W roku 1983 ukończyłem Akademię Medyczną w Łodzi, wydział Lekarski uzyskując dyplom lekarza. W związku z tym posiadam prawo wykonywania zawodu nr 9629755 uzyskany w dniu 15.11. 198... więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • W roku 1983 ukończyłem Akademię Medyczną w Łodzi, wydział Lekarski uzyskując dyplom lekarza. W związku z tym posiadam prawo wykonywania zawodu nr 9629755 uzyskany w dniu 15.11. 1983 r. Dyplom pierwszego stopnia specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii 1 st. uzyskałem w dniu 25.03.1988 r. Posiadam certyfikat lekarza medycyny sportowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego od 2002 r. Natomiast od roku 1990 jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Od 2009 r. posiadam aktywną licencję Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej jednoznaczną z uzyskaniem certyfikatu uprawniającego do orzekania w zakresie medycyny sportowej. Zaraz po ukończeniu studiów w roku 1983 rozpocząłem pracę w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym w Szpitalu im. Jonschera w Łodzi. Szpital sprawował opiekę medyczną nad wieloma klubami i reprezentacjami sportowymi z Łodzi i województwa łódzkiego. Po uzyskaniu doświadczenia i specjalizacji zawodowych w 1985 r. rozpocząłem pracę w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Łodzi i Chojeńskim Klubie Sportowym jako lekarz sportowy. W czasie trzydziestoletniej pracy zawodowej współpracowałem jako lekarz reprezentacji z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów i Polskim Związkiem Rugby, a aktualnie od 7 lat z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Od roku pracuję w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie.
  Dodatkowo czynnie uprawniam dyscyplinę sportu - tenis ziemny i piłkę nożną. Jako zawodnik jestem laureatem wielu nagród w zawodach organizowanych w tych dyscyplinach, a także w zjazdach narciarskich. Pokładam nadzieję na właściwą interpretację moich osiągnięć i kwalifikacji zawodowych
  w kontekście oceny moich predyspozycji psychofizycznych i zawodowych do pełnienia funkcji w szeroko rozumianym orzecznictwie sportowym.

Specjalizacje

 • Medycyna sportowa
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Łodzi, wydział lekarski
 • Certyfikat Lekarza Medycyny Sportowej

Staże

 • Odział Urazowo-Ortopedyczny w Szpitalu im. Jonschera w Łodzi
 • Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej w Łodzi
 • Współpraca jako lekarz reprezentacji z Polskim Związkiem Podnoszenia Cieżarów i Polskim Związkiem Rugby
 • Współpraca jako lekarz z Polskim Zwiazkiem Piłki Nożnej
 • Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej w Warszawie
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Przyszedłem z bólem kolana (zdjęcie rtg i usg) - Pan Doktor bez chwili zawahania powiedział: że szkoda czasu na chorowanie i on z chęcia wykonałby ostrzykiwanie (zastrzyki) mojego kolana sterydami - co w jego opinii tak szybko pomoże, że następnego dnia będę zdrowy. lekarz nie skupia się na zlikwidowaniu ogniska zapalnego, źródła bólu, tylko jest zwolennikiem , ja bym to nazwał "zamydlania". Po wizycie mam kiepskie wrażenia. Dodatkowo wizyta trwa u niego krótko, bada szybko i pobieżnie, lekarz nie słucha. Jego zaletą jest to, że przynajmniej jest uprzejmy.

 • A

  Pan doktor wręczył wizytówkę żebym wykupiła zastrzyki i przyszła na kolejne wizyty to zaaplikuje w kolano. I co trzy wizyty kolejne leca na zrobieniu zastrzyków?? Jednak nie zrobiłam tego. Nie da się postawić diagnozy bez badania czy bez usg czy mri. Rozsądku pacjencie!

 • P

  Nie polecam! Po rekonstrukcji acl, dostałem szpitale skierowanie na rehabilitację. Umówiłem się z dr Ratajem w celu uzgodnienia szczegółowego programu reh. Zdaniem dr żadna rehabilitacja nie jest mi potrzebna "bo samo się zagoi a zły rehabilitant to mi może przecież zrobić krzywdę". Wygląda na to że zgodnie z linia luxmedu dr zajmuję się nieleczeniem. Wizyt trwała 3 min. i odhaczone.
  Podsumowując, to bardzo miły człowiek i mierny ortopeda.

 • J

  Świetny specjalista i bardzo kontaktowy, sympatyczny człowiek. Nie "zlewa" pacjenta. Duże doświadczenie w medycynie sportowej. Wzbudza zaufanie...

 • P

  Pan Doktor jest przesympatyczną osobą, jednak praca w pośpiechu czy brak dostatecznego zainteresownia i chęci wgłębienia problemu, nie działa na korzyść pacjenta. Złotym środkiem na wszystko są zastrzyki dostawowe z kwasu hialorunowego za które trzeba zaplacić 530zł (za 3 szt!). Bez żadnych badań typu RTG czy USG aplikuje zastrzyki na różne schorzenia. Niestety w momi przypadku błędna diagnoza + powikłania po źle wsyrzykniętym kwasie, poskutkowały w chwili obecnej skierowaniem do szpitala :(. Nie dajcie sobie nic wstrzykiwać bez konsultacji z innym specjalistą!

 • B

  Świetny specjalista i fachowiec. Polecam! Sympatyczny z ogromna wiedza merytoryczna. Profesjonalne podejście do pacjenta.

 • M

  Nie polecam.
  Byłem z synem(14 lat) u pana doktora, szybko potrzebowałem diagnozy, gdy po raz drugi synowi wyskoczyła rzepka w kolanie(uprawia profesjonalnie piłkę nożną).Mimo umówionej prywatnej wizyty na konkretną godzinę, czekałem ponad godzinę aby wejść do gabinetu.Sama wizyta trwała 6 minut, pan doktor ładnie się uśmiechał, nie powiedział mi nic konkretnego(czegoś innego czego nie wiedziałem po pierwszym urazie syna).Kazał zrobić usg kolana( wcześniej pani w recepcji zapewniała że mają tak wykwalifikowaną kadrę że wystarczy jak pan doktor zerknie i już będzie wiadomo) i z wynikiem przyjść na kolejną wizytę to będzie wiedział co dalej. Wtedy skieruje do siebie na rehabilitację. Jeżeli ktoś stanie przed wyborem,aby znaleźć dobrego ortopedę to niech szuka przede wszystkim doktora, który wykona u siebie na miejscu badanie usg (najlepiej wliczone w cenę), a zapewniam że takiego i to dobrego znajdzie, Ja szukałem na cito- i się przeliczyłem. Niestety ja się na panu doktorze zawiodłem i nikomu go nie polecam.

 • J

  Do doktora Rataja trafiłam na wskutek nie właściwie prowadzonego leczenia we Włoszech .Miałam złamanie kości strzałkowej w pobliżu stopy.Włosi zagipsowali mi nogę na dwa miesiące.Byłam wykończona ponieważ gips był bardzo solidny i cięzki co utrudniało mi funkcjonowanie.3 tygodnie wystarczyło na zmianę wszystkiego.Gips został zdjęty po 30 dniach na dwa tygodnie pozostałam w szynie gipsowej no a potem 5 dni fizykoterapii/dzięki za złote ręce pani mgr Uli/ i nie uwierzycie ale zaczęłam chodzić.Nie było łatwo ale ja chodzę nie wierzę sama ale tak jest.Doktor Rataj i fizykoterapeuci z jego Przychodnii w Lodzi postawili mnie w ciągu 5 dni na nogi.Brawo!

 • Dwadzieścia lat temu dr Rataj był jeszcze bardzo młodym lekarzem, ale oceniam go jako wspaniałego, pełnego empatii człowieka potrafiącego postawić poprawną diagnozę. Podczas ćwiczeń na zajęciach w-f syn doznał kontuzji kolana. Kolano puchło, zbierała się w nim woda. Chodziłam z synem po różnych lekarzach, odciągano wodę, która po kilku dniach znów napływała. Kolano puchło, ból był nieznośny i utrudniał chodzenie. Ktoś polecił mi dr Rataja z Chojeńskiego Klubu Sportowego. Diagnoza była trafna - w kolanie tkwił mały odprysk kości, którego jakoś nikt z innych lekarzy nie wypatrzył na zdjęciach rentgenowskich. Dr Rataj przyjął syna do szpitala na Milionowej, dokonał zabiegu i do tej pory syn nie ma żadnych komplikacji. Podczas wizyt kontrolnych pan Rataj również, bez żadnych "kieszonkowych" gratyfikacji zalecił leki, które pomogły synowi w szybkiej odbudowie uszkodzonej kości. Jestem mu za to wdzięczna, aż po dzień dzisiejszy.
  Teresa Kulesza

 • K

  Bardzo polecam Pana doktora!! Wyleczył mojego męża z wieloodłamowego złamania panewki stawu biodrowego!!! Super lekarz!!!!!