lek.

Włodzimierz Zemowski

Stomatolog

Umów wizytę 18 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kilkanaście lat pracował jako asystent i wykładowca w Katedrze Protetyki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  Kilkanaście lat pracował jako asystent i wykładowca w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Collegium Medicum UJ w Krakowie. Poza pracą naukowo-dydaktyczną, prowadził kursy i szkolenia dla lekarzy w ramach specjalizacji z protetyki stomatologicznej.
  Jest specjalistą I stopnia stomatologii ogólnej i II stopnia protetyki stomatologicznej.
  W czasie pracy zawodowej odbył wiele kursów i szkoleń, w kraju i za granicą. Przebywał na wielomiesięcznych stypendiach: w Klinice Uniwersyteckiej w Muenster, Wuerzburgu oraz na Freie Universitaet Berlin, gdzie był asystentem.
  Jest autorem kilkunastu publikacji w specjalistycznych czasopismach.
  Prywatny gabinet stomatologiczny prowadzi od 1990 roku

Specjalizacje

 • Stomatologia ogólna
 • Protetyka stomatologiczna

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Choroby

 • ból zęba
 • wady zgryzu
 • wady zębów
 • złamanie zęba
 • kamień nazębny
 • próchnica
 • braki zębowe
 • choroby przyzębia
 • urazy zębów
 • choroby stawu skroniowo-żuchwowego
 • bruksizm
 • paradontoza
 • krwawienie dziąseł
 • nadwrażliwość zębów
 • ruchomość zębów
 • Odbudowa startych i zniszczonych zębów
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
28 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Włodzimierz Zemowski

  Pan Doktor jest osobą precyzyjną w słowach jak i czynach, co stanowi dla mnie dużą zaletę. Jest też osobą o dużej kulturze osobistej i wiedzy zawodowej. Trudne tematy Doktor wyjaśnia w prostych słowach.
  Potrafi diagnozować przyczyny, dalsze leczenie jak i ew. skutki powziętych działań. U mnie po 10 latach udało się wyleczyć przetokę, czego żaden lekarz przed Doktorem nie zrobił. Dodatkowo, po 2 latach noszenia aparatu, mogę się cieszyć pełnym uśmiechem. Poprawiła się higiena jamy ustnej plus komfort codzinnego życia. Jestem bardzo zadowolony.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Włodzimierz Zemowski

  Jestem niezmiernie zadowolona z profesjonalizmu Pana Doktora oraz rzetelnego wytłumaczenia problemu w jasny,zrozumiały dla laika. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze,oczywiście bezboleśnie. Bardzo polecam każdemu,kto chce uzyskać profesjonalną opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Włodzimierz Zemowski

  Profesjonalny, konkretny, a przy tym bardzo miły i cierpliwy. Specjalista godny polecenia! Posiada gabinet oraz obsługę na najwyższym poziomie.

 • Lokalizacja: Włodzimierz ZemowskiUsługa: konsultacje ortodontyczne

  Pan Doktor jest Profesjonalnym,Wykwalifikowanym Stomatologiem.Ma fachowe podejście.Jest konkretny,i kompletny w zakresie leczenia.Posługuje się najlepszymi produktami dostępnymi na rynku.Ponadto szanuje czas pacjentów,i swój.Polecam każdemu????kto chce mieć piekny i zdrowy uśmiech

 • Lokalizacja: Włodzimierz ZemowskiUsługa: konsultacja

  Konkretnie i jasno omówiony schemat leczenia. Pan doktor budzi zaufanie. Jestem pozytywnie nastawiona na dalsze leczenie.

 • Lokalizacja: Włodzimierz ZemowskiUsługa: usuwanie kamienia nazębnego

  Byłem ostatnio na zabiegu usunięcia kamienia i wycięcia fragmentu dziąsła zachodzącego na 8mke. Jestem pod dużym wrażeniem efektów i profesjonalizmu zabiegów. Polecam!

 • Lokalizacja: Włodzimierz Zemowski

  Bardzo profesjonalny stomatolog, zaangażowany w swoją pracę, widać, że zależy mu na dobru pacjenta. Leczenie odbyło się szybko i bez zastrzeżeń. Polecam wszystkim.

 • Lokalizacja: Włodzimierz ZemowskiUsługa: Zwykła wizyta

  Znakomity profesjonalista, przez ostatnie 20 lat za każdym razem wychodziłem z wyleczonymi zębami i nigdy nie musiałem wrócić. Zabiegi zawsze trwały krótko i były praktycznie bezbolesne. Z czystym sumieniem polecam każdemu!

 • Lokalizacja: Włodzimierz ZemowskiUsługa: Zwykła wizyta

  Wchodząc do gabinetu wszystko wyglądało profesjonalnie, zarówno wyposażenie jak i osoby tam pracujące. Jednak to tylko mylne, pierwsze wrażenie. Pan Doktor arogancki i wyniosły, udzielał zdawkowych odpowiedzi. Wszytko robił w pośpiechu, wykonywał nerwowe ruchy, mało empatyczny i delikatny. Czułam się zbędna, traktowana przedmiotowo. Płacąc wymagam od lekarza pełnego, świadomego zaangażowania w proces mojego leczenia. Minęły 3 miesiące, a ból zęba powrócił. Nie jestem zadowolona wizyty i nie skorzystam z usług tego gabinetu nigdy więcej.

 • Lokalizacja: Włodzimierz ZemowskiUsługa: stomatologia zachowawcza

  Zachęcony pozytywnymi opiniami zdecydowałem udać się z niezbyt silnym przejściowymi bólem do gabinetu doktora Zemowskiego. Profesjonalnie wyglądającay gabinet i formularz, który dostałem do wypełnienia pozwalały się spodziewać profesjonalnego traktowania. Niestety, na tym się skończyło. Z moich obserwacji wynika, że Pan Zemowski to człowiek, któremu bardzo sie śpieszy. Każdy jego ruch był nerwowy, jak człowieka, który wie, że jest spóźniony. Jest to być może subiektywne wrażenie, ale fakty zdają się to potwierdzać. Otóż pan Zemowski, po tym jak poskarżyłem się na ból w dolnej szóstce, bez zbędnych ceregieli przystąpił do rozwiercania jej. Nadmienię, że kiedy udałem się z tym samym problemem do innego gabinetu dwa tygodnie później, pani doktor przeprowadziła wywiad, oraz dokładnie ostukała wszystkie zęby, poprawnie lokalizując źródło problemu w górnej szczęce (ból był promieniujący). Ale na to trzeba mieć czas, którego panu Zemowskiemu najwyraźniej brakowało. Po podaniu znieczulenia, czekał około pięciu sekund, aż zacznie działać. Cóż, nie zaczęło. Już prawie zdążyłęm zapomnieć co to znaczy ból na fotelu dentystycznym, ale wu pana Zemowskiego szybko sobie przypomniałem. Ruchy pana Zemowskiego, w moim odczuciu bardzo nerwowe, nie pomagały. Czułem się jak osoba, której trzeba się jak naszybciej pozbyć, bo już następni pacjenci czekają w kolejce. I rzeczywiście, szybko poszło. Pan Zemowski stwierdził, że mała próchnica rzeczywiście tam była, więc może dobrze, że ząb został rozwiercony (co odczytałem jako "nie było dobrego powodu żeby otwierać ząb, ale stało się i jakoś to trzeba teraz usprawiedliwić"). Po zabiegu chcialem dopytać o parę kwestii i pan Zemowski rzeczywiście odpowiadał na pytania, ale znowu czułem się jak intruz, którego trzeba się jak najszybciej pozbyć. Kiedy przyszło do zapłaty, przeżyłem koleny szok - wiedziałem, że usługi pana Zemowskiego nie należą do najtańszych, bo skonsultowałem się z cennikiem przed zabiegem. Ale cena podyktowana przez niego znacznie przebiła moje oczekiwania. Kiedy zapytałem, czy mam się spodziewac takich cen w przyszłości, otrzymałem niejasne dla mnie tłumaczenie, że to był wyjatkowy przypadek i normalnie jest taniej. Cóż, szybko poszło jak na wyjątkowy przypadek. Nigdy więcej.

  lek. Włodzimierz Zemowski2017-03-22

  Szanowny Panie, pozwolę odnieść się do Pańskiej opinii i wskazanych w niej zarzutów. Opisana wizyta była pierwszym naszym spotkaniem w moim gabinecie.
  Pierwsza wizyta każdego pacjenta związana jest zawsze z badaniem zębów, ogólnego stanu jamy ustnej, uzupełnieniem dokumentacji (karty pacjenta) oraz ewentualnie z leczeniem pojedynczych zębów. Jeśli istnieje taka potrzeba (jak w Pańskim przypadku) konieczna jest kontynuacja leczenia na kolejnych wizytach.
  Podczas wizyty został Pan poinformowany o konieczności leczenia wielu zębów, w większości poprzednio już leczonych a ostatnią wizytę u poprzedniego stomatologa miał Pan 2 miesiące wcześniej…..
  Ból zęba jest subiektywnym (nie dającym się zaobserwować z zewnątrz) odczuciem pacjenta. a poziom jego odczuwania jest dla każdego pacjenta kwestią indywidualną. Podczas badania wskazał Pan w sposób jednoznaczny jako źródło bólu ząb, który jako jedyny w dolnym łuku zębowym wymagał leczenia z uwagi na próchnicę pod nieszczelnym, wykonanym wcześniej wypełnieniem. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostawały u Pana też inne zęby konieczne do leczenia, które również mogły być źródłem bólu.
  Odnosząc się do kwestii znieczulenia, chciałem wskazać że działanie środków znieczulających u pacjentów przebiega w zróżnicowany sposób. Czasami z różnych powodów nie jest ono skuteczne i część osób może w ogóle nie reagować na znieczulenie. Podczas zabiegu w żadnym momencie nie sygnalizował Pan odczucia bólu. Przykro mi, że tak się stało, ponieważ gdyby zwrócił Pan uwagę na taką sytuację, mógłbym podjąć stosowne działania np. przez podanie dodatkowego lub innego rodzaju znieczulenia tak, aby zabieg przebiegał bezboleśnie.
  Moją pracę staram się wykonywać sprawnie przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej staranności. Wizyta pacjentów umawiana jest na określona godzinę i na ogół nikt nie czeka w poczekalni. Jeśli wymaga tego nieprzewidziana wcześniej sytuacja pacjenta, wizyta ulega niekiedy przedłużeniu i w takiej sytuacji może to również powodować drobne opóźnienie dla następnych pacjentów. Oczywiście staram się unikać takiej sytuacji, ale nie kosztem jakości pracy i nie mogę się zgodzić z Pańskim zarzutem w tej kwestii.
  Co do ceny wizyty mogę powiedzieć jedynie, że cennik moich usług jest dostępny dla pacjentów w gabinecie. Cena wypełnienia jednopowierzchniowego wynosi 150 zł, w przypadku ubytku wielopowierzchniowego może być wyższa i wynosi 170-180 zł. Cena znieczulenia to 20-30 zł. Pańska sytuacja nie stanowiła zatem wyjątkowego przypadku.

  z wyrazami szacunku,

  Włodzimierz Zemowski