Grzegorz Szperzyński

Ortopeda

41 opinii +dodaj

Umów wizytę 12 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr. Grzegorz Szperzyński specjalista ortopeda - traumatolog Doświadczenie Szpital w Śremie, Oddział Urazowo-ortopedyczny - kierownik oddziału Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
41 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna

  w dniu 03.04.2018 po raz kolejny trafiłem do Doktora na konsultację po upadku na kolano(nauczony doświadczeniem chucham na zimne). Posiadałem lekki obrzęk oraz siniaka w okolicy rzepki. Pan Doktor dokładnie zbadał mnie po czym spokojnym głosem stwierdził, że według niego wszystko wygląda ok ale dla pewności zalecił USG. Po wykonanym badaniu po raz kolejny pojawiłem się u Doktora obejrzał wyniki wykonanego badania i potwierdził swoją wcześniejszą diagnozę. Obrzęk ustąpił kolano w 100% zdrowe chyba muszę bardziej uważać na moje nogi bądź co bądź dobrze znać takiego specjalistę jakim jest Doktor Szperzyński.

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: lewy staw kolanowy

  Pan dr.jest 100% lekarzem i godnym polecenia , dzieki Panu dr.funkcjonuje normalnie,podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie ,potrafi wysłuchac pacjenta wytłumaczyc , na czym będzie polegała operacja a następnie rehabilitacja .Pana dr.znam już bardzo długo i wiem że można zauwać za co jestem bardzo wdzięczna ze mogłam trafić do dr.Sperzyńskiego. -Aldona Walkowiak

 • J
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.

  Trafiłem do dr Szperzyńskiego po urazie kolana: uszkodzone obie łąkotki, rozmiękanie chrząstki IV stopnia, zerwane ACL mikrozłamania MFC i torbiel Beckera.
  Pierwsza artroskopia odbyła się w lutym 2017, wycięte zostały uszkodzone części łąkotek, naprawiono chrząstkę i usunięto torbiel.
  Druga artroskopia miała miejsce w październiku 2017 - rekonstrukcja ACL.
  Oba zabiegi przebiegły bez problemów i bez powikłań.
  Obecnie jestem 6 miesięcy po rekonstrukcji ACL, chodzę na siłownię od stycznia, 3 razy w tygodniu, w celu odbudowy mięśni uda . Dr Szperzyński zawsze kładł nacisk na rehabilitację, mówił: "Ja swoje zrobiłem reszta zależy od Pana" :) dlatego do ćwiczeń się przykładałem, tych w domu na początku i tych późniejszych w siłowni.
  W sierpniu 2018 mam powrócić do 100% sprawności i do uprawiania sportów.
  Dr Szperzyński profesjonalnie wykonał oba zabiegi - polecam!

 • P
  Lokalizacja: Przychodnia JANTAR

  Trafiłem do doktora Szperzyńskiego po urazie kolana, Doktor zalecił artroskopię, po pierwszej artroskopii, i chondromalacji rzepki odbyła kolejna podczas której miałem rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego. Kilka miesięcy po zabiegu gdy wg zaleceń miałem powrócić do normalnej aktywności schyliłem się i podnosiłem ciężar około 10 kg w operowanej nodze strzyknęło mi coś w tylnej części uda, i pojawiła się dziura w okolicy mięśnia dwugłowego. Udałem się do doktora Szperzyńskiego, który zlecił badanie usg. Badanie odbyło się w przychodni na ulicy Świt, w tym samym gabinecie w którym przyjmuje Szperzyński, a lekarz który je robił stwierdził że doszło do uszkodzenia brzuśca mięśnia dwugłowego w związku z tym że zostało o źle wykonane pobranie materiału do przeszczepu ACL (zbyt mocno podcięte). Po kolejnej rehabilitacji wg zaleceń doktora miałem wrócić do normalnej aktywności. Podczas zeskoku z wysokości około 80 cm coś chrupnęło mi w operowanym kolanie. (nie wykręciłem nogi, nie upadłem) Kolejna wizyta u doktora Szperzyńskiego podczas której doktor stwierdził że chyba mam uszkodzone więzadło bo mam pozytywny test szufladowy Po trzeciej artroskopii doktor stwierdził że więzadło jest całe ale uszkodzona jest naprawiana chrząstka oraz pękła łąkotka i usunął tylny róg łąkotki. Na moje pytanie o luz w kolanie (około 1,5) cm w teście szufladowym stwierdził że ten luz raczej pochodzi od więzadła krzyżowego tylnego, co niestety nie jest prawdą. Teraz po szeregu konsultacji wiem że metoda którą stosuje doktor Szperzyński daje słabe rokowania,w stosunku do osób aktywnych uprawiających sport w efekcie czego więzadło się rozciąga i nie spełnia swojej funkcji tak jest w moim przypadku, i z tego powodu pękła mi łąkotka. Po kolejnej wizycie doktor zalecił rehabilitację i ostrzykiwanie kolana. Niestety albo nie miał czasu, albo twierdził że przedstawiciel nie dowiózł zastrzyku, ignorował mnie co powodowało że udałem się do apteki i sam kupiłem zastrzyk z którym udałem się do doktora. Doktor wykonał zastrzyk mówiąc że chyba nie liczę na to że mi to pomoże. Podczas kolejnych wizyt stawał się coraz bardziej małomówny , na moje uwagi o bólu kolana reagował nerwowo twierdząc że mam zacząć chodzić normalnie ( kulałem). Efekt leczenia u doktora Szperzyńskiego jest taki że na dzień dzisiejszy mogę zapomnieć o powrocie do sportu, jestem kulawy, borykam się z całą masą powikłań . Niestety według mnie nie mogę wystawić pozytywnej oceny, rekonstrukcja acl zakończyła się porażką, to była najgorsza decyzja w moim życiu że zdecydowałem się rekonstrukcję u Szperzyńskiego. Wszystkim pacjentom doktora życzę więcej szczęścia, ja natomiast nie polecam.

  Grzegorz Szperzyński2018-04-19

  Szanowny Pacjencie/Pacjentko-niestety nie ma podpisu
  Nie będę polemizował z Pana/Pani opinią, gdyż każdy ma prawo do wyrażenia swojego zadowolenia lub niezadowolenia z wyniku leczenia.
  Muszę zwrócić jednak uwagę na, nazwijmy to delikatnie, mijanie się z prawda w dwóch Pana/Pani stwierdzeniach, które wprowadzają osoby czytające Pana/Pani opinię w błąd
  1.Nie ma możliwości uszkodzenia brzuśca m.dwugłowego uda na skutek zbyt mocnego podcięcia w trakcie zabiegu operacyjnego i żaden specjalista wykonujący USG kolana tego nie powie i nie opisze.
  2.Jeżeli pacjentowi zlecam injekcję dostawową to muszę być przekonany o skuteczności tego działania i umawiam się na wizytę w momencie dostarczenia leku do gabinetu.
  Z poważaniem
  Grzegorz Szperzyński

 • Opinia z dnia 31.03.2018 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • B
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.Usługa: skręcenie kolana

  Bardzo dobry lekarz, konkretny i kompetentny. Wcześniej miałem wizyty u innych ortopedów - nie potrafili mi pomóc. Jak trafiłem do doktora Szperzyńskiego, spojrzał tylko na kolana i od razu postawił diagnozę oraz przedstawił leczenie. Pełen profesjonalizm i dobre podejście do pacjenta.Po rozmowie na pierwszej wizycie od razu zdecydowałem się na zabieg, ponieważ w bardzo konkretny sposób mi wszystko wyjaśnił. Po zabiegu uzupełniłem wszystko odpowiednim procesem rehabilitacji, szybko wracam do zdrowia i sprawności fizycznej.

 • Opinia z dnia 15.02.2018 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • S
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych Sp. z o.o.Usługa: konsultacje ortopedyczne

  Rezonans magnetyczny został odczytany z płytki, diagnoza taka sama jak w opisie. Szukałam lerzaka, który zaproponuje inne rozwiazanie niż rekonstrukcja ACL. Mój przypadek to: kilka włokien zerwanych, a nie calkowite zerwanie. Operacja prywatna bedzie w środe, takze pozniej podziele sie chetnie swoja opinia

 • G

  Bardzo dobry specjalista. Jestem zawodowym koszykarzem i wybór dobrego specjalisty był dla mnie priorytetem. Miałem pękniętą łękotkę.
  Po rozmowie z nim od razu zdecydowałem się na zabieg, ponieważ w bardzo konkretny sposób mi wszystko wyjaśnił.
  Sam zabieg odbył się profesjonalnie, jak również rehabilitacja.

 • A

  Bardzo dobry lekarz, konkretny i kompetentny. Chodziłam wcześniej do innych ortopedów - nie potrafili mi pomóc. Na szczęście trafiłam do doktora Szperzyńskiego, spojrzał tylko na kolana i od razu postawił diagnozę oraz przedstawił leczenie. Wykonał artroskopię prawego kolana, która ujawniła chrodromalację rzepki IV st. Dr Szperzyński zaproponował przeszczep komórek macierzystych, nie obiecując "złotych gór", że zabieg ten w cudowny sposób uzdrowi zniszczone kolano, jak powiedział - to medycyna, nie matematyka. Jednak zapewnił, że przeszczep komórek macierzystych jest metodą dającą dużą szansę na regenerację chrząstki. Jestem pół roku po tym zabiegu i już widzę jak dobrze pracuje kolano, a komórki dalej działają, efekt końcowy będzie widoczny za kilka miesięcy. Czeka mnie jeszcze artroskopia lewego kolana, które jest też bardzo zniszczone przez dysplazję i z pewnością poddam się przeszczepowi komórek macierzystych, by tylko uniknąć endoprotezy. Bardzo się cieszę, że trafiłam do lekarza, który ma wielką wiedzę i cały czas ją poszerza stosując nowatorskie metody leczenia. Polecam!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr. Grzegorz Szperzyński
  specjalista ortopeda - traumatolog

  Doświadczenie
  Szpital w Śremie, Oddział Urazowo-ortopedyczny - kierownik oddziału
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - ordynator oddziału
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - starszy asystent
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - asystent
  Szpital w Puszczykowie, Odział Urazowo-ortopedyczny - stażysta
  Szpital im. Raszei w Poznaniu - stażysta

  Staże i kursy w klinikach i szpitalach
  Polska - Klinika Ortopedii w Poznaniu
  Stany Zjednoczone - Boston, Miami
  Włochy - Florencja, Rym
  Francja - Tours
  Norwegia - Oslo

  Członkostwo w organizacjach i stowarzyszeniach
  Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego
  Członek Esska - European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy
  Współorganizator kursów artroskopii

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu