Andrzej Gębala

Kardiolog

Lekarz medycyny – kardiolog. Urodzony w 1962 roku w Krakowie. W 1987 roku ukończył Krakowską Akademie Medyczną Wydział Lekarski. W 1991 uzyskał pierwszy stopień specjalist... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz medycyny – kardiolog.

  Urodzony w 1962 roku w Krakowie.

  W 1987 roku ukończył Krakowską Akademie Medyczną Wydział Lekarski.

  W 1991 uzyskał pierwszy stopień specjalisty Chorób Wewnętrznych. W 1994 drugi stopień specjalisty Chorób Wewnętrznych. W 2004 roku stopień specjalisty Kardiologa.

  Od 1987 do 2006 roku zatrudniony w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera na etacie asystenta Oddziału Kardiologii z Intensywną Terapią. Oddział prowadzony był pod kierownictwem dr n. med. Wiesława Piotrowskiego. Do czasu otwarcia Oddziału oddelegowany do Szpitala Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza, gdzie pracował w Oddziale Kardiologi prowadzonym do emerytury przez doc. dr. hab. Jerzego Tabeau, a następnie przez doc. dr hab. Wandę Śmielak- Korombel.

  Od 1990 do 1994 roku pracował w Zespołach Wyjazdowych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oddziały Podgórze, Proszowice.

  Od 1995 do 2006 roku pracował na stanowisku asystenta w Wojewódzkiej Poradni Kardiologicznej w Krakowie ul. Batorego 3. Od 1996 roku do tego czasu przyjmuje w Centrum Kardiologicznym AMICOR ul. Krakusów 4 w Krakowie oraz oś. Złotego Wieku 19/20 Krakowie-Nowej Hucie, a od 2010 roku w Przychodni Midmed ul. Chmieleniec 16/53 w Krakowie.

  Od 2006 przyjmuje we wszystkich trzech Placówkach NZOZ REVITA

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Kardiologia

Ukończone szkoły

 • Krakowska Akademia Medyczna

Ocena pacjentów:

 • B

  Przeprowadzony pełen wywiad z pacjentem, czytelna recepta, super podejście do pacjenta. Profesjonalista w swoim fachu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan dr. Andrzej Gębala jest profesjonalnym specjalistą kardiologiem, z dużym doświadczeniem zawodowym. Ponadto Pan doktor właściwie podchodzi do pacjenta co niesyety żadko się zdarza.
  Pan doktor jest kulturalny, opanowany, uważnie słucha co ma do powiedzenia pacjent i w sposób czytelny objaśnia problem. Pan doktor jest lekarzem z powołania.
  Pacjentka Anna.

 • P

  Pan lekarz Andrzej Gębala bardzo miło mnie zaskoczył swoim profesjonalnym podejściem do pacjenta. Po przeprowadzeniu bardo dokładnego i szczegółowego wywiadu lekarskiego, oraz wykonaniu kilku niezbędnych badań udzielił mi długiej i fachowej diagnozy, ze wszystkim szczegółami. Po prostu lekarz z powołaniem, ze świetnym kontaktem z pacjentem. Pan lekarz odpowiedział również szczegółowo i wyczerpująco na wszystkie moje pytania. Po wizycie u pana Andrzeja kamień spadł mi z serca. Pozdrawiam serdecznie i polecam z całego serca tego świetnego lekarza.

 • M

  Lekarz godny polecenia. Jeszcze nigdy nikt tak wnikliwie nie przeanalizował mojego stanu zdrowia. Pan doktor szczegółowo odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania. A przede wszystkim uspokoił.
  Serdecznie polecam!

 • Mam 23 lata i od 18stego roku życia zacząłem się borykać z problemami związanymi z atakami paniki. Cały czas myślałem że jest to związane z chorobą serca. Miałem robione Echo (3x), wydolnościowe (1x), EKG (30x), Holter (2x) i nigdy nic to nie wykazało. Pan Andrzej Gębala jako jedyny lekarz u którego miałem przyjemność odbyć wizytę potrafił mi wytłumaczyć na czym polega mój problem i jak mogę im zaradzić. Dosłownie kamień spadł mi z serca i wiem na pewno że nie pójdę już nigdy leczyć się do NFZ. Wole wydać mnóstwo pieniędzy prywatnie i dostać rzetelne odpowiedzi niż boksować się z "darmową" służbą zdrowia. Pozdrawiam Serdecznie.

 • R

  Bardzo profesjonalny specjalista o szerokim spojrzeniu na zdrowie pacjenta. Niezwykle spokojny, kulturalny budzący zaufanie lekarz potrafiący wysłuchać i doradzić. Bardzo polecam. Jacek

 • A

  Kilkanaście lat temu, jeszcze w szpitalu im. L. Rydygiera idealnie zatroszczył się o mojego dziadka, który dzięki niemu przeszedł operację wymiany zastawki i cieszy się dobrym zdrowiem do dziś! Ludzki lekarz z powołania! Jak najbardziej polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Muszę powiedzieć ze jest bardzo dobry w tym co robi.Miły,sympatyczny i widac ze na podejscie do paciętow,Dziękuje.

 • Leczę się u Dr. Gębali od osmiu lat.Jest lekarzem z powołania bo świadczy o tym wnikliwe i serdeczne ,szczere podejście do pacjęta.Jego dociekliwość w znalezieniu przyczyn choroby i metody jej leczenia w pełni godne sa polecenia innym chorym.

 • Lekarz z dużym doświadczeniem, bardzo dobrze zna się na swojej specjalizacji. Leczy moja mamę oraz kilku znajomych, polecam !