Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

psychoterapia traumy • EMDR • PTSD • cPTSD • trauma relacyjna • zaburzenia osobowości • psychoterapia psychodynamiczna • TFP • trudności w relacjach • lęk • regulacja emocji • przywiązanie • terapia indywidualna • terapia par • psychotraumatologia

Masz poczucie, że w relacjach ciągle dzieje się coś podobnego i nie wiesz, jak to zmienić.
Albo angażujesz się bardzo mocno i kończy się to zranieniem.
Albo trudno Ci się zbliżyć i utrzymać relację.
I nawet jeśli wiele rozumiesz, emocjonalnie wciąż wracasz do tych samych schematów.

Czasem za tym stoją doświadczenia, które były zbyt trudne, żeby je w pełni przeżyć i zintegrować i dlatego wracają w postaci napięcia, lęku, przeciążenia czy powtarzających się wzorców w relacjach.

JAK PRACUJĘ

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem i psychoterapeutką pracującą w podejściu psychodynamicznym (TFP).
Pracuję również metodą EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) w terapii traumy PTSD i cPTSD oraz w podejściu TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach).

W pracy łączę rozumienie głębokich struktur osobowości i relacji z możliwością przepracowania doświadczeń traumatycznych w sposób bardziej bezpośredni i odciążający układ nerwowy, a także z koncentracją na zasobach i realnych zmianach w codziennym funkcjonowaniu.

Skupiamy się nie tylko na tym, co dzieje się teraz, ale przede wszystkim na tym:

  • jakie wzorce powtarzają się w Twoich relacjach

  • jak kształtowały się w przeszłości

  • dlaczego pewne sytuacje wywołują tak silne emocje

  • co sprawia, że trudno jest to zmienić, mimo świadomości

W pracy z traumą:

  • pomagam bezpiecznie przetwarzać trudne doświadczenia (EMDR)

  • pracujemy nad regulacją emocji i napięcia w ciele

  • stopniowo zmniejszamy intensywność objawów (np. lęku, flashbacków, przeciążenia)

Kiedy to potrzebne, korzystamy również z podejścia TSR — skupiając się na tym, co już działa, jakie masz zasoby i jakie małe kroki mogą realnie poprawić Twoją sytuację tu i teraz.

Nie pracuję w oparciu o szybkie rozwiązania ani gotowe schematy.
Najpierw staramy się zrozumieć, dlaczego to działa właśnie w ten sposób, a potem tworzymy przestrzeń do realnej zmiany.

NA CZYM POLEGA TERAPIA?

Terapia to nie tylko rozmowa o Twoim życiu.

To również przyglądanie się temu, co pojawia się w relacji terapeutycznej ponieważ często odzwierciedla to sposób, w jaki funkcjonujesz w innych relacjach.

Dzięki temu możliwa jest zmiana, która nie jest tylko chwilową poprawą, ale bardziej trwałym doświadczeniem w relacji i w przeżywaniu siebie.

W pracy z traumą wykorzystujemy także EMDR, które pozwala „odciążyć” trudne wspomnienia i zmienić sposób, w jaki są przechowywane w pamięci i ciele.

Z KIM PRACUJĘ?

Pracuję z osobami dorosłymi, które:

  • mają trudności w relacjach (bliskość, granice, zależność)

  • czują się emocjonalnie przeciążone lub zagubione

  • powtarzają schematy, które prowadzą do cierpienia

  • doświadczają lęku, napięcia lub silnych emocji

  • mają trudność z poczuciem własnej wartości

Szczególnie zajmuję się:

  • zaburzeniami osobowości

  • traumą relacyjną (cPTSD)

  • PTSD (trauma po pojedynczych zdarzeniach)

  • trudnościami w obszarze przywiązania

PIERWSZE SPOTKANIE

Pierwsze spotkanie ma formę konsultacji.
Nie musisz wiedzieć, co powiedzieć ani mieć wszystkiego poukładanego. Możesz przyjść z niepewnością, pytaniami albo poczuciem, że trudno to nazwać.

Podczas spotkania:

  • rozmawiamy o tym, co Cię sprowadza

  • przyglądamy się Twojej sytuacji

  • sprawdzasz, czy czujesz się w tej relacji bezpiecznie

Na tej podstawie wspólnie decydujemy, czy kontynuujemy pracę.

FORMA PRACY

  • psychoterapia indywidualna

  • psychoterapia par

Wrocław (stacjonarnie)
Ul. Białowieska i Niedźwiedzia – budynek Pixel House Legnicka
oraz online.

Jeśli czujesz, że coś w Twoim życiu lub relacjach zaczyna być zbyt trudne do uniesienia samodzielnie, możesz zacząć od jednego spotkania.
To wystarczy, żeby sprawdzić, czy to jest dla Ciebie odpowiednie miejsce.

więcej O mnie

Zakres porad

  • Psychologia kryzysu
  • Psychosomatyka
  • Psychotraumatologia
  • Psychoterapia traumy
  • Psychologia dorosłych
  • Psychologia par
  • Diagnoza psychologiczna
  • Psychologia biznesu
Pokaż więcej

Pacjenci których przyjmuję

Dorośli

Rodzaje konsultacji

Konsultacje online

Zdjęcia i filmy

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Usługi i ceny

  • Konsultacja psychologiczna

    Od 200 zł

  • Terapia psychotraumatologiczna

    200 zł

  • Interwencja kryzysowa

    200 zł

  • Konsultacja pary/małżeńska

    Od 260 zł

  • Konsultacja psychoterapeutyczna

    Od 200 zł

Adresy (2)

Aneta Krzemińska
SELFego Psychoterapia i Diagnoza Psychologiczna Aneta Krzemińska

Białowieska 3b/7c, piętro 6, Pixel House Legnicka, Fabryczna, 54-234 Wrocław

Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie

Dostępność

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana
  • Przelew na konto

Telefon

737 43...
Aneta Krzemińska

Konsultacja online

Dostępność

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana
  • Blik
  • Przelew na konto

Telefon

737 43...

13 opinii

Najczęściej wymieniane przez pacjentów

  • Zaangażowanie lekarza
  • Szczegółowe wyjaśnienia
  • Skuteczność leczenia

Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

  • A

    Jestem po kilku spotkaniach z Panią Anetą. Urzekło mnie jej ciepło i nazywanie tego, czego sama nie mogłam zobaczyć. Pani Aneta jest świetną obserwatorka, dostrzega emocje i nie obawia się konfrontacji z nimi. Bardzo polecam ją jako terapeutke.

     • SELFego Psychoterapia i Diagnoza Psychologiczna Aneta Krzemińska Psychoterapia  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuję za opinię. Pozdrawiam serdecznie.
    Aneta Krzemińska


  • A

    Uważam że Pani Aneta może być świetnym psychologiem, jednak zabrakło mi na wizycie ciepła i empatii.

     • Prywatny gabinet  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuję za opinię.
    Doświadczenie ciepła i empatii w relacji terapeutycznej jest bardzo subiektywne. Często to, jak odbieramy drugą osobę, wiąże się z naszym wcześniejszymi doświadczeniami bliskości, bezpieczeństwa i przywiązania.
    Pierwsze spotkanie bywa momentem, w którym te wrażliwości szczególnie się aktywizują.

    Takie doświadczenia w relacji terapeutycznej często stają się istotnym materiałem do dalszej rozmowy i pracy, o ile proces jest kontynuowany.
    W swojej pracy dbam o uważność, szacunek i bezpieczne ramy procesu terapeutycznego.


  • K

    Pani Aneta to osoba która urodziła się z darem pomagania osobom będącym w kryzysie. Jak najbardziej polecam specjalista w swoim fachu kochająca to co robi

     • Prywatny gabinet  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuję za opinię.


  • P

    Zdecydowałam się na ten komentarz, pomimo że jestem dopiero na początku mojej przygody z terapią. Czuję, że jestem w dobrych rękach. Pani Doktor uprzedziła mnie, że będzie to długi proces, długo zajmie.

    Bardzo doceniam zaangażowanie, skupienie i empatię Pani Anety, bo dzięki temu nie czuję się oceniana, ale po prostu wysłuchana.

    Czasem dosadne słowa, które padają na sesjach zostają ze mną na cały tydzień, dają do myślenia. Wiem, że omówi Pani ze mną ten komentarz na najbliższym spotkaniu :)

     • Prywatny gabinet  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuję za opinie.


  • S

    Pani Aneta jest bardzo zaangażowana, kompetentna i rzeczowa. Z całego serca polecam

     • W innym miejscu Inny  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuję za Pani opinię i polecenie. Pozdrawiam serdecznie.


  • P

    Polecam z całego serca Panią Anetę. Profesjonalna, empatyczna oraz zaangażowana specjalistka.

     • Konsultacja online Konsultacja psychologiczna online  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Pani Patrycjo, dziękuję za te słowa. Pozdrawiam serdecznie.


  • M

    Polecam terapię u Pani Anety Krzemińskiej, pomaga mi lepiej sobie radzić z emocjami. Po kilku miesiącach pracy zauważam mniej ataków duszności i bólów w klatce piersiowej.

     • Konsultacja online Konsultacja psychologiczna online  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuję za opinię. Pozdrawiam serdecznie.


  • M

    Pani Aneta to terapeutka z ogromną empatią i wyczuciem. Jest niesamowicie uważna, ciepła i jednocześnie bardzo konkretna. Nie ocenia, ale też nie pozwala stać w miejscu – jej pytania naprawdę zmuszają do refleksji. Mam wrażenie, że dzięki niej pierwszy raz w życiu uczę się rozpoznawać swoje emocje, mówić o sobie bez lęku i wstydu, a przede wszystkim – zaczynam budować prawdziwą relację ze sobą.
    Z pełnym przekonaniem polecam terapię u pani Anety każdemu, kto szuka fachowego i życzliwego wsparcia.

     • Konsultacja online Konsultacja psychologiczna online  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Pani Martyno dziękuję za opinię. Pozdrawiam serdecznie.


  • B

    Zgłosiłem się w kryzysie, dzięki Pani Anecie znalazłem w sobie siłę, aby zawalczyć o siebie. Polecam Panią Anetę.

     • Konsultacja online Konsultacja psychologiczna online  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuję za opinię. Pozdrawiam serdecznie.


  • A

    Gorąco polecam pracę z Panią Anetą każdemu, kto chce lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje. Profesjonalizm, empatia i uważność, z jaką podchodzi do drugiego człowieka, sprawiają, że rozmowy z nią są naprawdę transformujące. To była bardzo wartościowa i otwierająca podróż. Polecam każdemu, kto chce pogłębić swoją samoświadomość.

     • W innym miejscu Inny  • 

    mgr Aneta Krzemińska

    Dziękuje serdecznie za podzielenie się opinią o współpracy. Cieszę się, że spotkania przyniosły pożądane zmiany.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

7 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Aneta Krzemińska

Dzień dobry,
zatrzymałabym się nie tyle na zachowaniu przyjaciółki, ale na Pani reakcji na to, co się dzieje między Wami. Pisze Pani, że nigdy wcześniej nie doświadczała takiej relacji i… Więcej


ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Aneta Krzemińska

To ważne, że chciałaś to napisałaś i podzielić się z kimś swoimi myślami
To, czego doświadczyłaś wcześniej bullying i utrata bliskiej relacji może sprawiać, że teraz samotność boli bardziej… Więcej


Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania