SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom. Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pa... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Gabinety Chirurgiczne Sowmed

Jeżycka 38/40

60-865 , Poznań , wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe +48 575...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Gabinety Chirurgiczne Sowmed

Konsultacje online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom.
Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pacjentów na oddziale chirurgicznym w Szpitalu Miejskim im. F.Raszei w Poznaniu.
Dodatkowo Sowmed prowadzi prywatne gabinety, ul. Jeżycka 38/40 w Poznaniu, świadczące usługi z zakresu bariatrii, chirurgii ogólnej, ortopedii, gastroenterologii, endokrynologii, dietetyki, kardiologii, fizjoterapii oraz leczenia chorób wewnętrznych.

Nasza oferta

Zabieg ESG - endoskopowa gastroplastyka rękawowa jest jedną z nowych metod walki z otyłością, polegającą na pofałdowaniu ścian żołądka i zszyciu ich. W trakcie zabiegu lekarz w przełyku umieszcza specjalną rurkę OverTube i napełnia żołądek dwutlenkiem węgla co pozwala na ogląd wnętrza żołądka. Następnie za pomocą endoskopu z zamontowanym systemem Apollo OverStitch, poprzez usta i przełyk dociera do żołądka, po czym zakłada serię pojedynczych szwów w kształcie litery „U“. Zaciągnięte szwy zwężają żołądek zmniejszając jego objętość o około 60%. Brak potrzeby nacinania powłok jamy brzusznej i otwierania jamy otrzewnej sprawia, że czas rekonwalescencji jest krótki i pacjent szybko powraca do normalnych czynności. Niewielka inwazyjność endoskopowego zwężania żołądka sprawia, że poddane zabiegowi mogą zostać również osoby, których nie zakwalifikowano do innych typów chirurgicznego leczenia otyłości. Zabieg typu ESG charakteryzuje się powikłaniami poniżej 1 % (dane PubMed – bazy danych obejmującej artykuły z całego świata z dziedziny medycyny i nauk biologicznych).
W ramach specjalistycznej, kompleksowej obsługi pacjentów oferujemy:
- konsultacje doktora Aleksandra Sowiera, który jako pierwszy lekarz w Polsce wykonał serię zabiegów przy użyciu Overstich TM i aktualnie wykonuje około 12 zabiegów endoskopowej gastroplastyki rękawowej w miesiącu,
- pakiet niezbędnych badań oraz zabieg endoskopowej gastroplastyki rękawowej wraz z hospitalizacją przeprowadzany w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu,
- konsultacje dietetyczne w trakcie pobytu w szpitalu oraz przez okres sześciu miesięcy po zabiegu, podczas których dieta dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Pacjent w tym czasie zmienia nawyki żywieniowe i uczy się dostosowywać ilość przyjmowanego pokarmu do nowego rozmiaru żołądka,
- podczas każdej konsultacji bariatrycznej i dietetycznej za pomocą analizatora składu ciała InBody 270 wykonywany jest pomiar, pomagający w bieżącym kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania oraz bieżącym dostosowywaniu planu dietetycznego. Pacjent otrzymuje wydruk zawierający powyższe informacje wraz z historią zmian składu ciała.

Nasz sprzęt

 • Analizator składu ciała InBody 270 - urządzenie dokonujące pomiaru i analizujące masę ciała, masę mięśni szkieletowych, całkowitą objętość wody w organizmie, ilość białka i substancji mineralnych, beztłuszczową masę ciała (FFM), wskaźnik masy ciała (BMI), wskaźnik talia-biodra (WHR), procentową zawartość tkanki tłuszczowej (PBF), podstawową przemianę materii (BMR). Pomiar dokonywany na InBody 270 pomaga w kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania.
 • Ultrasonograf Samsung HS40 - używany przez naszych lekarzy specjalistów do badań USG stawów, jamy brzusznej, tarczycy oraz echokardiografii.
 • Elektrokardiograf AsCARD - Grey 9407

