Grzegorz Szperzyński

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

47 opinii +dodaj

Dr. Grzegorz Szperzyński specjalista ortopeda - traumatolog Doświadczenie Szpital w Śremie, Oddział Urazowo-ortopedyczny - kierownik oddziału Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
47 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.Usługa: operacja stawu kolanowego

  Bardzo miła atmosfera, profesjonalne podejście Doktora i Pielegniarki. Precyzyjne ustalenie przyczyn bólu. Doktor Grzegorz Szperzyński bada dokładnie i nie lekceważy zadnej informacji. Pomimo opisu rezonansu, dokladnie przegląda osobiście płytę.

 • M

  Pan doktor zbadał mnie, polecił zrobić niezbędne badanie (prześwietlenie) . Po obejrzeniu wyników wyjaśnił jakie są zmiany w kolanie i jakie należy zastosować leczenie. Czekam na artroskopię.

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ból kolana i problemy z chodzeniem

  Jestem rok po zabiegu artroskopii prawego kolana przeprowadzonej po mistrzowsku przez dr Grzegorza Szperzyńskiego. Miałam likwidowane uszkodzenie łąkotki, rzepki i zrosty. Dwa tygodnie po zabiegu, w czasie wizyty kontrolnej, dowiedziałam się że zakres zabiegu wskazuje na czekającą mnie w niedalekiej przyszłości endoprotezę stawu kolanowego. W tej sytuacji przystałam natychmiast na propozycję dra polegającą na dalszym leczeniu komórkami macierzystymi. Jest to leczenie nowatorskie, lecz całkowicie bezpieczne i nie obciążone konsekwencjami odrzutu, gdyż wszczepiany materiał jest moim własnym materiałem pochodzącym z tkanki tłuszczowej. Okazuje się, że w tkance tłuszczowej znajduje się pewien rodzaj komórek macierzystych mających zdolności regenerujące zoperowany narząd. Tkanka tłuszczowa pobierana była z brzucha w pełnym znieczuleniu, potem poddawana procesowi wyodrębnienia komórek macierzystych i, które następnie wszczepione zostały w kolano w odpowiednie miejsce. Zabieg dr przeprowadził w Klinice Chirurgii Jednego Dnia przy ul.Barana w Poznaniu.
  Z doświadczeń dra wynika, że zbieg daje najlepsze rezultaty , gdy jest wykonany do 6 tygodni po interwencji chirurgicznej i dotyczy osoby młodej. W moim przypadku, a mam 72 lata, wynik leczenia okazał się bardzo pozytywny, gdyż poruszam się bez żadnych ograniczeń bólowych, chodząc również po schodach. Ponieważ upłynął już rok od artroskopii i wszczepienia komórek macierzystych jestem w pełni przekonana o skuteczności tej metody i polecam ją w 200%.

 • S
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.Usługa: konsultacje ortopedyczne

  Szczerze polecam doktora!!!!! jestem 4 miesiace od operacji. Wszystko przebiegło bezproblemowo, do formy dzięki rehabilitacji doszłam po 2 miesiącach.

 • L

  Polecam dr. Sperzyńskiego !

  W wyniku nie fortunnego zdarzenia, mocno opuchło mi kolano oraz nie mogłem swobodnie zginać itp. Zakres funkcjonowania kolana był praktycznie nie możliwy.
  Trafiłem do dr. Sperzyńskiego natychmiast zalecił operację tzw. artroskopie., która zakończyła się pozytywnie, wszystko zostało „ wyczyszczone ” i maksymalnie naprawione tzn. udało się uratować dwa więzadła. Lecz do rekonstrukcji pozostało więzadło krzyżowe przednie. Następnie odbyłem długą żmudną rehabilitację podczas, której byłem wspierany i mobilizowany przez doktora. Zwłaszcza, że to była moja pierwsza operacja w życiu tym trudniej było mi przechodzić przez ten proces.

  Dr. Stwierdził, że jeśli chcę uprawiać jeszcze sport na odpowiednim poziomie
  ( zwłaszcza narciarstwo, wakeboarding itp. ) to warto pomyśleć rekonstrukcji ACL. Natomiast decyzja należała do mnie, po zakończonej rehabilitacji ( odbudowie mięśni ), poddałem się sugerowanej operacji. Pomimo, iż operacja była bardziej złożona i skomplikowana niż pierwsza to szybko wróciłem do pełnej sprawności. Obecnie funkcjonuję bez problemu z kolanem oraz systematycznie uprawiam sport.
  Natomiast doktorowi jestem wdzięczny za pozytywne przeprowadzenie procesu leczenia oraz odzyskania pierwotnej funkcjonalności.

