Adres

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Mokotów, Warszawa
Centrum DBT Emocje (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
22 273.....

Psychoterapia indywidualna (od 200 zł)

Psychoterapia grupowa (od 120 zł)

Psychoterapia (od 200 zł) + 5 więcej

Psychoterapia online (od 200 zł)

Interwencja kryzysowa (od 200 zł)

Indywidualna + grupowa (od 280 zł)

Pokaż więcej usług

Moje doświadczenie

O mnie

Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Prowadzimy grupy DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami - ilość miejsc ograniczona. Prowadzę ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • borderline
 • zaburzenia osobowości
 • choroba afektywna dwubiegunowa
Pokaż wszystkie leczone choroby

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
K

Przyszłam do Vivian w momencie, w którym nie widziałam już żadnej nadziei na to, że mogę być szczęśliwą osobą. Byłam kilka lat po terapii psychodynamicznej i rok po krótkiej behawioralno-poznawczej. To co odróżnia terapię DBT i podejście Vivian od psycholożek, z którymi miałam wcześniej do czynienia to skupienie na tym co jest tu i teraz, rozwiązywanie problemów z którymi nie możemy sobie poradzić w codziennym życiu, takich jak fobia społeczna, trudności w nawiązywaniu kontaktów z nowymi ludźmi czy trudne emocje. Nie oczekujcie więc grzebania w przeszłości i analizowania tego, dlaczego Wasza relacja z matką czy ojcem sprawiła, że jesteście tacy a nie inni. To można robić na psychodynamicznej i też jest pewnie jakoś wartościowe, ale z mojego doświadczenia wynika, że niekoniecznie podniesie jakość życia tylko raczej pozwoli dobrze zdiagnozować swoje problemy.
Vivian uczy konkretnych umiejętności, które pozwalają zmniejszyć napięcie i poradzić sobie z trudnymi emocjami a w efekcie, zacząć szczęśliwie żyć i powolutku zacząć posuwać się do przodu. W trakcie mojej terapii przeżywałam najtrudniejszy moment w swoim życiu, zmarła moja mama a jednocześnie skończyłam toksyczną relację. Vivian nauczyła mnie tego, że trzeba przeżyć emocje, również te złe, które są normalną częścią naszego życia i tego jak zmniejszyć cierpienie. Dzięki regularnym medytacjom nauczyłam się zmniejszać fizyczny ból serca, który był efektem wielkiego bólu psychicznego. Wiem, że brzmi to trochę magicznie, ale tak było i to naprawdę możliwe :).
Terapia Vivian jest na pewno najbardziej efektywną terapią na której byłam. Podobało mi się to, że Vivian jako psycholożka jest aktywna a nie pasywna, empatyczna, wspierająca a jednocześnie niesamowicie motywująca do działania. Przychodząc do niej, po prostu chce się lepiej żyć i nauczyć umiejętności jak to lepsze życie osiągnąć. Bardzo pomocne jest to, że Vivian jest pomocna również między sesjami i po zakończeniu terapii.
Jeszcze jedno, od ponad 9 lat cierpię na trichotillomanię (powtarzalne, uporczywe wyrywanie włosów na tle nerwowym, rzecz nie do opanowania). W trakcie terapii po raz pierwszy od 9 lat przestałam wyrywać sobie brwi, które odrosły gęste i piękne :). Nie było tak, że jakoś specjalnie nad tym pracowałyśmy, traktuję to jako "efekt uboczny" terapii bo lepsze samopoczucie, zwiększenie poczucia własnej wartości itp. sprawiły, że poczułam się lepiej sama ze sobą i w efekcie nauczyłam jak ogarnąć ten problem.
Jeśli myślicie, że nie ma już nadziei to mam dobrą wiadomość: jest :). Zmiana jest możliwa i Vivian Wam w tym pomoże. Każda kasa jest warta tego by zawalczyć o siebie i nie ma co z tym zwlekać. Vivian to Beyonce wśród psycholożek!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Beyoncé- tutaj to nie wiem co napisać, bo mi słów zabrakło :):):)
Bardzo, bardzo dziękuję za tak miłe słowa, tak bardzo się cieszę, że potrafiłam podpowiedzieć co warto zmienić i w jaki sposób można to osiągnąć- dzięki umiejetnościom DBT faktycznie wiele staje się możliwe. Jednak, jak zwykle, podkreślę, że to nie ja robiłam te wszystkie ćwiczenia, więc wysiłek nie był na pewno wyłącznie, czy nawet głównie mój, mówię to po to, by podkreślić, jak wielką pracę wykonałaś, z jaką determinacja szłaś naprzód- teraz zbierasz tego owoce, mam nadzieję, że umiejętności będą procentować z roku na rok (tak zwykle bywa) a akceptacja i współczucie pozwolą przetrwać, jeśli wiatr silniej zawieje- bo na to niestety nie mamy wpływu. Trzymam kciuki mocno i oczywiście, że w razie czego jestem!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

I
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje nieradzenie z emocjami

Bardzo dziękuję tej przecudownej Pani Psycholog za to, że nauczyła mnie radzić ze skrajnie silnymi emocjami, które nie dawały mi możliwości normalnie i spokojnie funkcjonować, nie wymyślać sobie problemów, których w rzeczywistości nie istnieje (tzn niepotrzebnie się nakręcać, przez co bardzo się męczyłam), poprawnej i zdrowej komunikacji z ludźmi i najważniejsze - dzięki rozwoju wewnętrznemu podczas terapii - zdecydowałam się na trudne, ale bardzo dobre dla mnie zmiany - odejście z toksycznego związku, który truł mi kilka dobrych lat mojego życia. Dopiero teraz odżyłam :) dzięki Pani Vivian dalej uczę się zaufaniu oraz akceptacji siebie.
Pani Vivian jest bardzo miła i ciepla osoba. Cierpliwa i wyrozumiała. Najwazniejsze - konsekwentna i profesjonalna, przekonałam się, że wszystko co zostało powiedziane w gabinecie - zostało w gabinecie.
Najlepszy psychołog w Warszawie, z czystym sumiennniem polecam, zmiany ktore przyjdą po skonczeniu terapii są warte pracy nad sobą!

Pozdrawiam, I.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję za te miłe słowa i uznanie, zawsze niesamowicie cieszę się, kiedy ktoś potrafi skorzystać z metod, które podpowiadam to ogromna satysfakcja! Ale oczywiście całą ciężką pracę wykonała Pani :) Wierzę, że te metody procentują z każdym rokiem, również po zakończeniu terapii, życzę cudowności i cierpliwości w pokonywaniu ewentualnych problemów, dobrego dnia!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Jeżeli ktoś z Państwa nie potrafi zdiagnozować co się z nim dzieje wewnątrz siebie i zauważa u siebie rosnącą niemoc w stosunku do różnorodnych wyzwań dnia codziennego, to z pełną świadomością polecam Panią psycholog Vivian. U mnie wypracowanie metod na samodzielne radzenie sobie z problemamy odbyło się zaskakująco szybko - w ciągu 6 miesięcy. Pani Vivian sama zauważyła ten moment, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Można jej w pełni zaufać, rozmowy są pełne akceptacji i życzliwości, a swoją argumentację opiera na dowodach naukowych. Pozostaje w kontakcie sms-owym lub telefonicznym przez czas pomiędzy spotkaniami. Gorąco polecam metody terapii DBT, które opierają się na pracy z terapeutą i pracy w grupie, ponieważ są to umiejętności na całe życie. U mnie wystarczył jeden telefon i tak "skęciłam" na dobrą ścieżkę życia!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuje za przemiły komentarz! To prawda, ze są takie osoby, które bardzo szybko potrafią wprowadzić zmiany w swoim życiu i nie ma wtedy powodu, by przedłużać terapie :) Każdy idzie w swoim tempie i to jest jak najbardziej w porządku. Poza tym trening umiejętności w grupie faktycznie bardzo pomaga jeśli się zaangażujemy. Gratuluje szybkich postępów! Umiejętności DBT beda procentować z czasem, życzę Pani wszystkiego co najlepsze!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje

Serdecznie polecam pracę z Panią Vivian. To bardzo mądra kobieta , która potrafi pomóc w uporaniu się z własnymi demonami. Zawsze przygotowana do spotkania,cierpliwie wysłuchuje wszystkich problemów. Ćwiczenia których nauczyłam się u niej w gabinecie pomagają mi do dnia dzisiejszego radzić sobie w trudnych momentach.Od nikogo wcześniej nie otrzymałam tyle akceptacji i zrozumienia ile przez rok dostałam od Pani Vivian. Po każdym spotkaniu wychodziłam bardziej zmotywowana do pracy nad sobą.
Cudowne jest to,że pomimo ukończonej terapii w ciężkich momentach nadal mogę prosić o wsparcie. Z całego serca dziękuje za to czego się nauczyłam :) .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za tak miły komentarz, bardzo się cieszę, że umiejętności DBT się przydają, życzę absolutnie tego co najlepsze !!!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje trening umiejętności dla borderline

Zanim zaczęłam terapię z Vivian bardzo się męczyłam, a razem ze mną męczyło się moje otoczenie. Przeszłam terapię indywidualną i grupową, ale mimo że pomogły mi poznać siebie to moje problemy nie zniknęły. Dopiero praca z Vivian sprawiła, że zaczęłam sobie radzić z emocjami. Nawet nie umiem wyrazić jak bardzo się zmieniłam dzięki terapii DBT. Nauczyłam się wyrażać emocje na spokojnie, akceptować to kim jestem. Powoli, jeden po drugim, rozprawiamy się z moimi problemami. Mimo wzlotów i upadków wiem że zmieniam swoje życie na lepsze.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że zaangażowanie w ćwiczenie umiejętności DBT daje owoce, wiem, że te umiejętności rosną, nawet po zakończeniu terapii. Życzę wszystkiego dobrego, a jak coś się wydarzy (bo niestety tak w życiu bywa) życzę, byś miała cierpliwość, siłę i życzliwość dla siebie, by wszelkie trudności pokonywać.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Pani Vivian Fiszer jest najlepszą terapeutką u jakiej byłam, a byłam u bardzo wielu, więc mam możliwość porównania. Jest nie tylko profesjonalistką, ale przede wszystkim jedną z najlepszych osób, jakie poznałam: ciepłą, troskliwą, altruistyczną, cierpliwą. Widać, że pomaganie ludziom jest dla niej pasją, nie obowiązkiem czy sposobem na zarabianie pieniędzy. Warto podkreślić, że proponowane przez metody naprawdę działają - to oczywiście długa, żmudna i ciężka praca, która wymaga cierpliwości i wytrwania, ale po kilku miesiącach pracy widzę efekty. Dużym wsparciem psychicznym jest też możliwość kontaktu poza sesją, dzięki czemu w chwili załamania nie musimy czekać kilku dni, by zasięgnąć porady. Wielu terapeutów i psychologów nie ma pojęcia jak sobie poradzić z borderline, traktują to jak nieuleczalną chorobę i omijają "nas" z daleka, dając do zrozumienia, że nie tylko nie ma dla nas żadnej nadziei na wyleczenie, ale że jesteśmy złymi, toksycznymi ludźmi, którzy w ogóle nie zasłużyli na pomoc. Pani Fiszer nie tylko pomaga zmieniać obraz samego siebie, ale sama działa przeciwko stygmatyzacji osób borderline. Więc, drodzy nieszczęśliwi, jest dla nas nadzieja ;)

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję, dzięki temu, że jest DBT (terapia dialektyczno-behawioralna) mogę być właśnie takim terapeutą (albo chociaż się starać). Mam nadzieję, że metody będą działać coraz bardziej, że Pani ciężka praca nad sobą przyniesie najsłodsze owoce.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Pani Vivian Fiszer jest fantastyczną terapeutką. Bardzo profesjonalna, pracuje wedle najwyższych standardów; jest ciepłą i mądrą osobą. Prowadzi terapię w atmosferze pełnej akceptacji i daje poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo cierpliwa i sympatyczna; można się z nią skontaktować naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Bardzo pomogła mi z problemem borderline; po zakończeniu terapii czuję się zupełnie wyleczona, a moja jakość życia polepszyła się niesamowicie. Szczerze polecam terapię prowadzoną przez Panią Vivian, ponieważ jest skuteczna, a pani terapeutka jest wspaniałą osobą i widać, że psychoterapia jest jej prawdziwą pasją.

mgr Vivian Natalia Fiszer

bardzo dziękuję za wspaniały komentarz i tak łaskawą opinię, kontakt jest i zawsze będzie ;)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Czasem miałem wrażenie, że spotkało mnie już wszystko co najgorsze mogło spotkać człowieka. Mimo młodego wieku zostałem brutalnie doświadczony przez życie, nie potrafiłem zaufać nikomu. Z swoim problemem udałem się jakiś rok temu do Pani Fiszer, dzisiaj wiem co miało wpływ na takie zachowanie, wiem jak sobie z nim radzić wiem też , że nie wszyscy ludzie są tak okrutni i zdolni do sprawiania bólu innym. Dziękuję, że mogę normalnie żyć. Z wyrażeniami ogromnego uznania i szacunku pozdrawiam .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Przepraszam, że dopiero odpowiadam na komentarz, bardzo dziękuję za miłe słowa. Zmiany dokonuje Pan sam, ja mogę tylko pokazywać różne drogi, dlatego gratuluję Panu !

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A

Opinia z dnia 17.11.2014 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


R

Opinia z dnia 29.09.2014 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


Usługi i ceny

Diagnoza zaburzeń osobowości

od 200 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Psychoterapia

od 200 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Trening umiejętności dla borderline

od 200 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Interwencja kryzysowa

od 200 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Psychoterapia indywidualna

od 200 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Psychoterapia grupowa

od 120 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 120 zł

Psychoterapia online

od 200 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Indywidualna + grupowa

od 280 zł

Zygmunta Modzelewskiego 58A/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 280 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
K

Przyszłam do Vivian w momencie, w którym nie widziałam już żadnej nadziei na to, że mogę być szczęśliwą osobą. Byłam kilka lat po terapii psychodynamicznej i rok po krótkiej behawioralno-poznawczej. To co odróżnia terapię DBT i podejście Vivian od psycholożek, z którymi miałam wcześniej do czynienia to skupienie na tym co jest tu i teraz, rozwiązywanie problemów z którymi nie możemy sobie poradzić w codziennym życiu, takich jak fobia społeczna, trudności w nawiązywaniu kontaktów z nowymi ludźmi czy trudne emocje. Nie oczekujcie więc grzebania w przeszłości i analizowania tego, dlaczego Wasza relacja z matką czy ojcem sprawiła, że jesteście tacy a nie inni. To można robić na psychodynamicznej i też jest pewnie jakoś wartościowe, ale z mojego doświadczenia wynika, że niekoniecznie podniesie jakość życia tylko raczej pozwoli dobrze zdiagnozować swoje problemy.
Vivian uczy konkretnych umiejętności, które pozwalają zmniejszyć napięcie i poradzić sobie z trudnymi emocjami a w efekcie, zacząć szczęśliwie żyć i powolutku zacząć posuwać się do przodu. W trakcie mojej terapii przeżywałam najtrudniejszy moment w swoim życiu, zmarła moja mama a jednocześnie skończyłam toksyczną relację. Vivian nauczyła mnie tego, że trzeba przeżyć emocje, również te złe, które są normalną częścią naszego życia i tego jak zmniejszyć cierpienie. Dzięki regularnym medytacjom nauczyłam się zmniejszać fizyczny ból serca, który był efektem wielkiego bólu psychicznego. Wiem, że brzmi to trochę magicznie, ale tak było i to naprawdę możliwe :).
Terapia Vivian jest na pewno najbardziej efektywną terapią na której byłam. Podobało mi się to, że Vivian jako psycholożka jest aktywna a nie pasywna, empatyczna, wspierająca a jednocześnie niesamowicie motywująca do działania. Przychodząc do niej, po prostu chce się lepiej żyć i nauczyć umiejętności jak to lepsze życie osiągnąć. Bardzo pomocne jest to, że Vivian jest pomocna również między sesjami i po zakończeniu terapii.
Jeszcze jedno, od ponad 9 lat cierpię na trichotillomanię (powtarzalne, uporczywe wyrywanie włosów na tle nerwowym, rzecz nie do opanowania). W trakcie terapii po raz pierwszy od 9 lat przestałam wyrywać sobie brwi, które odrosły gęste i piękne :). Nie było tak, że jakoś specjalnie nad tym pracowałyśmy, traktuję to jako "efekt uboczny" terapii bo lepsze samopoczucie, zwiększenie poczucia własnej wartości itp. sprawiły, że poczułam się lepiej sama ze sobą i w efekcie nauczyłam jak ogarnąć ten problem.
Jeśli myślicie, że nie ma już nadziei to mam dobrą wiadomość: jest :). Zmiana jest możliwa i Vivian Wam w tym pomoże. Każda kasa jest warta tego by zawalczyć o siebie i nie ma co z tym zwlekać. Vivian to Beyonce wśród psycholożek!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Beyoncé- tutaj to nie wiem co napisać, bo mi słów zabrakło :):):)
Bardzo, bardzo dziękuję za tak miłe słowa, tak bardzo się cieszę, że potrafiłam podpowiedzieć co warto zmienić i w jaki sposób można to osiągnąć- dzięki umiejetnościom DBT faktycznie wiele staje się możliwe. Jednak, jak zwykle, podkreślę, że to nie ja robiłam te wszystkie ćwiczenia, więc wysiłek nie był na pewno wyłącznie, czy nawet głównie mój, mówię to po to, by podkreślić, jak wielką pracę wykonałaś, z jaką determinacja szłaś naprzód- teraz zbierasz tego owoce, mam nadzieję, że umiejętności będą procentować z roku na rok (tak zwykle bywa) a akceptacja i współczucie pozwolą przetrwać, jeśli wiatr silniej zawieje- bo na to niestety nie mamy wpływu. Trzymam kciuki mocno i oczywiście, że w razie czego jestem!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

I
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje nieradzenie z emocjami

Bardzo dziękuję tej przecudownej Pani Psycholog za to, że nauczyła mnie radzić ze skrajnie silnymi emocjami, które nie dawały mi możliwości normalnie i spokojnie funkcjonować, nie wymyślać sobie problemów, których w rzeczywistości nie istnieje (tzn niepotrzebnie się nakręcać, przez co bardzo się męczyłam), poprawnej i zdrowej komunikacji z ludźmi i najważniejsze - dzięki rozwoju wewnętrznemu podczas terapii - zdecydowałam się na trudne, ale bardzo dobre dla mnie zmiany - odejście z toksycznego związku, który truł mi kilka dobrych lat mojego życia. Dopiero teraz odżyłam :) dzięki Pani Vivian dalej uczę się zaufaniu oraz akceptacji siebie.
Pani Vivian jest bardzo miła i ciepla osoba. Cierpliwa i wyrozumiała. Najwazniejsze - konsekwentna i profesjonalna, przekonałam się, że wszystko co zostało powiedziane w gabinecie - zostało w gabinecie.
Najlepszy psychołog w Warszawie, z czystym sumiennniem polecam, zmiany ktore przyjdą po skonczeniu terapii są warte pracy nad sobą!

Pozdrawiam, I.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję za te miłe słowa i uznanie, zawsze niesamowicie cieszę się, kiedy ktoś potrafi skorzystać z metod, które podpowiadam to ogromna satysfakcja! Ale oczywiście całą ciężką pracę wykonała Pani :) Wierzę, że te metody procentują z każdym rokiem, również po zakończeniu terapii, życzę cudowności i cierpliwości w pokonywaniu ewentualnych problemów, dobrego dnia!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Jeżeli ktoś z Państwa nie potrafi zdiagnozować co się z nim dzieje wewnątrz siebie i zauważa u siebie rosnącą niemoc w stosunku do różnorodnych wyzwań dnia codziennego, to z pełną świadomością polecam Panią psycholog Vivian. U mnie wypracowanie metod na samodzielne radzenie sobie z problemamy odbyło się zaskakująco szybko - w ciągu 6 miesięcy. Pani Vivian sama zauważyła ten moment, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Można jej w pełni zaufać, rozmowy są pełne akceptacji i życzliwości, a swoją argumentację opiera na dowodach naukowych. Pozostaje w kontakcie sms-owym lub telefonicznym przez czas pomiędzy spotkaniami. Gorąco polecam metody terapii DBT, które opierają się na pracy z terapeutą i pracy w grupie, ponieważ są to umiejętności na całe życie. U mnie wystarczył jeden telefon i tak "skęciłam" na dobrą ścieżkę życia!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuje za przemiły komentarz! To prawda, ze są takie osoby, które bardzo szybko potrafią wprowadzić zmiany w swoim życiu i nie ma wtedy powodu, by przedłużać terapie :) Każdy idzie w swoim tempie i to jest jak najbardziej w porządku. Poza tym trening umiejętności w grupie faktycznie bardzo pomaga jeśli się zaangażujemy. Gratuluje szybkich postępów! Umiejętności DBT beda procentować z czasem, życzę Pani wszystkiego co najlepsze!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje

Serdecznie polecam pracę z Panią Vivian. To bardzo mądra kobieta , która potrafi pomóc w uporaniu się z własnymi demonami. Zawsze przygotowana do spotkania,cierpliwie wysłuchuje wszystkich problemów. Ćwiczenia których nauczyłam się u niej w gabinecie pomagają mi do dnia dzisiejszego radzić sobie w trudnych momentach.Od nikogo wcześniej nie otrzymałam tyle akceptacji i zrozumienia ile przez rok dostałam od Pani Vivian. Po każdym spotkaniu wychodziłam bardziej zmotywowana do pracy nad sobą.
Cudowne jest to,że pomimo ukończonej terapii w ciężkich momentach nadal mogę prosić o wsparcie. Z całego serca dziękuje za to czego się nauczyłam :) .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za tak miły komentarz, bardzo się cieszę, że umiejętności DBT się przydają, życzę absolutnie tego co najlepsze !!!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje trening umiejętności dla borderline

Zanim zaczęłam terapię z Vivian bardzo się męczyłam, a razem ze mną męczyło się moje otoczenie. Przeszłam terapię indywidualną i grupową, ale mimo że pomogły mi poznać siebie to moje problemy nie zniknęły. Dopiero praca z Vivian sprawiła, że zaczęłam sobie radzić z emocjami. Nawet nie umiem wyrazić jak bardzo się zmieniłam dzięki terapii DBT. Nauczyłam się wyrażać emocje na spokojnie, akceptować to kim jestem. Powoli, jeden po drugim, rozprawiamy się z moimi problemami. Mimo wzlotów i upadków wiem że zmieniam swoje życie na lepsze.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że zaangażowanie w ćwiczenie umiejętności DBT daje owoce, wiem, że te umiejętności rosną, nawet po zakończeniu terapii. Życzę wszystkiego dobrego, a jak coś się wydarzy (bo niestety tak w życiu bywa) życzę, byś miała cierpliwość, siłę i życzliwość dla siebie, by wszelkie trudności pokonywać.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Pani Vivian Fiszer jest najlepszą terapeutką u jakiej byłam, a byłam u bardzo wielu, więc mam możliwość porównania. Jest nie tylko profesjonalistką, ale przede wszystkim jedną z najlepszych osób, jakie poznałam: ciepłą, troskliwą, altruistyczną, cierpliwą. Widać, że pomaganie ludziom jest dla niej pasją, nie obowiązkiem czy sposobem na zarabianie pieniędzy. Warto podkreślić, że proponowane przez metody naprawdę działają - to oczywiście długa, żmudna i ciężka praca, która wymaga cierpliwości i wytrwania, ale po kilku miesiącach pracy widzę efekty. Dużym wsparciem psychicznym jest też możliwość kontaktu poza sesją, dzięki czemu w chwili załamania nie musimy czekać kilku dni, by zasięgnąć porady. Wielu terapeutów i psychologów nie ma pojęcia jak sobie poradzić z borderline, traktują to jak nieuleczalną chorobę i omijają "nas" z daleka, dając do zrozumienia, że nie tylko nie ma dla nas żadnej nadziei na wyleczenie, ale że jesteśmy złymi, toksycznymi ludźmi, którzy w ogóle nie zasłużyli na pomoc. Pani Fiszer nie tylko pomaga zmieniać obraz samego siebie, ale sama działa przeciwko stygmatyzacji osób borderline. Więc, drodzy nieszczęśliwi, jest dla nas nadzieja ;)

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję, dzięki temu, że jest DBT (terapia dialektyczno-behawioralna) mogę być właśnie takim terapeutą (albo chociaż się starać). Mam nadzieję, że metody będą działać coraz bardziej, że Pani ciężka praca nad sobą przyniesie najsłodsze owoce.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Pani Vivian Fiszer jest fantastyczną terapeutką. Bardzo profesjonalna, pracuje wedle najwyższych standardów; jest ciepłą i mądrą osobą. Prowadzi terapię w atmosferze pełnej akceptacji i daje poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo cierpliwa i sympatyczna; można się z nią skontaktować naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Bardzo pomogła mi z problemem borderline; po zakończeniu terapii czuję się zupełnie wyleczona, a moja jakość życia polepszyła się niesamowicie. Szczerze polecam terapię prowadzoną przez Panią Vivian, ponieważ jest skuteczna, a pani terapeutka jest wspaniałą osobą i widać, że psychoterapia jest jej prawdziwą pasją.

mgr Vivian Natalia Fiszer

bardzo dziękuję za wspaniały komentarz i tak łaskawą opinię, kontakt jest i zawsze będzie ;)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Czasem miałem wrażenie, że spotkało mnie już wszystko co najgorsze mogło spotkać człowieka. Mimo młodego wieku zostałem brutalnie doświadczony przez życie, nie potrafiłem zaufać nikomu. Z swoim problemem udałem się jakiś rok temu do Pani Fiszer, dzisiaj wiem co miało wpływ na takie zachowanie, wiem jak sobie z nim radzić wiem też , że nie wszyscy ludzie są tak okrutni i zdolni do sprawiania bólu innym. Dziękuję, że mogę normalnie żyć. Z wyrażeniami ogromnego uznania i szacunku pozdrawiam .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Przepraszam, że dopiero odpowiadam na komentarz, bardzo dziękuję za miłe słowa. Zmiany dokonuje Pan sam, ja mogę tylko pokazywać różne drogi, dlatego gratuluję Panu !

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A

Opinia z dnia 17.11.2014 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


R

Opinia z dnia 29.09.2014 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

21 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Od ok pół roku uczęszczam na psychoterapię ze względu na obniżenie nastroju i wykorzystywanie seksualne. Od kiedy ją zaczęłam bardzo straciłam na wadzę (10kg), pogorszyła się jeszcze bardziej jakość snu, mam problem ze skupieniem uwagi, atakami paniki, zaczęłam się znów kaleczyć i mieć intensywne myśli samobójcze. Mój terapeuta nie widzi potrzeby konsultacji psychiatrycznych, a ja mam wątpliwości. Proszę o podpowiedź

  Dzień Dobry
  Bardzo mi przykro, że jest Pani tak ciężko :( Trudno mi powiedzieć co się dzieje u Pani w terapii, troszkę jednak za mało informacji Pani udzieliła, choć rozumiem, że nie jest łatwo pisać o sobie w internecie.
  Ponieważ poczułam się zaniepokojona Pani stanem- chciałabym przedstawić, jak wygląda psychoterapia oparta na dowodach naukowych w przypadku podobnych problemów.
  Przy wykorzystywaniu seksualnym- jeśli ktoś ma PTSD mamy metodę przedłużonej ekspozycji, która choć skuteczna jest bolesna i może obniżyć nastrój -w dużym skrócie polega na opowiadaniu tej samej traumatycznej historii od nowa i od nowa i od nowa. Natomiast przy silnej dysregulacji emocji, jeśli ktoś radzi sobie z emocjami za pomocą samouszkodzeń bardzo ważnym jest, by NAJPIERW nauczył się KONKRETNYCH METOD na regulowanie swoich emocji. Dopiero kiedy osoba potrafi sama radzić sobie z kryzysami można iść dalej z terapią i przejść do traumatycznych doświadczeń.
  Przy samouszkodzeniach i tendencjach samobójczych bardzo ważnym jest, by psychoterapia zajmowała się tymi zachowaniami bezpośrednio. Na przykład nie może być tak, że pacjent ma myśli samobójcze, a terapeuta o tym nie wie i/lub się tym nie zajmuje. Nie może być też tak, że pacjent dokonuje samouszkodzeń a terapeuta o tym nie wie i/lub się tym nie zajmuje.
Kiedy przychodzi do nas osoba, która ma wiele palących problemów jednocześnie - na przykład tendencje samobójcze, samouszkodzenia, dysregulacja emocji, potrzebna jest hierarchia problemów i zajmowanie się nimi w kolejności. Ponieważ terapia dialektyczno behawioralna powstała dla osób z zaburzeniem borderline, a te osoby właśnie mają tego rodzaju problemy, tutaj zawsze według takiej hierarchii budujemy leczenie i tej hierarchii się trzymamy. Czyli na przykład jeśli pacjent w trakcie terapii wraca do samouszkadzania się, wszystkie inne interwencje muszą zaczekać, my zajmujemy się tym, żeby pacjent przestał to robić (np. umiejętności regulowania emocji, ćwiczenia oddechowe, relaksacja, analizy zachowania i inne).
  Piszę pacjent, żeby podkreślić, że nie znam ani Pani sytuacji, ani Pani diagnozy, ani przebiegu Pani terapii, wypowiadam się jedynie teoretycznie, jako że jest to moja specjalizacja.

  Co do pytania o psychiatrę: zawsze może Pani odwiedzić innego specjalistę, żeby zasięgnąć drugiej opinii, czy jak w Pani wypadku dodatkowo wesprzeć się farmakoterapią. Rozumiem, że terapeuta ma inne zdanie, trudno mi powiedzieć dlaczego? Może obawia się, że przy tendencjach samobójczych będzie Pani miała dostęp do leków? Tutaj ja również bym się obawiała i starała się opracować jakiś plan na to w zależności od Pani sytuacji. Na pewno warto, żeby Pani powiedziała o swoich myślach samobójczych psychiatrze. Trzymam mocno kciuki za Panią, by udało się Pani rozwiązać te problemy i by poczuła się Pani lepiej.

  mgr Vivian Natalia Fiszer

 • Jestem kobietą z zaburzeniem osobowości typu borderline. Szukam terapeuty znającego temat. Najchętniej prowadzącego terapię on-line

  Dzień dobry,
  W naszym Centrum oferujemy terapię przez Skype osobom, które nie mają możliwości spotykać się stacjonarnie ze względu np. na odległość.
  Nie ma badań naukowych, które stwierdzają, że terapia online jest mniej skuteczna od tradycyjnej. Wręcz przeciwnie, badanie przeprowadzone przez R. J. Reese, C. W. Conoley i D. F. Brossart, przedstawione w Journal of Counseling Psychology (Vol. 49, No. 2, 2002) wykazało, że pomino braku możliwości zobaczenia się z terapeutą, psychoterapia i poradnictwo prowadzone przez telefon jest efektywne i lubiane przez pacjentów; z pośród 186 osób badanych, 68% zadeklarowało satysfakcję z tej formy kontaktu a 53% powiedziało że poczuło się lepiej w wyniku przeprowadzonej rozmowy telefonicznej. Współcześnie jest ogrom badań potwierdzających skuteczność przeróżnych interwencji internetowych.
  Diagnoza borderline, NIE jest przeszkodą terapii przez Skype.
  Na podstawie zebranych informacji oraz własnych doświadczeń, w naszym centrum nie prowadzimy terapii przez Skypa z pacjentami:
  którzy aktywnie planują samobójstwo lub poważnie się samouszkadzają, których bezpieczeństwo jest zagrożone, planującym wyrządzić komuś krzywdę,
  z poważnie nasilonym uzależnieniem od środków psychoaktywnych, będących w bardzo poważnym kryzysie, cierpiących na psychozę, którzy nie mają swobodnego dostępu do komputera/internetu, są poniżej 18 roku życia, którzy mają zaburzenia osobowości paranoicznej. Powodzenia w szukaniu dobrego terapeuty!

  mgr Vivian Natalia Fiszer

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Prowadzimy grupy DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami - ilość miejsc ograniczona. Prowadzę ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • borderline
 • zaburzenia osobowości
 • choroba afektywna dwubiegunowa
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Artykuły (1)