Umów wizytę Zapytaj lekarza 991 odwiedzin w ciągu 30 dni

"Wybrane przeze mnie metody pracy oparły się na poszukiwaniu poprawy poprzez skontaktowanie się z tym, co odbywa się w nas z poziomu ciała, odczuwania czy nawet pojawiającego się nagle… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (29)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • "Wybrane przeze mnie metody pracy oparły się na poszukiwaniu poprawy poprzez skontaktowanie się z tym, co odbywa się w nas z poziomu ciała, odczuwania czy nawet pojawiającego się nagle lub istniejącego od zawsze napięcia. Wówczas możliwa jest transformacja tego co wpływa na nas negatywnie. Odbywa się ona za pomocą bardzo subtelnych działań, które podczas sesji terapeutycznej umożliwiają nawiązanie połączenia pomiędzy świadomością a reakcjami ciała przychodzącymi podczas bardzo delikatnego procesu podążania za odczuciami, jakie w nim, w kontekście konkretnego tematu/obrazu, odnajdujemy.
  Cały proces jest delikatnym, podążającym za odczuciami ciała opisem drogi, jaką osoba pracująca podąża w swojej wewnętrznej wędrówce."

  Każda sesja trwa około 1,5-2 godzin zegarowych.
  Nie ma potrzeby spotykania się cześciej niż raz w miesiącu

  Kompetencje:
  Barbara Andrusikiewicz - terapeutka z bogatym doświadczeniem zawodowym szczególnie mocno osadzona w pracy w doświadczaniu ciała i kontaktowaniu się z istniejącymi w nim zapisami międzypokoleniowymi. Podczas sesji odwołująca się do doświadczania i kontaktowania się z przeżytymi lub przeżywanymi doświadczeniami. Specjalizuje się w terapii traumy
  Barbara Andrusikiewicz jest dyplomowaną terapeutką ustawień systemowych, skończyła 3 letnią szkołę pod kierunkiem Heiko Hinrichsa obejmującą program I i II stopnia kształcenia (zgodnie ze standardami Niemieckiego Towarzystwa Rozwiązań Systemowych - IAG oraz DGfS).
  Obecnie - w trakcie trzyletniego szkolenia i uzyskiwania certyfikatu SE-Practitioner Somatic Experiencing przez Trauma Institute USA oraz European Association of Somatic Experiencing (EASE) Europa.
  Pracuje terapeutycznie na wielu poziomach wglądu opierając się na założeniach podejścia systemowego w odniesieniu do problemów i chorób oraz wszelkich zaburzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie oraz relacje.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Terapia uzależnień

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Barbara Andrusikiewicz, psychoterapeuta w mieście Kraków - Certyfikaty
 • Barbara Andrusikiewicz, psychoterapeuta - Certyfikaty
 • Barbara Andrusikiewicz, Kraków - Certyfikaty
 • Barbara Andrusikiewicz, psychoterapeuta w mieście Kraków - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

 • anoreksja
 • niskie poczucie własnej wartości
 • problemy wychowawcze
 • uzależnienie
 • zaburzenia odżywiania
 • choroby psychosomatyczne
 • stres
 • alkoholizm
 • otyłość
 • nadciśnienie tętnicze
 • lęki
 • atopowe zapalenie skóry
 • DDA - dorosłe dzieci alkoholików
 • bulimia
 • depresja
 • kryzys w związku
 • bezsenność
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Sesje on-line (Skype lub zoom.us)

  Spotkanie z Panią Barbarą zaowocowało przepracowaniem u mnie ważnego tematu. Sesja prowadzona bardzo profesjonalnie. Pani Barbara ma duże doświadczenie i wiedzę, słucha uważnie z empatią i podąża za klientem pomagając mu rozwiązać problem. Bardzo dziękuję. Polecam.

 • A

  Tkwiłam w niszczących mnie samą zachowaniach, których nie umiałam żadnym sposobem zmienić, rozumiem nie miałam szans dobrać się do tego co rządziło mną i co było na dnie mnie samej... Do tego całe życie towarzysz mi ból, który co jakiś czas nie dawał mi żyć...
  Aż trafiłam do p. Basi i zaczęłam uczyć się wsłuchiwać w swoje ciało i to co chciało mi przekazać... Dzięki pracy z Nią doświadczyłam ulgi i zaczęłam czuć, że wracam do siebie i do życia...
  Mój logiczny rozum ciągle nie może się nadziwić, że ciało jest mądrzejsze, że to "nie logiczne" jest takie mądre...
  Z serca polecam p. Basie, która jest świetnym fachowcem, ostoją spokoju z ciepłym sercem, której radością jest pomaganie ludziom w rozwijaniu skrzydeł!
  Jeśli Ci ciężko w życiu to nie wahaj się i rozpocznij przygodę pracy z p. Basią, jak "Alicja przejdź przez drzwi do nowego przeżywania życia"... :)

  Barbara Andrusikiewicz2018-01-03

  Pani Olu, jestem wzruszona czytając Pani opinię...
  Bardzo... z całego serca dziękuję...

 • G
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobra terapeutka, rozwiazywanie trudnych problemów w prowadzeniu p. Barbary to sama przyjemność.

  Barbara Andrusikiewicz2018-01-08

  Dziękuję za zaufanie, pracę i opinię :)

 • J
  Lokalizacja: Gabinet Terapeutyczny Barbara Andrusikiewicz - Kraków

  Odczuwam Basię jako mocną i stabilną osobowość, oglądającą świat przez pryzmat zdrowego (u)śmiechu, którym można się zarazić. Kontakt z taką osobą wniósł wiele dobrego do mojego życia. Ustawienia, w jakich brałam udział były pełne skupienia, czujności i precyzji. Były to ciekawe doświadczenia, dzięki którym mogłam spojrzeć na moje ''problemy'' z wielu stron, co pomogło mi je zrozumieć. Myślę, że każdy poszukujący wyniesie ze spotkań z Basią swoją własną perełkę. :)

  Barbara Andrusikiewicz2018-01-08

  :)

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Mega pozytywna energia i niesamowite doświadczenie. Juz po pierwszej sesji odczułem niesamowitą poprawę samopoczucia. Zdecydowanie polecam.

 • I
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: warsztaty psychologiczne

  Jak do tej pory dwukrotnie uczestniczyłam w warsztatach organizowanych przez Basię w Opolu. To, czego tam doświadczyłam, nie da się opisać słowami. To, o czym mogę napisać, to styl jej pracy. Basia jest niezwykle mądrą kobietą, która w pracy ze swoimi klientami wykazuje się z jednej strony ogromną wrażliwością i serdecznością, z drugiej jednak jest stanowcza i zdecydowana, nie pozwala na lawirowanie i wymigiwanie się od uczciwej pracy nad sobą. Zmiana, która zachodzi w trakcie spotkania, często jest odczuwalna niemal od razu; procesy są głębokie, ale dzięki jej uważności i wyczuciu doprowadzone do końca. Jeśli szukasz terapeutki, która będzie Ci towarzyszyć w kierunku do zmiany, która wesprze dobrym słowem i wskaże światło w tunelu, która zwróci uwagę nie tylko na sferę psychiczną, ale i na to, co mówi Twoje ciało i jak to wykorzystać do poprawy swojego dobrostanu - Basia jest właściwą osobą.

  Barbara Andrusikiewicz2017-10-13

  Bardzo dziękuję :)

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: psychoterapia partnerska

  Pani Basia jest wspaniałą terapeutką, nie naciska, nie przyśpiesza, nie próbuje wymusić przepracowania tematu. Daje czas na emocje, ciszę, działanie we własnym tempie. Czuje się przy niej aurę bezpieczeństwa, spokój i że jest się w dobrych rękach. Jeśli ktoś nawet nie wie, co dokładnie potrzebuje przepracować, to polecam Panią Basię - na pewno pomoże

  Barbara Andrusikiewicz2017-10-13

  Dziękuję. Faktycznie, stworzenie przestrzeni dla procesu jest dla mnie priorytetem. Cieszę się, że to się udaje i jest odbierane w pozytywny sposób. Każdy ma swoje własne tempo pracy i swój "ważny" moment w trakcie spotkania. Skupienie, cisza, odpowiednie tempo pozwala nam ten moment wykorzystać najlepiej jak to możliwe :)

 • B
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Moje spotkanie z Panią Barbarą pozwoliło mi spojrzeć na mój problem z dystansem..Zmieniło moje podejście do sprawy , z którą borykałam się od zawsze. Teraz żyję spokojnie i w zgodzie z samą sobą i moimi bliskimi. . Barbara jest pełna zrozumienia , otwarta ,daje poczucie bezpieczeństwa . Wysłucha z uwagą ,pomaga zrozumieć pewne mechanizmy rządzące naszą psychiką.Jestem pełna uznania dla Jej wrażliwości,wiedzy i kompetencji.Polecam szczerze.

  Barbara Andrusikiewicz2017-10-13

  Cieszę się i dziękuję za opinię. <3

 • P
  Lokalizacja: Gabinet Terapeutyczny Barbara Andrusikiewicz - Kraków

  na pierwsze zajęcia do Barbary Andrusikiewicz trafiłam w sierpniu 2015r z ciekawości. Stały się dla mnie przełomowe w każdym aspekcie. Kolejne spotkania były już moim świadomym wyborem i za każdym razem dzięki niesamowitej atmosferze, profesjonalizmowi oraz intuicji Pani Barbary odkrywam i leczę kolejne zapomniane zakamarki mojej duszy. Dziękuję i serdecznie polecam.

  Barbara Andrusikiewicz2017-10-04

  Spodziewałam się dobrych opinii. Przypuszczałam, że będą dobre nie przez brak skromności, czy zawyżoną samoocenę - widziałam efekty naszych prac i uznałam, że mogę zaryzykować umieszczenie swojego profilu na znanylekarz.pl oraz na pogodzenie się z ocenami jakie będę otrzymywać publicznie. Spodziewałam się opinii w stylu: Polecam! Terapeutka godna polecenia! Itd...
  To co od Was dostaję w tej chwili przerosło moje oczekiwania. Dziękuje Wam za Wasze wzruszające komentarze. Opisy Waszych wrażeń, odbioru, atmosfery. Jestem bardzo wzruszona tym, w jaki sposób się dzielicie i tym, co czytam. Dziękuję <3

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Pierwszy kontakt z Panią Barbarą był miłym zaskoczeniem. Poczułam Ją. A to dla mnie ważne- czuć osobę, do której przyszło się pracować. Otwartość, ciepło, autentyczność. Sama sesja była dla mnie głębokim doświadczeniem. Profesjonalne prowadzenie i widoczne zmiany w sobie od razu po skończeniu sesji.
  Szczerze polecam Panią Barbarę.

  Barbara Andrusikiewicz2017-10-04

  Bardzo dziękuję za to w jaki sposób podzieliła się Pani swoimi wrażeniami z naszej sesji. To coś więcej niż powiedzieć: Polecam!
  Jestem wdzięczna za Pani otwartość.