 • Lokalizacja: Medical i Dental PrestigeUsługa: kontuzja kolana

  Pan doktor to bardzo dobry lekarz indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Przesympatyczny człowiek, który przez swoje zaangażowanie i profesjonalizm pomaga pacjentom dojść do pełni sprawności. Bardzo dziękuję i polecam.
  Jakub Dembina

 • Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.

  Bardzo polecam doktora Szperzyńskiego. Przeprowadzał 3 operacje mojego kolana: w 2014 roku artroskopie i rekonstrukcje ACL, a w roku 2018 artroskopie. Doktor szybko postawił diagnozę i umówił na zabiegi, które przebiegły bez zarzutu. W 2018 roku, dzięki szybkiej diagnozie i wykonanemu zabiegowi, Doktor uratował resztki mojego więzadła ACL, które trzymały się już tylko na pojedynczych włóknach. Szybka decyzja Pana doktora uratowała mnie przed kolejną rekonstrukcją więzadła. Jestem osobą czynnie uprawiającą sport i startującą w zawodach narciarstwa alpejskiego i jestem pewna, że moja dalsza kariera nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc doktora Szperzyńskiego. Polecam Jego opiekę medyczną wszystkim czynnie uprawiającym sport (i nie tylko) i mającym kontuzję.

 • Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna

  w dniu 03.04.2018 po raz kolejny trafiłem do Doktora na konsultację po upadku na kolano(nauczony doświadczeniem chucham na zimne). Posiadałem lekki obrzęk oraz siniaka w okolicy rzepki. Pan Doktor dokładnie zbadał mnie po czym spokojnym głosem stwierdził, że według niego wszystko wygląda ok ale dla pewności zalecił USG. Po wykonanym badaniu po raz kolejny pojawiłem się u Doktora obejrzał wyniki wykonanego badania i potwierdził swoją wcześniejszą diagnozę. Obrzęk ustąpił kolano w 100% zdrowe chyba muszę bardziej uważać na moje nogi bądź co bądź dobrze znać takiego specjalistę jakim jest Doktor Szperzyński.

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: lewy staw kolanowy

  Pan dr.jest 100% lekarzem i godnym polecenia , dzieki Panu dr.funkcjonuje normalnie,podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie ,potrafi wysłuchac pacjenta wytłumaczyc , na czym będzie polegała operacja a następnie rehabilitacja .Pana dr.znam już bardzo długo i wiem że można zauwać za co jestem bardzo wdzięczna ze mogłam trafić do dr.Sperzyńskiego. -Aldona Walkowiak

 • J
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.

  Trafiłem do dr Szperzyńskiego po urazie kolana: uszkodzone obie łąkotki, rozmiękanie chrząstki IV stopnia, zerwane ACL mikrozłamania MFC i torbiel Beckera.
  Pierwsza artroskopia odbyła się w lutym 2017, wycięte zostały uszkodzone części łąkotek, naprawiono chrząstkę i usunięto torbiel.
  Druga artroskopia miała miejsce w październiku 2017 - rekonstrukcja ACL.
  Oba zabiegi przebiegły bez problemów i bez powikłań.
  Obecnie jestem 6 miesięcy po rekonstrukcji ACL, chodzę na siłownię od stycznia, 3 razy w tygodniu, w celu odbudowy mięśni uda . Dr Szperzyński zawsze kładł nacisk na rehabilitację, mówił: "Ja swoje zrobiłem reszta zależy od Pana" :) dlatego do ćwiczeń się przykładałem, tych w domu na początku i tych późniejszych w siłowni.
  W sierpniu 2018 mam powrócić do 100% sprawności i do uprawiania sportów.
  Dr Szperzyński profesjonalnie wykonał oba zabiegi - polecam!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr. Grzegorz Szperzyński
  specjalista ortopeda - traumatolog

  Doświadczenie
  Szpital w Śremie, Oddział Urazowo-ortopedyczny - kierownik oddziału
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - ordynator oddziału
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - starszy asystent
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - asystent
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - stażysta
  Szpital im. Raszei w Poznaniu - stażysta

  Staże i kursy w klinikach i szpitalach
  Polska - Klinika Ortopedii w Poznaniu
  Stany Zjednoczone - Boston, Miami
  Włochy - Florencja, Rym
  Francja - Tours
  Norwegia - Oslo

  Członkostwo w organizacjach i stowarzyszeniach
  Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego
  Członek Esska - European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy
  Współorganizator kursów artroskopii

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu