SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom. Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pa... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Gabinety Chirurgiczne Sowmed

Jeżycka 38/40, Jeżyce

60-865, Poznań, wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe +48 575...

O nas

SOWMED to firma stworzona przez dr med. Aleksandra Sowiera, który od wielu lat prężnie działa na rynku medycznym, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom.
Głównym zadaniem Sowmed jest leczenie pacjentów na oddziale chirurgicznym w Szpitalu Miejskim im. F.Raszei w Poznaniu.
Dodatkowo Sowmed prowadzi prywatne gabinety, ul. Jeżycka 38/40 w Poznaniu, świadczące usługi z zakresu bariatrii, chirurgii ogólnej, ortopedii, gastroenterologii, endokrynologii, dietetyki, kardiologii, fizjoterapii oraz leczenia chorób wewnętrznych.

Nasza oferta

Zabieg ESG - endoskopowa gastroplastyka rękawowa jest jedną z nowych metod walki z otyłością, polegającą na pofałdowaniu ścian żołądka i zszyciu ich. W trakcie zabiegu lekarz w przełyku umieszcza specjalną rurkę OverTube i napełnia żołądek dwutlenkiem węgla co pozwala na ogląd wnętrza żołądka. Następnie za pomocą endoskopu z zamontowanym systemem Apollo OverStitch, poprzez usta i przełyk dociera do żołądka, po czym zakłada serię pojedynczych szwów w kształcie litery „U“. Zaciągnięte szwy zwężają żołądek zmniejszając jego objętość o około 60%. Brak potrzeby nacinania powłok jamy brzusznej i otwierania jamy otrzewnej sprawia, że czas rekonwalescencji jest krótki i pacjent szybko powraca do normalnych czynności. Niewielka inwazyjność endoskopowego zwężania żołądka sprawia, że poddane zabiegowi mogą zostać również osoby, których nie zakwalifikowano do innych typów chirurgicznego leczenia otyłości. Zabieg typu ESG charakteryzuje się powikłaniami poniżej 1 % (dane PubMed – bazy danych obejmującej artykuły z całego świata z dziedziny medycyny i nauk biologicznych).
W ramach specjalistycznej, kompleksowej obsługi pacjentów oferujemy:
- konsultacje doktora Aleksandra Sowiera, który jako pierwszy lekarz w Polsce wykonał serię zabiegów przy użyciu Overstich TM i aktualnie wykonuje około 12 zabiegów endoskopowej gastroplastyki rękawowej w miesiącu,
- pakiet niezbędnych badań oraz zabieg endoskopowej gastroplastyki rękawowej wraz z hospitalizacją przeprowadzany w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu,
- konsultacje dietetyczne w trakcie pobytu w szpitalu oraz przez okres sześciu miesięcy po zabiegu, podczas których dieta dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Pacjent w tym czasie zmienia nawyki żywieniowe i uczy się dostosowywać ilość przyjmowanego pokarmu do nowego rozmiaru żołądka,
- podczas każdej konsultacji bariatrycznej i dietetycznej za pomocą analizatora składu ciała InBody 270 wykonywany jest pomiar, pomagający w bieżącym kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania oraz bieżącym dostosowywaniu planu dietetycznego. Pacjent otrzymuje wydruk zawierający powyższe informacje wraz z historią zmian składu ciała.

Nasz sprzęt

 • Analizator składu ciała InBody 270 - urządzenie dokonujące pomiaru i analizujące masę ciała, masę mięśni szkieletowych, całkowitą objętość wody w organizmie, ilość białka i substancji mineralnych, beztłuszczową masę ciała (FFM), wskaźnik masy ciała (BMI), wskaźnik talia-biodra (WHR), procentową zawartość tkanki tłuszczowej (PBF), podstawową przemianę materii (BMR). Pomiar dokonywany na InBody 270 pomaga w kontrolowaniu poziomu tkanki tłuszczowej, mięśni, masy ciała, ocenie otyłości i odżywiania.
 • Ultrasonograf Samsung HS40 - używany przez naszych lekarzy specjalistów do badań USG stawów, jamy brzusznej, tarczycy oraz echokardiografii.

Badania

 • USG jamy brzusznej
 • USG stawów
 • USG tarczycy
 • Echo serca
 • Gastroskopia – w ramach tej usługi oferujemy pacjentom kompletny pakiet, w którego skład wchodzi konsultacja specjalisty oraz gastroskopia wraz z zestawem niezbędnych badań takich jak: biopsja (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny przełyku i żołądka, w przypadku wykrycia zmian pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas gastroskopii) oraz test urazowy służący rozpoznaniu zakażenia bakterią Helicobacter pylori.
 • Kolonoskopia - usługa w ramach której oferujemy konsultację specjalisty, badanie kolonoskopowe wykonywane w znieczuleniu ogólnym, biopsję (lekarz w trakcie badania dokonuje oceny jelita grubego, w razie potrzeby pobiera fragmenty błony śluzowej, które przekazywane są do badania histopatologicznego), badanie histopatologiczne (badanie przeprowadzane w laboratorium w przypadku pobrania fragmentów tkanki podczas kolonoskopii) oraz usunięcie polipów (zabieg polipektomii płatny dodatkowo w zależności od ilości usuniętych polipów).
więcej

Typ placówki

 • Przychodnia

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Agnieszka Gandecka

  Internista, Endokrynolog, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, lek.

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Pani Gandecka przeprowadziła szeroki wywiad, omawiała badanie usg na bieżąco. Odpowiada na pytania. Nie bagatelizuje obaw pacjenta. Na pewno umówię się do niej na kolejną wizytę


 • Maciej Kamiński

  Ortopeda, lek.

  • W
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: endoproteza stawu

   Bardzo dobry specjalista i super człowiek. Wykonał mi już dwie endoprotezy i jestem już pewny że dobrze zrobiłem, decydując się na tego lekarza. Pełny profesjonalizm w podejściu do pacjenta. Szczerze polecam.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne Sowmed

   Znakomity fachowiec, duża kultura, życiowo, bez picu ani naciągania. Bez wątpliwości można oddac się w te ręce.

  Zobacz wszystkie opinie (31) o tym lekarzu


 • Sebastian Sowier

  Chirurg, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, lek.

  • T
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: guz trzustki

   Pan doktor operował mojego tatę z powodu guza trzustki. Bardzo dziękuje ponieważ ta niezwykle trudna i skompilowana operacja przebiegła praktycznie bez powikłań, po 10 dniach tata był w domu i obecnie czuje się bardzo dobrze. Dziękujemy bardzo !

  • P
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne Sowmed

   Doktor Sebastian człowiek z duszą i ogromną empatią. Cudowny, magiczny lekarz dzięki, któremu zdiagnozowano mnie w ciągu jednego dnia.
   Dziękuję i polecam wszystkim!
   Henryk

  Zobacz wszystkie opinie (18) o tym lekarzu


 • Adam Pogorzała

  Lekarz Rehabilitacji Medycznej, dr n. med.

  • P
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: rehabilitacja po zabiegach: artroskopia i przeszczep komórek macierzystych

   Indywidualnie dobrane ćwiczenia, duża pomoc w powrocie do zdrowia.Pan Adam w bardzo przystępny sposób omówił sposób wykonywania ćwiczeń.szczerze polecam.

  • P
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne Sowmed

   Szczerze polecam! Profesjonalizm, wiedza i zaangażowanie.
   Przekazany i szczegółowo rozpisany zestaw ćwiczeń szybko przynosi efekty. Wizyta przebiega w bardzo miłej atmosferze.

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Maciej Pempera

  Hipertensjolog, Kardiolog, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, lek.

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: podwyższone ciśnienie

   Bardzo dobry lekarz, o wysokiej kulturze osobistej. Powodem wizyty było wysokie ciśnienie i związane z tym dolegliwości.
   Pan doktor wykonał echo serca, przeprowadził wywiad i dobrał odpowiednie leki. Bardzo polecam !!!

  • P
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne Sowmed

   Doktor szczegółowo przeanalizował mój przypadek, przeanalizował poprzednie wyniki, wykonał badanie, zlecił badania oraz podał miejsca gdzie takie badania można wykonać. Doktor odpowiedział na wszystkie pytania, profesjonalne podejście do pacjenta. Wizyta u kardiologa może być dość krępująca dla kobiet, jednak Doktor dał pełen komfort przy wykonywaniu badania. Kompetentny i rzetelny lekarz. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Aleksander Sowier

  Bariatra, Chirurg, dr n. med.

  • G
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna (pierwsza wizyta)

   Jestem zadowolona z wizyty i konsultacji. Dziękuję za pomoc i informacje. Uważam, że jestem całkowicie usatysfakcjonowana.

  • D
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: redukcja żołądka konsultacja

   Bardzo dobry lekarz, konkretny, komunikatywny z niesamowitą wiedzą i podejściem do pacjentów. Mogę tylko polecić.

  Zobacz wszystkie opinie (25) o tym lekarzu


 • Franciszek Józef Tobjasz

  Ortopeda, dr n. med.

  • G
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Franciszek TobjaszUsługa: konsultacja

   Jestem bardzo zadowolona bo Pan Doktor przyjął mnie bardzo profesjonalnie i serdecznie. Jest miły, jednocześnie konkretny jeżeli chodzi o badanie. Życzę dalszych sukcesów. Krystyna Gąska

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: problemy z kręgosłupem

   Pan doktor jest osobą sympatyczną i kontaktową, co bardzo ułatwia rozmowę. Była to moja pierwsza wizyta, więc trudno mi oceniać efekty. Muszę przyjść ponownie z nowym wynikiem rezonansu magnetycznego. Na podstawie tego pierwszego spotkania i rozmowy sądzę, że pan doktor jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie.
   Małgorzata

  Zobacz wszystkie opinie (8) o tym lekarzu


 • Grzegorz Szperzyński

  Ortopeda,

  • N
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne Sowmed

   Polecam. Bardzo komperentny lekarz. Bez ściemniania diagnoza plus propozycja leczenia. Bez zbędnych ceregieli.

  • T
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: badania pourazowe

   Badanie przeprowadzone bardzo starannie. Lekarz profesjonalnie wytłumaczył jakie mogą być konsekwencje zaniedbania leczenia i rehabilitacji. Polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (71) o tym lekarzu


 • Anna Sowier (Lachowska)

  Chirurg, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, lek.

  • K
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: konsultacja chirurgiczna

   Bardzo miła Pani doktor z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Dokładnie wyjaśniono mi jak będzie przebiegał zabieg chirurgiczny . Dziękuję bardzo za wizytę.

  • A
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: USG

   Bardzo mila i profesjonalna wizyta. Pani doktor wykazala sie cierpliwoscia i empatia odpowiadajac na moje wszystkie pytania i watpliwosci. Badanie bylo bardzo dokladne i poprzedzone wnikliwym wywiadem lekarskim.

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Jacek Tadeusz Białecki

  Chirurg, dr n. med.

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne SowmedUsługa: usunięcie kaszaka

   Rzetelne i fachowe podejście do problemu pacjenta w bardzo przyjemnej atmosferze, serdecznie polecam

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinety Chirurgiczne Sowmed

   Bardzo profesjonalnie. Konsultacja i diagnoza przypadku przebiegła bardzo sprawnie. Bardzo miła atmosfera.

  Zobacz wszystkie opinie (15) o tym lekarzu