Badania

 • USG jamy brzusznej
 • USG stawów
 • USG tarczycy
 • Echo serca
 • Ekg serca
 • Kolonoskopia - usługa w ramach której oferujemy konsultację specjalisty, badanie kolonoskopowe wykonywane w znieczuleniu ogólnym, biopsję (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny jelita grubego, w razie potrzeby pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas kolonoskopii) oraz usunięcie polipów (zabieg polipektomii płatny dodatkowo w zależności od ilości usuniętych polipów).
 • Gastroskopia – w ramach tej usługi oferujemy pacjentom kompletny pakiet, w którego skład wchodzi konsultacja specjalisty oraz gastroskopia wraz z zestawem niezbędnych badań takich jak: biopsja (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny przełyku i żołądka, w przypadku wykrycia zmian pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas gastroskopii) oraz test urazowy służący rozpoznaniu zakażenia bakterią Helicobacter pylori.
więcej

Typ placówki

 • Przychodnia

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Adam Pogorzała

  Lekarz Rehabilitacji Medycznej, dr n. med.

  • M
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja fizjoterapeutyczna

   Pan Doktor jest świetnym specjalistą, który idealnie rozpoznał mój problem i bardzo szczegółowo wyjaśnił proces leczenia.

  • K
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja fizjoterapeutyczna

   Pan doktor Adam Pogorzała zasługuje na aprobatę i uznanie z mojej strony oraz
   innych pacjentów. Wizyta u Pana doktora nauk medycznych w zakresie fizjoterapii przebiegała miło oraz sympatycznie pod kierunkiem leczenia i wykonywaniu ćwiczeń niezbędnych do prawidłowej rehabilitacji operowanego kolana. Pan doktor Pogorzała rehabilitował, także moje lewe kolano po wykonanej operacji 5 lat temu z udziałem niezbędnych ćwiczeń. Całość rehabilitacji oraz foma leczenia przebiegała profesjonalnie, sprawnie, a także pozytywnie. Ważną rzecz stanowiło dla mnie wykonywanie podstawowych czynności fizycznych w codziennym życiu przeciętnego człowieka. Teraz jestem po operacji prawego kolana i obecnie wykonuję ćwiczenia w domu wyznaczone przez Pana doktora Adama Pogorzałę.
   Jest lekarzem poświęcającym czas pacjentowi i jego chorobie.
   Podchodzi cierpliwie oraz wyrozumiale do pacjenta i jego problemów zdrowotnych.

   Dziękuję.
   Pozdrawiam.
   Krystyna Henciel

  Zobacz wszystkie opinie (16) o tym lekarzu


 • Sebastian Sowier

  Chirurg, lek.

  • T
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna

   Jestem pod pozytywnym wrażeniem. Profesjonalne wyjaśnienia, których oczekiwałem, szybka diagnoza i konkretne objaśnienia co do dalszego leczenia. Przemiła i zorientowana recepcja. Zdecydowanie polecam.

  • J
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna

   Pan doktor okazał się bardzo kompetentnym specjalistą. Jest wielce zaangażowany i pomocny. Polecam gorąco.

  Zobacz wszystkie opinie (46) o tym lekarzu


 • Joanna Kapturzak

  Gastrolog, Internista,

  • B
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja gastrologiczna

   Polecam wizytę u Pani Doktor Joanny Kapturzak. Podczas wizyty został wyjaśniony mój problem a także zalecono dalsze badanie. Serdecznie dziękuję za okazane zrozumienie i życzliwość.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja gastrologiczna

   Pani doktor to wnikliwy lekarz stawiajacy szybko właściwą diagnozę i zaangażowany w proces leczenia a także bardzo sympatyczna osoba, która potrafi pacjentowi wyjaśnić wszystkie kwestie związane z jego zdrowiem.
   Pani doktor, z calego serca dziękuję za okazaną pomoc mojemu mężowi podczas diagnostyki i leczenia ciężkiej choroby. Z wyrazami wdzięczności Agnieszka Zientkowska

  Zobacz wszystkie opinie (15) o tym lekarzu


 • Aneta Pisarczyk

  Radiolog, lek.

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: USG jamy brzusznej

   Profesjonalne podejście do pacjenta, życzliwość, fachowa wiedza, rzetelność. Polecam wizyty u Pani Doktor.

  • A
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: USG jamy brzusznej

   Wizyta przebiegła bardzo profesjonalnie. Pani doktor potrafi wszystko wytłumaczyć w zrozumiały sposób i wskazać co w dalszej kolejności (jeśli zajdzie taka potrzeba) należy zrobić. Polecam!

  Zobacz wszystkie opinie (9) o tym lekarzu


 • Agnieszka Gandecka-Pempera

  Endokrynolog, Internista, dr n. med.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja endokrynologiczna + USG tarczycy

   Pani Doktor ma czas dla pacjenta. Rzeczowa, szczegółowo odpowiada na pytania i co ważne przeprowadza szeroki wywiad.

  • A
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja endokrynologiczna + USG tarczycy

   Polecam wizytę u Pani Doktor - szczegółowe wyjaśnienia, przyjazna atmosfera, dużo dodatkowych informacji.

  Zobacz wszystkie opinie (11) o tym lekarzu


 • Maciej Pempera

  Hipertensjolog, Kardiolog, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, lek.

  • A
   Lokalizacja: Gabinety lekarskie DEMEDIUsługa: konsultacja hipertensjologiczna

   Pelen profesjonalizm,dobry kontakt z pacjentem.Szczerze polecam, pan doktor empatyczny, wydaje sie godny zaufania.

  • E
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety lekarskie DEMEDIUsługa: konsultacja kardiologiczna

   Jestem po pierwszej wizycie i mogę z ręką na sercu polecić Pana doktora. Lekarz z powołania, z ogromną wiedzą i sercem na dłoni. Kompetentny, życzliwy, potrafi wytłumaczyć nawet najdrobniejszy szczegół. Warto było jechać aż tyle kilometrów. Pozdrawiam pacjentka spod Ostrowa Wielkopolskiego.

  Zobacz wszystkie opinie (16) o tym lekarzu


 • Maciej Kamiński

  Ortopeda, lek.

  • R
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Profesjonalne podejście do pacjenta. Objaśnienia pomagają zrozumieć co dzieje się w organizmie. Poczucie bezpieczeństwa w chorobie.

  • P
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Polecam, bardzo dobry specjalista, wizyta rzeczowa,miła. Pan Doktor wyjaśnia jak przebiega leczenie w sposób zrozumiały i wyczerpujący dla pacjenta.

  Zobacz wszystkie opinie (42) o tym lekarzu


 • Aleksander Sowier

  Bariatra, Chirurg, dr n. med.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna

   Lekarz bardzo konkretny bez owijania,szybko i na temat, jestem bardzo zadowolona z wizyty.Pani Magda również super osoba Pozdrawiam.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna

   Pełen profesjonalizm, życzliwość. Wizyta w pełni spełniła moje oczekiwania. Uzyskałam wyczerpujące wyjaśnienia. Bardzo dziękuję

  Zobacz wszystkie opinie (40) o tym lekarzu


 • Franciszek Józef Tobjasz

  Ortopeda, dr n. med.

  • M
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Super podejście do pacjenta nigdy takiego lekarza z powołaniem nie spotkałam jak dr. Tobiasz naprawdę każdemu z moich znajomych mogę doktora polecić z całego serca

  • M
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: Inny

   Jestem bardzo zadowoloną pacjętką.Na pana doktora zawsze można liczyc .Dziękuję Panie doktorze. Super specjalista.

  Zobacz wszystkie opinie (29) o tym lekarzu


 • Jacek Tadeusz Białecki

  Chirurg, dr n. med.

  • B
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna

   Pan doktor jako człowiek daję piękną wiarę w drugiego człowieka, a jako lekarz daje poczucie bezpieczeństwa dla pacjenta. Podczas wizyty wykazuje olbrzymie zatroskanie problemem chorego i angażuje swój duży potencjał wszelkiej pomocy i fachowości.

   Cieszę się, że miałem to szczęście, aby spotkać na swojej drodze takiego lekarza jak Pan doktor Jacek Tadeusz Białecki. Bardzo dziękuję.

  • A
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna

   Pełen profesjonalizm , rzetelność , miłe podejście do pacjenta , sumienność , punktualność oraz pełna wspołpraca w zakresie leczenia

  Zobacz wszystkie opinie (21) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania