieniujące najczęściej aż do prawego biodra.Ból przy schylaniu.

Witam, powinna Pani unikać wioślarstwa, sportów skocznych, cross-fitu, fitnessu na trampolinach, jazdy konnej, wyczynowej jazdy rowerem, podnoszenia ciężarów. Lepszą alternatywę stanowią ćwiczenia wydłużające oraz wzmacniające stabilizację centralną (np. yoga lub pilates). Decyzję powinna Pani podjąć z terapeutą po dokładnym wywiadzie i przeprowadzonym badaniu. Łączę pozdrowienia.

mgr Hanna Stronczek

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Absolwentka studiów magisterskich i licencjackich na kierunku fizjoterapia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Do...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • Ból barku
  • Rwa kulszowa
  • Zespół cieśni nadgarstka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Powiązane wyszukiwania