SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom. Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pa... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Gabinety Chirurgiczne Sowmed

Jeżycka 38/40

60-865 , Poznań , wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe +48 575...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Gabinety Chirurgiczne Sowmed

Konsultacje online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom.
Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pacjentów na oddziale chirurgicznym w Szpitalu Miejskim im. F.Raszei w Poznaniu.
Dodatkowo Sowmed prowadzi prywatne gabinety, ul. Jeżycka 38/40 w Poznaniu, świadczące usługi z zakresu bariatrii, chirurgii ogólnej, ortopedii, gastroenterologii, endokrynologii, dietetyki, kardiologii, fizjoterapii oraz leczenia chorób wewnętrznych.

Nasza oferta

Zabieg ESG - endoskopowa gastroplastyka rękawowa jest jedną z nowych metod walki z otyłością, polegającą na pofałdowaniu ścian żołądka i zszyciu ich. W trakcie zabiegu lekarz w przełyku umieszcza specjalną rurkę OverTube i napełnia żołądek dwutlenkiem węgla co pozwala na ogląd wnętrza żołądka. Następnie za pomocą endoskopu z zamontowanym systemem Apollo OverStitch, poprzez usta i przełyk dociera do żołądka, po czym zakłada serię pojedynczych szwów w kształcie litery „U“. Zaciągnięte szwy zwężają żołądek zmniejszając jego objętość o około 60%. Brak potrzeby nacinania powłok jamy brzusznej i otwierania jamy otrzewnej sprawia, że czas rekonwalescencji jest krótki i pacjent szybko powraca do normalnych czynności. Niewielka inwazyjność endoskopowego zwężania żołądka sprawia, że poddane zabiegowi mogą zostać również osoby, których nie zakwalifikowano do innych typów chirurgicznego leczenia otyłości. Zabieg typu ESG charakteryzuje się powikłaniami poniżej 1 % (dane PubMed – bazy danych obejmującej artykuły z całego świata z dziedziny medycyny i nauk biologicznych).
W ramach specjalistycznej, kompleksowej obsługi pacjentów oferujemy:
- konsultacje doktora Aleksandra Sowiera, który jako pierwszy lekarz w Polsce wykonał serię zabiegów przy użyciu Overstich TM i aktualnie wykonuje około 12 zabiegów endoskopowej gastroplastyki rękawowej w miesiącu,
- pakiet niezbędnych badań oraz zabieg endoskopowej gastroplastyki rękawowej wraz z hospitalizacją przeprowadzany w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu,
- konsultacje dietetyczne w trakcie pobytu w szpitalu oraz przez okres sześciu miesięcy po zabiegu, podczas których dieta dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Pacjent w tym czasie zmienia nawyki żywieniowe i uczy się dostosowywać ilość przyjmowanego pokarmu do nowego rozmiaru żołądka,
- podczas każdej konsultacji bariatrycznej i dietetycznej za pomocą analizatora składu ciała InBody 270 wykonywany jest pomiar, pomagający w bieżącym kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania oraz bieżącym dostosowywaniu planu dietetycznego. Pacjent otrzymuje wydruk zawierający powyższe informacje wraz z historią zmian składu ciała.

Nasz sprzęt

 • Analizator składu ciała InBody 270 - urządzenie dokonujące pomiaru i analizujące masę ciała, masę mięśni szkieletowych, całkowitą objętość wody w organizmie, ilość białka i substancji mineralnych, beztłuszczową masę ciała (FFM), wskaźnik masy ciała (BMI), wskaźnik talia-biodra (WHR), procentową zawartość tkanki tłuszczowej (PBF), podstawową przemianę materii (BMR). Pomiar dokonywany na InBody 270 pomaga w kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania.
 • Ultrasonograf Samsung HS40 - używany przez naszych lekarzy specjalistów do badań USG stawów, jamy brzusznej, tarczycy oraz echokardiografii.
 • Elektrokardiograf AsCARD - Grey 9407
 • Laser CO2 Smaxel
 • Laser LEONARDO
więcej

Badania

 • USG jamy brzusznej
 • USG stawów
 • USG tarczycy
 • Echo serca
 • Ekg serca
 • Kolonoskopia - usługa w ramach której oferujemy konsultację specjalisty, badanie kolonoskopowe wykonywane w znieczuleniu ogólnym, biopsję (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny jelita grubego, w razie potrzeby pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas kolonoskopii) oraz usunięcie polipów (zabieg polipektomii płatny dodatkowo w zależności od ilości usuniętych polipów).
 • Gastroskopia – w ramach tej usługi oferujemy pacjentom kompletny pakiet, w którego skład wchodzi konsultacja specjalisty oraz gastroskopia wraz z zestawem niezbędnych badań takich jak: biopsja (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny przełyku i żołądka, w przypadku wykrycia zmian pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas gastroskopii) oraz test urazowy służący rozpoznaniu zakażenia bakterią Helicobacter pylori.
więcej

Typ placówki

 • Przychodnia

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Aneta Pisarczyk usg tkanki miękkiej/podskórnej/przepuklin

  Pani doktor miła i kontaktowa, a co najważniejsze profesjonalna i bardzo dokładna, ogromnie polecam !


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: Grzegorz Szperzyński konsultacja ortopedyczna

  Lekarz konkretny i rzeczowy, na pewno odpowie na wszystkie pytania, miła atmosfera wizyty. Polecam


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Adam Pogorzała konsultacja fizjoterapeutyczna

  Llekarz dokładnie objaśnia ćwiczenia ma dużą cierpliwość do pacjenta,. wizyta przebiega w miłej amosferze.Plecam


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Anna Sowier Inny

  Doctor is professional and nice person, I’m satisfied with my visit. Also I like the place, highly recommend


  T
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: Grzegorz Szperzyński konsultacja ortopedyczna

  Pełne empatii podejście do pacjenta poparte szczegółowym wywiadem o dysfunkcji. Bardzo trafna diagnoza i pełny opis proponowanego leczenia.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Franciszek Józef Tobjasz konsultacja ortopedyczna

  Znakomity i przesympatyczny lekarz, pełen profesjonalizm i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, i najważniejsze pamięta pacjenta i historię choroby.


  T
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Franciszek Józef Tobjasz konsultacja ortopedyczna

  Bardzo dobry lekarz. Konkretnie wyjaśnia. Empatyczny. Rozumiem położenie chorego. Daje dużo nadzieji


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Franciszek Józef Tobjasz konsultacja ortopedyczna

  Bardzo dobry specjalista, profesjonalny, wszystko dokładnie tłumaczy. Bardzo pozytywne wrażenia z wizyty.


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Grzegorz Szperzyński konsultacja ortopedyczna

  Wiedza i profesjonalizm lekarza godny podziwu. Pewność diagnozy i propozycji leczenia. Polecam z pełnym przekonaniem.


  N
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Sebastian Sowier Konsultacja chirurgiczna

  Pan doktor rzeczowo objaśnił proces mojego leczenia. Człowiek na właściwym miejscu. Z czystym sumieniem polecam Pana dr.


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania