Adresy (2)

Czarna Rola 21/2, Poznań
Winogradzkie Centrum Psychoterapii


Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 12 lat
Gotówka
61 468..... Pokaż numerPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online • 140 zł


Przed sesją otrzymają Panstwo ode mnie numer konta do wpłaty lub można przelew zrealizować poprzez płatność BLIK na telefon (numer również przeslę).

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Inne narzędzia do konsultacji wideo:
Dzień dobry, przekazuję szczegóły spotkań online.

1. Dodajecie mnie Państwo na Skype do swoich kontaktów

https://join.skype.com/invite/jQELiNgYdk9F

2. O ustalonej godzinie ja wykonuje do Państwa połączenie.
3. Należy zadbać o odpowiednie warunki- zamkniete pomieszczenie, dbałośc o to aby nikt nie słyszał z domownikow ani nie wchodził w trakcie trwania terapii, miejsce rozmowy jak najbardziej neutralne, w pozycji siedzącej, krzesło, fotel, strój taki ktory obowiązywałaby rownież w trakcie spotkań na terapii. Widok na twarz.
4. Płatność za sesję od razu po zakończeniu spotkania na podany przeze mnie numer konta.
Bartosz Hołowienko Psycholog
56 **** **** **** **** **** ****
BH* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Moje doświadczenie

O mnie

Szanowni Państwo, specjalizuję się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej z wykorzystaniem rzetelnej metody leczenia TFP (Transference Focused P...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Zaburzenia nastroju
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej KCP
 • Studia podyplomowe Seksuologia kliniczna - Opiniowanie, Edukacja, Terapia Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna
 • Seksuologia
Zobacz więcej

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


140 zł

Konsultacje onlineCzarna Rola 21/2, Poznań

140 zł

Winogradzkie Centrum PsychoterapiiCzarna Rola 21/2, Poznań

140 zł

Winogradzkie Centrum Psychoterapii

Pozostałe usługi


Czarna Rola 21/2, Poznań

140 zł

Winogradzkie Centrum PsychoterapiiCzarna Rola 21/2, Poznań

140 zł

Winogradzkie Centrum Psychoterapii

46 opinii pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Winogradzkie Centrum Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Postanowiłam skorzystać z pomocy p. Hołowienko po kilku nieudanych próbach terapii w innych nurtach. Byłam sceptycznie nastawiona w trakcie pierwszych spotkań. Już towarzyszyło mi zrezygnowanie i brak nadzieji, że coś się w ogóle zmieni i że terapia może dać jakiś efekt. Dałam sobie jednak ostatnią szansę. No i okazał się to strzał w dziesiątkę. Bardzo ważnym dla mnie było to, że pan Bartek wytłumaczył mi wszystko bardzo szczegółowo od początku, trochę też tym odczarował moje myślenie o pomocy psychologicznej. Poczułam, że to ja mogę mieć wpływ na różne kwestie w swoim życiu, pokazał, że wiele moich zachowań i decyzji potem komplikowało mi życie. Ten początek terapii przyniósł mi ulgę. Później bywało różnie, były gorsze i lepsze chwile, ale czułam że idę w swoim życiu do przodu. Nawet jeśli nie zmieniałam od razu różnych rzeczy (chociaż dziś wiem, ze to wymaga czasu) to samo to że rozumiałam co się ze mną dzieje i co mną kieruje, dawało poczucie kontroli i sprawiało, ze czułam się ogólnie lepiej ze sobą. A zmiany przychodziły i przychodzą z czasem. Dziś kiedy patrzę wstecz, czasami nie poznaję tej dziewczyny, którą byłam.
Mgr Hołowienko niestrudzenie towarzyszył mi w moich zmaganiach, czułam że mu zależy, że różne rzeczy, nawet te trudniejsze do usłyszenia, mówi w dobrej wierze i zawsze w atmosferze troski i wsparcia. Bardzo dziękuję p. Bartoszu, a opinią chociaż mogę pokazać jak bardzo wdzięczna jestem za tę pomoc.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Winogradzkie Centrum Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Do Pana Bartosza trafiłem z problemami o których wolałbym tu nie pisać. Ale byłem w rozsypce. Trochę nie radziłem sobie z emocjami a trochę nie wiedziałem co się dzieje i jak wszystko poukładać.
Bardzo podobało mi się to jak zaczęły się nasze spotkania, to znaczy to że pan Bartosz był bardzo zainteresowany i dociekliwy. Czułem się wysłuchany, zrozumiany i zaopiekowany. Uczestniczyłem w spotkaniach około roku i dziś jestem w zupełnie innym miejscu w swoim życiu. Sesje z panem Bartoszem pomogły mi lepiej poznać siebie, potrafię też bardziej zrozumieć swoje emocje. Niestety musiałem wyprowadzić się z Poznania i przerwałem spotkania. Nie powiem też, że wszystkie sesje były przyjemne, słyszałem trudne rzeczy i wychodziłem czasem ze spotkań smutny. Jednak wszystko przebiegało w atmosferze empatii i wiedziałem, że Pan Bartosz stara się mi pomóc. I dziś widzę, że było warto, widzę efekty. Czasami przypominają mi się różne słowa, które wtedy padły. Czasami są one dla mnie drogowskazem, kiedy jest mi ciężko. Dziękuje za te wszystkie wspólne godziny. Bardzo polecam.


B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Winogradzkie Centrum Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Na terapię do pana Bartosza wybrałem się w 2019 roku. Chociaż, że minęły od tego czasu ponad trzy lata, to negatywne emocje, związane z terapią u tego specjalisty, nie minęły...

Spotkałem się ze w czasie spotkań ze szczegółowym wypytywaniem o sytuację finansową. Pan Bartosz sugerował spotkania 2 razy w tygodniu. W tamtym czasie studiowałem i pracowałem. Kiedy powiedziałem, że nie stać mnie na spotkania 2 razy w tyg., pan Bartosz zaczął sugerować, że szkoda mi pieniędzy na zdrowie psychiczne, co w moim odczuciu było manipulacją. Pytanie, które otrzymałem w odpowiedzi brzmiało mniej więcej: ,,Czyli stać Pana na terapię, tylko szkoda Panu pieniędzy na zdrowie?”.

W trakcie spotkań opowiadałem m.in. o tym, jak ze względu na bycie gejem, stałem się ofiarą dyskryminacji policji. Piliśmy z chłopakiem soki ze szklanych butelek na Rynku. Policjanci zaczęli nas legitymować, dzwonili gdzieś sprawdzając nasze numery PESEL. Towarzyszył temu śmiech i pytania np. o to, czy w akademiku mamy fajne dziewczyny i czy w ogóle kogoś mamy. Pan Bartosz stwierdził, że nie była to dyskryminacja. Sytuacja, kiedy ktoś do mnie i do mojego chłopaka krzyknął na mieście ,,pedały” również.

Podsumowując własne, niestety przykre doświadczenia, muszę wyznać, że stanowczo odradzam rozpoczynanie terapii u pana Bartosza. Jeśli natomiast, ktoś jest w trakcie i ma jakiekolwiek wątpliwości, to radzę przerwać tę relację i znaleźć innego, jeśli istnieje taka potrzeba, gay friendly specjalistę.

Dzisiaj, po trzech latach, kończę terapię w innym nurcie i wiem, że relacja z terapeutą może i powinna wyglądać inaczej. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że moje życie zmieniło się na lepsze. Jestem z siebie zadowolony i wiem, że jestem Kimś (i to przez duże K!). :)))

PS. W 2019 roku pan Bartosz przyjmował w gabinetach na Śródce i ul. Marcelińskiej, wybieram tu jednak Winogradzkie Centrum Psychoterapii, bo jedynie w ten sposób mogę podać jako powód wizyty psychoterapię.

mgr Bartosz Hołowienko

Szanowny Panie Błażeju

Jest mi niezmiernie przykro, że terapia, którą dla Pana prowadziłem była w Pana odczuciu doświadczeniem negatywnym.

Trudno mi odnieść się do Pana opinii, ponieważ zarzuty w niej zawarte przeczą wartościom i zasadom, którymi staram się kierować w pracy jako psychoterapeuta psychodynamiczny m.in. zasadzie neutralności, która mówi o tym, że terapeuta stara się nie narzucać swoich przekonań i preferencji wspierając w ten sposób możliwość danej osoby do bycia kimś niezależnym. Nie mniej rozumiem, że mógł Pan poczuć się odrzucony i zbagatelizowany w związku moją ówczesną aktywnością na sesji np. w postaci komentarza. Choć minęły dwa lata od naszego ostatniego spotkania chciałbym móc omówić z Panem całą sytuację, ponieważ kwestie zawarte w Pana opinii mnie niepokoją. Jeśli również Pan wyraża taką chęć- zapraszam do kontaktu.


H
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Winogradzkie Centrum Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Panie Bartku raz jeszcze dziękuję Panu za pomoc i zaangażowanie. Terapia pozwoliła mi uświadomić sobie wiele na temat mojej osoby, bardziej kontrolować swoje emocje nie mówiąc już o związku, który udało mi się zbudować.

Jeśli chodzi o opis przebiegu terapii to od początku byłam informowana o tym na czym polega psychodynamika, że to jest proces długoterminowy (kilka lat), że terapia dotyczy osobowości. Gabinet terapeutyczny na winogradach jest bardzo ładny i czułam się intymnie.

Polecam i pozdrawiam


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Piszę opinię dopiero po dwóch latach gdyż tyle czasu zajęło mi zebranie się w sobie, aby to zrobić. U Pana Bartosza odbyłam kilka wizyt i były to dla mnie chwile trudne i niekomfortowe. Pan Bartosz zachowywał się w sposób bardzo chłodny a czas wizyt wyliczony był co do minuty (co samo w sobie nie jest zarzutem, gdyby nie było to wręcz ostentacyjne). Nie czułam ze strony Pana Bartosza empatii ani życzliwości i atmosfera gabinetu wywoływała we mnie wręcz strumień negatywnych emocji. Nie podobało mi się także szczegółowe wypytywanie o sprawy finansowe (ile zarabiam, struktura prowadzonej firmy), co w mojej ocenie nie miało żadnego powiązania z moim problemem. Pan Bartosz otrzymał ode mnie te informacje ale później tego żałowałam bo źle czułam się z tym, że musiałam ujawnić sprawy, które nie pomagały mi i mojej ‘terapii’ w żaden sposób. Pan Bartosz podkreślał, że potrzebne są dwa spotkania w tygodniu i że terapia potrwa minimum rok. Po kilku wizytach, podczas których odpowiadałam szczegółowo na jego pytania a także mówiłam swobodnie, poprosiłam go o jakikolwiek komentarz. Liczyłam na to, że podzieli się jakimikolwiek obserwacjami; coś wyjaśni lub doradzi. W końcu po to tam przyszłam… Nic takiego się nie stało. Pan Bartosz nie powiedział mi nic merytorycznego, jedynie że nie widać tu żadnego poważnego zaburzenia. Dodam, że przyszłam z konkretnym problemem do rozwiązania (i przedstawiłam to na pierwszej wizycie), ale Pan Bartosz podczas naszych spotkań w ogóle się do niego nie odnosił a gdy po pewnym czasie w końcu chciałam coś więcej o nim opowiedzieć, zdecydowanie skierował rozmowę na inne tory (dzieciństwo, przeszłość, moje preferencje etc). Podczas wizyt czułam się coraz bardzo źle ale ostatecznie zakończyłam spotkania z powodu bardzo niekomfortowego uczucia, jakie pojawiło się, gdy widzieliśmy się po raz ostatni i Pan Bartosz skupił się na więzi pacjent-terapeuta. Nie wchodząc dalej w szczegóły, po ‘terapii’ przez pewnie czas dochodziłam do siebie bo czułam się fatalnie. Dziś nie ma już we mnie złych emocji związanych z całą sprawą ale żałuję, że z braku wiedzy i doświadczenia (była to moja pierwsza i ostatnia ‘przygoda’ tego typu) nie zrezygnowałam już po pierwszym spotkaniu.

mgr Bartosz Hołowienko

Szanowna Pani

bardzo mi przykro, że odniosła Pani tak nieprzyjemne wrażenia ze spotkań konsultacyjnych ze mną.

W dużej mierze kwestie, do których odniosła się Pani w swojej opinii wynikają z metody psychoterapii, którą praktykuję- psychoterapii psychodynamicznej. Dla przykładu w trakcie takiej terapii oraz procesu konsultacji psychoterapeuta stara się zachować odpowiedni dystans wobec treści wnoszonych na sesję, aby móc stworzyć interpretację dotyczącą życia nieświadomego danej osoby- co nie oznacza równocześnie nie bycia życzliwym lub empatycznym. Staram się nieustannie myśleć nad tym i wczuwać się w to, o czym opowiada dana osoba.
Psychoterapia psychodynamiczna/ psychoanalityczna odbywa się w częstotliwości 1 do nawet kilku razy w tygodniu. Jeśli chodzi o próbę zgłębienia kwestii dotyczących finansów- czasem zadaję takie pytania, gdy na przykład istnieje możliwość, że dana osoba nie będzie mogła wziąć uczestnictwa w terapii o częstotliwości wyższej niż np. raz na tydzień. Dążę wtedy do tego, aby kwestie finansowe nie były główną przeszkodą do rozpoczęcia terapii.
Podczas konsultacji kompleksowo poruszam kwestie nie tylko związane z samym obszarem problemowym. Szczególnym obszarem mojego zainteresowania jest świat relacji międzyludzkich oraz badanie sposobów danej jednostki na radzenie sobie ze stresem, a także przeszłość.

Bardzo trudno jest mi się po 2 latach dokładniej odnieść do kwestii przez Panią poruszanych.

Jeśli chciałaby Pani skorzystać z wizyty w celu omówienia tej sytuacji, jak najbardziej zapraszam. Myślę, że warto byłoby rozwinąć te kwestie.

Pozdrawiam
BHK
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Winogradzkie Centrum Psychoterapii konsultacja psychologiczna

Pan Bartek to dobry specjalista. Chociaż nie podjąłem się terapii to same konsultacje przyniosły wiele cennych wniosków. Na ten moment staram się radzić samemu, ale nie wykluczam powrotu. Czułem się zrozumiany i zaakceptowany, bez ocen. Gabinet jest bardzo komfortowy w dogodnej dla mnie lokalizacji.


B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Winogradzkie Centrum Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Jestem w terapii już od ok. pół roku i czuję stopniową poprawę. Początkowo odbyliśmy kilka spotkań zapoznawczych, po których dostałam rzeczową informacje na temat tego z czym przyszłam. Pan Bartosz klarownie przedstawił to na czym terapia miałaby polegać i czemu służyć. Terapeuta punktualny i empatyczny. Po 3 miesiącach zgodziłam się na podniesienie częstotliwości spotkań z uwagi na mój stan borderline. Dziś nie żałuje swojej decyzji i polecam terapeutę.


X
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Początkowo wstrzymałem się z napisaniem opinii, ale kiedy trafiłem "pod skrzydła" innego specjalisty, postanowiłem podzielić się tutaj swoimi doświadczeniami. Fakt, że spotkaliśmy się z p. Bartoszem ledwo trzy razy, ale i to wystarczyło, by zniechęcić mnie do kolejnych spotkań.
1. Szczegółowe wnikanie w sprawy finansowe. Pan Bartosz chce znać dokładne kwoty oraz źródła finansowania. Gdy pacjentem jest student wspierany przez rodziców - wymagał podania ich zarobków. O ile jestem w stanie zrozumieć te pytanie, gdyby szło o pacjenta (choć ich nie popieram, a przynajmniej nie gdy są zadane w taki sposób), to jeśli mowa o jego rodzinie, jest to przesada.
2. Zupełny brak elastyczności. Niemal od razu zaproponowano mi dwa spotkania tygodniowo (8 w miesiącu) i zapowiedziano, że rok lub dwa lata terapii to minimum. Pomijam już fakt, że taką diagnozę wydano już na drugim spotkaniu. Ważniejsze, że gdy poprosiłem o możliwość odbycia sześciu spotkań ze względów finansowych - na więcej po prostu mnie nie stać - usłyszałem, że po prostu nie. Bez argumentacji.
3. Brak zaufania do pacjenta. Studentowi zmierzającemu do doktoratu, ambitnie podchodzącemu do nauki i działalności naukowej, na powyższe argumenty odpowiedział tylko, że powinien iść do pracy. Gdzie czas na relacje międzyludzkie? Odpoczynek? Codzienne obowiązki domowe? Nie wiadomo. Spotkałem się zamiast tego z oskarżająco brzmiącymi pytaniami, ile godzin dziennie się uczę (podobnie jak z finansami: konkretne liczby). Poczułem się, jakby uznano mnie za ściemniacza, co na pewno nie pomaga w zbudowaniu trwałej więzi z terapeutą, zniechęca do otworzenia się.

Wszystkie powyższe kwestie: szczegółowe pytania o kwestie finansowe, naciskanie na wysoką liczbę spotkań i długi czas trwania terapii (a to wszystko na pierwszych trzech spotkaniach) wywołały u mnie wrażenie, że w zbyt małym stopniu chodziło o mnie i moje zdrowie. Nie zwrócono uwagi na moją indywidualną sytuację życiową, zamiary zawodowe itd.

Być może nawet w rzeczywistości tak nie było, ale dla mnie, jako pacjenta, jest to nieistotne. Wywołanie takiego wrażenia jest czymś, co na terapii nie powinno mieć miejsca. U innego terapeuty w ciągu niemal roku, ale przy dwukrotnie niższej liczbie spotkań w miesiącu, poczyniłem znaczące postępy w życiu prywatnym bez uszczerbku na życiu zawodowym.

mgr Bartosz Hołowienko

Szanowny Panie XY.

Chciałbym w mojej odpowiedzi odnieść się do wrażenia, jakie odniósł Pan na temat procesu konsultacji i diagnozy. Jest mi niezmiernie przykro, że zniechęcił się Pan do podjęcia psychoterapii u mnie, jednocześnie widzę w mojej odpowiedzi szansę na omówienie w skrócie czym są ramy psychoterapii psychodynamicznej oraz funkcji poszczególnych pytań zadawanych pacjentom (m.in. o finanse i zależność finansową od rodziców) dla ustalania owych ram. Być może moja odpowiedź pozwoli na zmianę odczuć, które się w Panu pojawiły.

Proces diagnozy psychologicznej prowadzonej przeze mnie zawiera się zazwyczaj w trzech wstępnych spotkaniach, gdzie prowadzę szczegółowy wywiad dotyczący deklarowanych przez pacjenta objawów i trudności, które w sposób destrukcyjny wpływają na jego funkcjonowanie, określam, wraz z pacjentem, oczekiwania co do procesu pomocy, a także eksploruję tematy związane z przeszłymi doświadczeniami terapeutycznymi. Następnie prowadzę wywiad przy pomocy którego mam możliwość dokonania oceny struktur psychologicznych danej osoby odpowiedzialnych m.in. za sposób postrzegania siebie, innych oraz doświadczeń, nawykowych sposobów radzenia sobie z napięciem psychologicznym itp. Po dokonaniu diagnozy psychologicznej jestem zazwyczaj w stanie zaproponować pacjentowi psychoterapię o parametrach, które w moim odczuciu zapewnią zadowalającą poprawę w zakresie odczuwanych objawów w określonym czasie. Oczywiście trudno z góry określić jak długo może trwać proces terapii, natomiast w Pana przypadku zaproponowałem wariant terapii długoterminowej ze spotkaniami o częstotliwości dwóch razy na tydzień. Moja propozycja motywowana była efektem procesu diagnozy w oparciu o metodę psychoteapii, w której się specjalizuję i chęcią zapewnienia jak najlepszej pomocy w Pana trudnościach. W mojej ocenie, w perspektywie długoterminowej, nie byłbym w stanie przepracować z Panem owych trudności w sposób zadowalający przyjmując inne parametry ram terapeutycznych. Jestem świadom, że psychoterapia jest usługą wycenianą indywidualnie przez każdego specjalistę i zdarza się też tak, że dana osoba nie może pozwolić sobie na odbycie terapii w określonym wymiarze czasu z uwagi na sytuację finansową. W takim wypadku staram się rozmawiać na temat potencjalnych rozwiązań- podjęcia pracy w przyszłości, wsparcia rodziny czy czasowego obniżenia stawki spotkań. Aby to osiągnąć zadaję pytania dotyczące sytuacji finansowej danej osoby, a jeśli jest to zasadne również osób, które miałyby zapewnić wsparcie- np. rodziców, partnerów.


Po odczytaniu Pana opinii pomyślałem, że mógł poczuć się Pan oskarżany i przymuszony, potraktowany egoistycznie i nieempatycznie- z pewnością jako terapeuta chciałbym móc porozmawiać o tych odczuciach w gabinecie. Tym bardziej szkoda, że zdecydował się Pan przerwać proces terapii. Cieszę się natomiast, że nawiązał Pan relacje terapeutyczną, która jest dla Pana źródłem pomocy i satysfakcji.

W razie chęci kontaktu pozostaję do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku
BH


Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Po prawie 3 latach terapii u Pana Bartosza czuje potrzebę podzielenia się moimi przemyśleniami.
Sesja odbywa się 2 razy w tygodniu zawsze w tym samym dniu, o tej samej porze. Każda zmiana musi być uzasadniona i ma przekonać terapeutę, ze to nie jest błahy powód. Kiedy moim powodem była chęć wyspania się (pracowałam do późnych godzin), zostałam wykpiona i było mi to jeszcze później wypominanie jako nieadekwatny powód do zmiany godziny.
Podczas sesji dochodziło do sytuacji, w której terapeuta przekraczał granice, stawiał warunki. Przykładowo prosił o zdradzenie mu wszystkich moich finansów, oszczędności i wydatków. Zdarzyło się to kilka razy i powodowało we mnie duży dyskomfort. Jako kolejny przykład przekraczania granicy - kiedy powiedziałam, ze myśle o zmianie terapeuty otrzymałam pytanie czy pomyślałam o tym, jak Pan B. może czuć w sytuacji, w której chcę zrezygnować terapii u niego. Uważam, że było to nie na miejscu i miałam poczucie jakby ta terapia wcale nie była dla mnie.
Pan Bartosz podzielił się ze mną moją diagnozą (po kilku prośbach), ale nie było możliwości otrzymania zaświadczenia.
W ciągu 3 lat lokalizacja gabinetu zmieniała się aż 3 razy. Dla mnie było to uciążliwe, gdyż przy wyborze terapeuty kierowałam się m.in. bliskością/dojazdem do gabinetu. Kiedy dzieliłam się swoimi odczuciami na ten temat, usłyszałam, ze mam problem z dostosowaniem się i że to ja często zmieniałam terminy terapii (zdarzyło się to około 2-3 razy, raz nie otrzymałam zgody).
Podczas terapii nie można pić nawet wody. W przypadku większego pragnienia trzeba poprosić o zgodę oraz uzasadnić potrzebę.
Pan Bartosz niejednokrotnie odradzał mi udanie się do psychiatry na konsultację, czego nie potrafię do dziś zrozumieć. Raz powiedział, że prawdopodobnie zostałaby u mnie zdiagnozowana depresja, dostałabym leki i nie moglibyśmy dojść do tego co to powoduje i nad tym pracować. Niestety, i tak do tego nie doszliśmy.
Uważam, że forma terapii jest mocno konserwatywna i na pewno nie dla wszystkich. Czuję, ze po całym okresie terapii moja pewność siebie ucierpiała.
Z pozytywnych aspektów muszę przyznać, ze Pan Bartosz ma znakomitą pamięć i nieraz potrafił przywołać coś o czym mówiłam naprawdę dawno temu. Nauczyłam się też bardziej rozpoznawać swoje emocje i o nich mówić. Czasem udaje mi się rozpoznać jakieś błędne schematy działania, ale czeka mnie jeszcze sporo pracy nad sobą.

mgr Bartosz Hołowienko

Szanowna Pani K.

Chciałbym w kilku słowach odnieść się do opinii, którą zamieściła Pani na portalu, ponieważ jej treść mnie martwi, wzbudza chęć dialogu i zrozumienia Pani odczuć.

Kwestie, na które powołuje się Pani w treści opinii różnią się z moimi odczuciami co do prowadzonego przeze mnie procesu psychoterapii, który, w moim przekonaniu, był procesem zgodnym z wytycznymi Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, a także poddawanym regularnej superwizji. W swojej pracy dbam o przestrzeganie wszelakich granic między mną, a osobami korzystającymi z usług psycho-seksuologicznych, tym bardziej budzi to mój niepokój, że mogła Pani odczuć inaczej.

Pani terapia, niemal 3 letnia, niestety została przerwana, natomiast uważam, że wywarła pozytywny wpływ na Pani funkcjonowanie, szczególnie w obszarze Pani zdolności do nawiązywania pełniejszych relacji społecznych, zwiększyła możliwość samokontroli, ograniczyła impulsywność. Nie wchodząc, z oczywistych przyczyn, w szczegóły, oceniam naszą wspólną pracę w sposób pozytywny, z niedosytem.

Ponownie zachecam Panią serdecznie do spotkania i omówienia odczuć, które kieruje Pani do mnie i procesu terapii.

Z wyrazami szacunku
BH


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Winogradzkie Centrum Psychoterapii konsultacja seksuologiczna

Bardzo dobry kontakt. Przyjazna, luźna atmosfera w trakcie wizyty. Wysokie kompetencje specjalisty..


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Szanowni Państwo, specjalizuję się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej z wykorzystaniem rzetelnej metody leczenia TFP (Transference Focused P...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Zaburzenia nastroju
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej KCP
 • Studia podyplomowe Seksuologia kliniczna - Opiniowanie, Edukacja, Terapia Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna
 • Seksuologia
Zobacz więcej

Staże

 • 2018 - Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Uzależnień Madra w Poznaniu.
 • 2017 - obecnie - Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Centrum Wspierania Rodzin Swoboda w Poznaniu.
 • 2016 - Poradnia psychologiczna NSZOZ Termedica w Poznaniu.
Zobacz więcej

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Profile społecznościowe


Powiązane wyszukiwania