SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom. Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pa... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Gabinety Chirurgiczne Sowmed

Jeżycka 38/40

60-865 , Poznań , wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe +48 575...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Gabinety Chirurgiczne Sowmed

Konsultacje online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom.
Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pacjentów na oddziale chirurgicznym w Szpitalu Miejskim im. F.Raszei w Poznaniu.
Dodatkowo Sowmed prowadzi prywatne gabinety, ul. Jeżycka 38/40 w Poznaniu, świadczące usługi z zakresu bariatrii, chirurgii ogólnej, ortopedii, gastroenterologii, endokrynologii, dietetyki, kardiologii, fizjoterapii oraz leczenia chorób wewnętrznych.

Nasza oferta

Zabieg ESG - endoskopowa gastroplastyka rękawowa jest jedną z nowych metod walki z otyłością, polegającą na pofałdowaniu ścian żołądka i zszyciu ich. W trakcie zabiegu lekarz w przełyku umieszcza specjalną rurkę OverTube i napełnia żołądek dwutlenkiem węgla co pozwala na ogląd wnętrza żołądka. Następnie za pomocą endoskopu z zamontowanym systemem Apollo OverStitch, poprzez usta i przełyk dociera do żołądka, po czym zakłada serię pojedynczych szwów w kształcie litery „U“. Zaciągnięte szwy zwężają żołądek zmniejszając jego objętość o około 60%. Brak potrzeby nacinania powłok jamy brzusznej i otwierania jamy otrzewnej sprawia, że czas rekonwalescencji jest krótki i pacjent szybko powraca do normalnych czynności. Niewielka inwazyjność endoskopowego zwężania żołądka sprawia, że poddane zabiegowi mogą zostać również osoby, których nie zakwalifikowano do innych typów chirurgicznego leczenia otyłości. Zabieg typu ESG charakteryzuje się powikłaniami poniżej 1 % (dane PubMed – bazy danych obejmującej artykuły z całego świata z dziedziny medycyny i nauk biologicznych).
W ramach specjalistycznej, kompleksowej obsługi pacjentów oferujemy:
- konsultacje doktora Aleksandra Sowiera, który jako pierwszy lekarz w Polsce wykonał serię zabiegów przy użyciu Overstich TM i aktualnie wykonuje około 12 zabiegów endoskopowej gastroplastyki rękawowej w miesiącu,
- pakiet niezbędnych badań oraz zabieg endoskopowej gastroplastyki rękawowej wraz z hospitalizacją przeprowadzany w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu,
- konsultacje dietetyczne w trakcie pobytu w szpitalu oraz przez okres sześciu miesięcy po zabiegu, podczas których dieta dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Pacjent w tym czasie zmienia nawyki żywieniowe i uczy się dostosowywać ilość przyjmowanego pokarmu do nowego rozmiaru żołądka,
- podczas każdej konsultacji bariatrycznej i dietetycznej za pomocą analizatora składu ciała InBody 270 wykonywany jest pomiar, pomagający w bieżącym kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania oraz bieżącym dostosowywaniu planu dietetycznego. Pacjent otrzymuje wydruk zawierający powyższe informacje wraz z historią zmian składu ciała.

Nasz sprzęt

 • Analizator składu ciała InBody 270 - urządzenie dokonujące pomiaru i analizujące masę ciała, masę mięśni szkieletowych, całkowitą objętość wody w organizmie, ilość białka i substancji mineralnych, beztłuszczową masę ciała (FFM), wskaźnik masy ciała (BMI), wskaźnik talia-biodra (WHR), procentową zawartość tkanki tłuszczowej (PBF), podstawową przemianę materii (BMR). Pomiar dokonywany na InBody 270 pomaga w kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania.
 • Ultrasonograf Samsung HS40 - używany przez naszych lekarzy specjalistów do badań USG stawów, jamy brzusznej, tarczycy oraz echokardiografii.
 • Elektrokardiograf AsCARD - Grey 9407
 • Laser CO2 Smaxel
 • Laser LEONARDO
więcej

Badania

 • USG jamy brzusznej
 • USG stawów
 • USG tarczycy
 • Echo serca
 • Ekg serca
 • Kolonoskopia - usługa w ramach której oferujemy konsultację specjalisty, badanie kolonoskopowe wykonywane w znieczuleniu ogólnym, biopsję (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny jelita grubego, w razie potrzeby pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas kolonoskopii) oraz usunięcie polipów (zabieg polipektomii płatny dodatkowo w zależności od ilości usuniętych polipów).
 • Gastroskopia – w ramach tej usługi oferujemy pacjentom kompletny pakiet, w którego skład wchodzi konsultacja specjalisty oraz gastroskopia wraz z zestawem niezbędnych badań takich jak: biopsja (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny przełyku i żołądka, w przypadku wykrycia zmian pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas gastroskopii) oraz test urazowy służący rozpoznaniu zakażenia bakterią Helicobacter pylori.
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Przychodnia

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

5

Ogólna ocena
449 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Franciszek Józef Tobjasz konsultacja ortopedyczna

  Lekarz sympatyczny, konkretny, zaangażowany, jasny zrozumiały język komunikacji, przyjazna atmosfera. Polecam Andrzej W.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. Aneta Pisarczyk USG jamy brzusznej

  Badanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Ogromna wiedza połączona z empatią. Wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane.Polecam!


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Agnieszka Gandecka-Pempera konsultacja endokrynologiczna

  Polecam panią doktor :) bardzo sympatyczna I kompetentna. Dopytuje się i nie bagatelizuje najdrobniejszych objawów. Wyjaśniła dokładnie co i jak, a wszystkie zalecenia dostałam również wydrukowane, żeby nie zapomnieć. Nie mogę się do niczego przyczepić choćbym chciała :) napewno będę jeszcze korzystać z usług pani doktor


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Agnieszka Gandecka-Pempera konsultacja endokrynologiczna

  Byłam pierwszy raz u pani doktor i jestem zadowolona ta wizyta . Wszystko na plus polecam . Napewno będę korzystać z usług pani doktor .


  R
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Katarzyna Ramlau-Piątek USG ślinianek

  Całe badanie przebiegło sprawnie i bez problemów. Opis badania rzeczowy i zrozumiały. Bardzo pozytywne wrażenia.


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Aneta Pisarczyk USG węzłów chłonnych

  Pani doktor to miła i sympatyczna osoba. Bardzo komunikatywna, potrafiąca wnikliwie i rzeczowo wyjaśnić wynik badania. Serdecznie polecam.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Franciszek Józef Tobjasz konsultacja ortopedyczna

  Wspaniały lekarz, bardzo zaangażowany, miły. Szczegółowo wyjaśnia dolegliwość pacjenta i na czym będzie polegało leczenie i zabieg. Bardzo empatyczny, podnosi na duchu pacjenta.


  E
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Adam Pogorzała konsultacja fizjoterapeutyczna

  Rewelacja. P. Adam cierpliwy , rzeczowy, posiada wielką wiedze. Lekarz z powołania.Polecam z całego serca.


  C
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: Joanna Kapturzak konsultacja gastrologiczna

  Gorąco polecam Panią doktor. Bardzo przyjazne i fachowe podejście do pacjenta. Po wizycie miałam odczucie zaopiekowanej i wyszłam zadowolona z wizyty. Pani Doktor jest przyjazną osobą, godną polecenia.


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Franciszek Józef Tobjasz konsultacja ortopedyczna

  Bardzo dobry specjalista. Godny polecenia. Szczegółowo omawia wyniki. Polecam każdemu,kto ma problem z kręgosłupem.


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania