mgr

Vivian Natalia Fiszer

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

17 opinii +dodaj

oceń lekarza Poproś o kalendarz wizyt

Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Prowadzimy grupy DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami - ilość miejsc ograniczona. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Specjalizuję… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Zaangażowanie
Skuteczność leczenia
Leczenie zaburzeń osobowości Borderline

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K

  Przyszłam do Vivian w momencie, w którym nie widziałam już żadnej nadziei na to, że mogę być szczęśliwą osobą. Byłam kilka lat po terapii psychodynamicznej i rok po krótkiej behawioralno-poznawczej. To co odróżnia terapię DBT i podejście Vivian od psycholożek, z którymi miałam wcześniej do czynienia to skupienie na tym co jest tu i teraz, rozwiązywanie problemów z którymi nie możemy sobie poradzić w codziennym życiu, takich jak fobia społeczna, trudności w nawiązywaniu kontaktów z nowymi ludźmi czy trudne emocje. Nie oczekujcie więc grzebania w przeszłości i analizowania tego, dlaczego Wasza relacja z matką czy ojcem sprawiła, że jesteście tacy a nie inni. To można robić na psychodynamicznej i też jest pewnie jakoś wartościowe, ale z mojego doświadczenia wynika, że niekoniecznie podniesie jakość życia tylko raczej pozwoli dobrze zdiagnozować swoje problemy.
  Vivian uczy konkretnych umiejętności, które pozwalają zmniejszyć napięcie i poradzić sobie z trudnymi emocjami a w efekcie, zacząć szczęśliwie żyć i powolutku zacząć posuwać się do przodu. W trakcie mojej terapii przeżywałam najtrudniejszy moment w swoim życiu, zmarła moja mama a jednocześnie skończyłam toksyczną relację. Vivian nauczyła mnie tego, że trzeba przeżyć emocje, również te złe, które są normalną częścią naszego życia i tego jak zmniejszyć cierpienie. Dzięki regularnym medytacjom nauczyłam się zmniejszać fizyczny ból serca, który był efektem wielkiego bólu psychicznego. Wiem, że brzmi to trochę magicznie, ale tak było i to naprawdę możliwe :).
  Terapia Vivian jest na pewno najbardziej efektywną terapią na której byłam. Podobało mi się to, że Vivian jako psycholożka jest aktywna a nie pasywna, empatyczna, wspierająca a jednocześnie niesamowicie motywująca do działania. Przychodząc do niej, po prostu chce się lepiej żyć i nauczyć umiejętności jak to lepsze życie osiągnąć. Bardzo pomocne jest to, że Vivian jest pomocna również między sesjami i po zakończeniu terapii.
  Jeszcze jedno, od ponad 9 lat cierpię na trichotillomanię (powtarzalne, uporczywe wyrywanie włosów na tle nerwowym, rzecz nie do opanowania). W trakcie terapii po raz pierwszy od 9 lat przestałam wyrywać sobie brwi, które odrosły gęste i piękne :). Nie było tak, że jakoś specjalnie nad tym pracowałyśmy, traktuję to jako "efekt uboczny" terapii bo lepsze samopoczucie, zwiększenie poczucia własnej wartości itp. sprawiły, że poczułam się lepiej sama ze sobą i w efekcie nauczyłam jak ogarnąć ten problem.
  Jeśli myślicie, że nie ma już nadziei to mam dobrą wiadomość: jest :). Zmiana jest możliwa i Vivian Wam w tym pomoże. Każda kasa jest warta tego by zawalczyć o siebie i nie ma co z tym zwlekać. Vivian to Beyonce wśród psycholożek!

  Vivian Natalia Fiszer2018-08-12

  Beyoncé- tutaj to nie wiem co napisać, bo mi słów zabrakło :):):)
  Bardzo, bardzo dziękuję za tak miłe słowa, tak bardzo się cieszę, że potrafiłam podpowiedzieć co warto zmienić i w jaki sposób można to osiągnąć- dzięki umiejetnościom DBT faktycznie wiele staje się możliwe. Jednak, jak zwykle, podkreślę, że to nie ja robiłam te wszystkie ćwiczenia, więc wysiłek nie był na pewno wyłącznie, czy nawet głównie mój, mówię to po to, by podkreślić, jak wielką pracę wykonałaś, z jaką determinacja szłaś naprzód- teraz zbierasz tego owoce, mam nadzieję, że umiejętności będą procentować z roku na rok (tak zwykle bywa) a akceptacja i współczucie pozwolą przetrwać, jeśli wiatr silniej zawieje- bo na to niestety nie mamy wpływu. Trzymam kciuki mocno i oczywiście, że w razie czego jestem!

 • I
  Lokalizacja: Centrum DBT EmocjeUsługa: nieradzenie z emocjami

  Bardzo dziękuję tej przecudownej Pani Psycholog za to, że nauczyła mnie radzić ze skrajnie silnymi emocjami, które nie dawały mi możliwości normalnie i spokojnie funkcjonować, nie wymyślać sobie problemów, których w rzeczywistości nie istnieje (tzn niepotrzebnie się nakręcać, przez co bardzo się męczyłam), poprawnej i zdrowej komunikacji z ludźmi i najważniejsze - dzięki rozwoju wewnętrznemu podczas terapii - zdecydowałam się na trudne, ale bardzo dobre dla mnie zmiany - odejście z toksycznego związku, który truł mi kilka dobrych lat mojego życia. Dopiero teraz odżyłam :) dzięki Pani Vivian dalej uczę się zaufaniu oraz akceptacji siebie.
  Pani Vivian jest bardzo miła i ciepla osoba. Cierpliwa i wyrozumiała. Najwazniejsze - konsekwentna i profesjonalna, przekonałam się, że wszystko co zostało powiedziane w gabinecie - zostało w gabinecie.
  Najlepszy psychołog w Warszawie, z czystym sumiennniem polecam, zmiany ktore przyjdą po skonczeniu terapii są warte pracy nad sobą!

  Pozdrawiam, I.

  Vivian Natalia Fiszer2018-06-29

  Bardzo, bardzo dziękuję za te miłe słowa i uznanie, zawsze niesamowicie cieszę się, kiedy ktoś potrafi skorzystać z metod, które podpowiadam to ogromna satysfakcja! Ale oczywiście całą ciężką pracę wykonała Pani :) Wierzę, że te metody procentują z każdym rokiem, również po zakończeniu terapii, życzę cudowności i cierpliwości w pokonywaniu ewentualnych problemów, dobrego dnia!

 • M

  Jeżeli ktoś z Państwa nie potrafi zdiagnozować co się z nim dzieje wewnątrz siebie i zauważa u siebie rosnącą niemoc w stosunku do różnorodnych wyzwań dnia codziennego, to z pełną świadomością polecam Panią psycholog Vivian. U mnie wypracowanie metod na samodzielne radzenie sobie z problemamy odbyło się zaskakująco szybko - w ciągu 6 miesięcy. Pani Vivian sama zauważyła ten moment, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Można jej w pełni zaufać, rozmowy są pełne akceptacji i życzliwości, a swoją argumentację opiera na dowodach naukowych. Pozostaje w kontakcie sms-owym lub telefonicznym przez czas pomiędzy spotkaniami. Gorąco polecam metody terapii DBT, które opierają się na pracy z terapeutą i pracy w grupie, ponieważ są to umiejętności na całe życie. U mnie wystarczył jeden telefon i tak "skęciłam" na dobrą ścieżkę życia!

  Vivian Natalia Fiszer2018-05-23

  Bardzo dziękuje za przemiły komentarz! To prawda, ze są takie osoby, które bardzo szybko potrafią wprowadzić zmiany w swoim życiu i nie ma wtedy powodu, by przedłużać terapie :) Każdy idzie w swoim tempie i to jest jak najbardziej w porządku. Poza tym trening umiejętności w grupie faktycznie bardzo pomaga jeśli się zaangażujemy. Gratuluje szybkich postępów! Umiejętności DBT beda procentować z czasem, życzę Pani wszystkiego co najlepsze!

 • M
  Lokalizacja: Centrum DBT Emocje

  Serdecznie polecam pracę z Panią Vivian. To bardzo mądra kobieta , która potrafi pomóc w uporaniu się z własnymi demonami. Zawsze przygotowana do spotkania,cierpliwie wysłuchuje wszystkich problemów. Ćwiczenia których nauczyłam się u niej w gabinecie pomagają mi do dnia dzisiejszego radzić sobie w trudnych momentach.Od nikogo wcześniej nie otrzymałam tyle akceptacji i zrozumienia ile przez rok dostałam od Pani Vivian. Po każdym spotkaniu wychodziłam bardziej zmotywowana do pracy nad sobą.
  Cudowne jest to,że pomimo ukończonej terapii w ciężkich momentach nadal mogę prosić o wsparcie. Z całego serca dziękuje za to czego się nauczyłam :) .

  Vivian Natalia Fiszer2018-03-30

  Bardzo dziękuję za tak miły komentarz, bardzo się cieszę, że umiejętności DBT się przydają, życzę absolutnie tego co najlepsze !!!

 • A
  Lokalizacja: Centrum DBT EmocjeUsługa: trening umiejętności dla borderline

  Zanim zaczęłam terapię z Vivian bardzo się męczyłam, a razem ze mną męczyło się moje otoczenie. Przeszłam terapię indywidualną i grupową, ale mimo że pomogły mi poznać siebie to moje problemy nie zniknęły. Dopiero praca z Vivian sprawiła, że zaczęłam sobie radzić z emocjami. Nawet nie umiem wyrazić jak bardzo się zmieniłam dzięki terapii DBT. Nauczyłam się wyrażać emocje na spokojnie, akceptować to kim jestem. Powoli, jeden po drugim, rozprawiamy się z moimi problemami. Mimo wzlotów i upadków wiem że zmieniam swoje życie na lepsze.

  Vivian Natalia Fiszer2018-01-30

  Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że zaangażowanie w ćwiczenie umiejętności DBT daje owoce, wiem, że te umiejętności rosną, nawet po zakończeniu terapii. Życzę wszystkiego dobrego, a jak coś się wydarzy (bo niestety tak w życiu bywa) życzę, byś miała cierpliwość, siłę i życzliwość dla siebie, by wszelkie trudności pokonywać.

 • M

  Pani Vivian Fiszer jest najlepszą terapeutką u jakiej byłam, a byłam u bardzo wielu, więc mam możliwość porównania. Jest nie tylko profesjonalistką, ale przede wszystkim jedną z najlepszych osób, jakie poznałam: ciepłą, troskliwą, altruistyczną, cierpliwą. Widać, że pomaganie ludziom jest dla niej pasją, nie obowiązkiem czy sposobem na zarabianie pieniędzy. Warto podkreślić, że proponowane przez metody naprawdę działają - to oczywiście długa, żmudna i ciężka praca, która wymaga cierpliwości i wytrwania, ale po kilku miesiącach pracy widzę efekty. Dużym wsparciem psychicznym jest też możliwość kontaktu poza sesją, dzięki czemu w chwili załamania nie musimy czekać kilku dni, by zasięgnąć porady. Wielu terapeutów i psychologów nie ma pojęcia jak sobie poradzić z borderline, traktują to jak nieuleczalną chorobę i omijają "nas" z daleka, dając do zrozumienia, że nie tylko nie ma dla nas żadnej nadziei na wyleczenie, ale że jesteśmy złymi, toksycznymi ludźmi, którzy w ogóle nie zasłużyli na pomoc. Pani Fiszer nie tylko pomaga zmieniać obraz samego siebie, ale sama działa przeciwko stygmatyzacji osób borderline. Więc, drodzy nieszczęśliwi, jest dla nas nadzieja ;)

  Vivian Natalia Fiszer2017-01-26

  Bardzo, bardzo dziękuję, dzięki temu, że jest DBT (terapia dialektyczno-behawioralna) mogę być właśnie takim terapeutą (albo chociaż się starać). Mam nadzieję, że metody będą działać coraz bardziej, że Pani ciężka praca nad sobą przyniesie najsłodsze owoce.

 • Pani Vivian Fiszer jest fantastyczną terapeutką. Bardzo profesjonalna, pracuje wedle najwyższych standardów; jest ciepłą i mądrą osobą. Prowadzi terapię w atmosferze pełnej akceptacji i daje poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo cierpliwa i sympatyczna; można się z nią skontaktować naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Bardzo pomogła mi z problemem borderline; po zakończeniu terapii czuję się zupełnie wyleczona, a moja jakość życia polepszyła się niesamowicie. Szczerze polecam terapię prowadzoną przez Panią Vivian, ponieważ jest skuteczna, a pani terapeutka jest wspaniałą osobą i widać, że psychoterapia jest jej prawdziwą pasją.

  Vivian Natalia Fiszer2017-01-18

  bardzo dziękuję za wspaniały komentarz i tak łaskawą opinię, kontakt jest i zawsze będzie ;)

 • M

  Czasem miałem wrażenie, że spotkało mnie już wszystko co najgorsze mogło spotkać człowieka. Mimo młodego wieku zostałem brutalnie doświadczony przez życie, nie potrafiłem zaufać nikomu. Z swoim problemem udałem się jakiś rok temu do Pani Fiszer, dzisiaj wiem co miało wpływ na takie zachowanie, wiem jak sobie z nim radzić wiem też , że nie wszyscy ludzie są tak okrutni i zdolni do sprawiania bólu innym. Dziękuję, że mogę normalnie żyć. Z wyrażeniami ogromnego uznania i szacunku pozdrawiam .

  Vivian Natalia Fiszer2015-02-24

  Przepraszam, że dopiero odpowiadam na komentarz, bardzo dziękuję za miłe słowa. Zmiany dokonuje Pan sam, ja mogę tylko pokazywać różne drogi, dlatego gratuluję Panu !

 • Opinia z dnia 17.11.2014 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • Opinia z dnia 29.09.2014 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

Pytania pacjentów (16)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Prowadzimy grupy DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami - ilość miejsc ograniczona. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Specjalizuję się w zaburzeniu osobowości z pogranicza, długotrwałych problemach emocjonalnych (depresja, dystymia, samouszkodzenia, myśli samobójcze, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, zaburzeniach odżywiania, DDA). Strona gabinetu http://psychoterapia.ws blog http://emocje.pro
  Długo szukałam odpowiedniej terapii dla pacjentów u których standardowa terapia nie działała. Taką psychoterapią jest psychoterapia dialektyczno- behawioralna (DBT). Jest to terapia z nurtu poznawczo- behawioralnych, opiera się więc na pracy pacjenta pomiędzy sesjami i określonej strukturze (diagnoza- plan leczenia- ocena efektów).
  Terapia dialektyczna, to spotkania indywidualne, spotkania w formie warsztatów i coaching telefoniczny.
  Warsztaty składają się z czterech modułów:
  Regulacja emocji: zmniejszanie wrażliwości emocjonalnej, nie działanie pod wpływem emocji, zwiększanie ilości emocji pozytywnych, działanie przeciwnie do emocji.
  Uważność: techniki relaksacyjne, oddechowe, akceptacja siebie i rzeczywistości, radość życia, bycie tu i teraz, skupienie, podejmowanie dobrych decyzji.
  Odporność na stres: umiejętne przetrwanie kryzysu, panowanie nad pobudzeniem, zwiększanie tolerancji na ból.
  Efektywność interpersonalna: asertywność, dbanie o relacje, rozwiązywanie konfliktów, proszenie o pomoc, radzenie sobie z odmową.
  Pomiędzy sesjami terapeutycznymi, zachęcam do kontaktu telefonicznego, który ma służyć trenowaniu nowych umiejętności, wsparciu w kryzysach oraz zapobieganiu nawrotom (picie, zażywanie, jedzenie, samouszkodzenia). Trudne sytuacje zazwyczaj wydarzają się poza gabinetem, dlatego kontakt telefoniczny jest jednym z elementów terapii.
  Jestem psychologiem, posiadam certyfikaty psychoterapii Dialektyczno-Behawioralnej. Stale rozwijam swoje umiejętności, aktualnie uczestniczę w podyplomowej szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo -Behawioralnej.
  Ukończyłam kursy (akredytowane przez APA) zaburzeń lękowych terapią ekspozycyjną, terapii interpersonalnej depresji.
  Jestem prezesem Polskiego Towarzystwa DBT, członkiem Association for Contextual Behavior Science, American Psychological Association Europejskiego Towarzystwa Badań Zaburzeń Osobowości (ESSPD) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej.
  Prowadzę bloga popularyzującego wiedzę psychoterapeutyczną, gdzie opisuję metody, psychoterapeutyczne i zasady, którymi kieruję się w terapii: http://emocje.pro

  Wybrałam psychoterapię dialektyczną, ponieważ bardzo szanuje się w niej pacjenta. Zakłada się, że każdy człowiek chce się zmienić i żyje tak, jak najlepiej potrafi w danym momencie. Należy mu pomóc bez osądzania go i stale szukać nowych rozwiązań, które będą odpowiadały jego celom. Psychoterapia ma doprowadzić do konkretnych zmian w Państwa życiu. Wiem, że dzięki DBT jest to możliwe.

  Aktualnie zajmuję się już wyłącznie psychoterapią DBT: zaburzeniami osobowości i intensywnymi emocjami.
  Spotkania trwają około 60 minut plus czas na przerwę, żeby zadbać o Państwa anonimowość. Nawet, jeśli sesja się przedłuży nie spotkają Państwo nikogo wychodząc z gabinetu. Ponieważ terapia DBT trwa minimum 12 miesięcy, nie prowadzę kalendarza spotkań, w sprawie terapii proszę o telefon, albo zapisanie się poprzez formularz zapisu na psychoterapia.ws

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Artykuły