Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Kolejna grupa DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami (start marzec 2017) ilość miejsc ograniczona. Następnie planujemy grup... więcej

 • Alkoholizm pomoc

  Witam. Mąż ma problem alkoholowy, rozmowy i poruszanie tematu wzbudza agresję, mamy 2 dzieci jest super ojcem, zapewnia dzieciom zabawę, stabilność finansową potrafi się nimi zająć, jednak ma problem pije w każdy wolny dzień i wieczorami, przyznał że nie potrafi z tego zrezygnowac, chciałabym mu pomóc… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jeśli mąż nie chce zrezygnować, to trudno kogoś zmusić. Jedyne co, to rozmawiać i mówić, że to ważne dla Pani, ewentualnie postawić jasne granice, ale to Pani musi ostatecznie wiedzieć czego chce, szczerze… Więcej

 • zazywam takie leki lerivon,acipreks czuje sie po nich zle bo spada mi cisnienie i nic mi sie nie chce.czy wizyta u psychologa moze mi pomoc

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  wymienione leki stosowane są w depresji, czyli rozumiem, że taką ma Pani diagnozę? Oczywiście zawsze można zmienić leki i szukać takich, które będą miały mniej skutków ubocznych (u psychiatry). Natomiast… Więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Kolejna grupa DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami (start marzec 2017) ilość miejsc ograniczona. Następnie planujemy grupę dla mam dzieci do lat 8, które cierpią z powodu intensywnych emocji, a potem trening umiejętności dla nastolatków+ rodziców. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Specjalizuję się w zaburzeniu osobowości z pogranicza, długotrwałych problemach emocjonalnych (depresja, dystymia, samouszkodzenia, myśli samobójcze, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, zaburzeniach odżywiania, DDA). Strona gabinetu http://psychoterapia.ws blog http://emocje.pro
  Długo szukałam odpowiedniej terapii dla pacjentów u których standardowa terapia nie działała. Taką psychoterapią jest psychoterapia dialektyczno- behawioralna (DBT). Jest to terapia z nurtu poznawczo- behawioralnych, opiera się więc na pracy pacjenta pomiędzy sesjami i określonej strukturze (diagnoza- plan leczenia- ocena efektów).
  Terapia dialektyczna, to spotkania indywidualne, spotkania w formie warsztatów i coaching telefoniczny.
  Warsztaty składają się z czterech modułów:
  Regulacja emocji: zmniejszanie wrażliwości emocjonalnej, nie działanie pod wpływem emocji, zwiększanie ilości emocji pozytywnych, działanie przeciwnie do emocji.
  Uważność: techniki relaksacyjne, oddechowe, akceptacja siebie i rzeczywistości, radość życia, bycie tu i teraz, skupienie, podejmowanie dobrych decyzji.
  Odporność na stres: umiejętne przetrwanie kryzysu, panowanie nad pobudzeniem, zwiększanie tolerancji na ból.
  Efektywność interpersonalna: asertywność, dbanie o relacje, rozwiązywanie konfliktów, proszenie o pomoc, radzenie sobie z odmową.
  Pomiędzy sesjami terapeutycznymi, zachęcam do kontaktu telefonicznego, który ma służyć trenowaniu nowych umiejętności, wsparciu w kryzysach oraz zapobieganiu nawrotom (picie, zażywanie, jedzenie, samouszkodzenia). Trudne sytuacje zazwyczaj wydarzają się poza gabinetem, dlatego kontakt telefoniczny jest jednym z elementów terapii.
  Jestem psychologiem, posiadam certyfikaty psychoterapii Dialektyczno-Behawioralnej. Stale rozwijam swoje umiejętności, aktualnie uczestniczę w podyplomowej szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo -Behawioralnej.
  Ukończyłam kursy (akredytowane przez APA) zaburzeń lękowych terapią ekspozycyjną, terapii interpersonalnej depresji.
  Jestem prezesem Polskiego Towarzystwa DBT, członkiem Association for Contextual Behavior Science, American Psychological Association Europejskiego Towarzystwa Badań Zaburzeń Osobowości (ESSPD) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej.
  Prowadzę bloga popularyzującego wiedzę psychoterapeutyczną, gdzie opisuję metody, psychoterapeutyczne i zasady, którymi kieruję się w terapii: http://emocje.pro

  Wybrałam psychoterapię dialektyczną, ponieważ bardzo szanuje się w niej pacjenta. Zakłada się, że każdy człowiek chce się zmienić i żyje tak, jak najlepiej potrafi w danym momencie. Należy mu pomóc bez osądzania go i stale szukać nowych rozwiązań, które będą odpowiadały jego celom. Psychoterapia ma doprowadzić do konkretnych zmian w Państwa życiu. Wiem, że dzięki DBT jest to możliwe.

  Aktualnie zajmuję się już wyłącznie psychoterapią DBT: zaburzeniami osobowości i intensywnymi emocjami.
  Spotkania trwają około 60 minut plus czas na przerwę, żeby zadbać o Państwa anonimowość. Nawet, jeśli sesja się przedłuży nie spotkają Państwo nikogo wychodząc z gabinetu. Ponieważ terapia DBT trwa minimum 12 miesięcy, nie prowadzę kalendarza spotkań, w sprawie terapii proszę o telefon, albo zapisanie się poprzez formularz zapisu na psychoterapia.ws

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Artykuły

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • M

  Pani Vivian Fiszer jest najlepszą terapeutką u jakiej byłam, a byłam u bardzo wielu, więc mam możliwość porównania. Jest nie tylko profesjonalistką, ale przede wszystkim jedną z najlepszych osób, jakie poznałam: ciepłą, troskliwą, altruistyczną, cierpliwą. Widać, że pomaganie ludziom jest dla niej pasją, nie obowiązkiem czy sposobem na zarabianie pieniędzy. Warto podkreślić, że proponowane przez metody naprawdę działają - to oczywiście długa, żmudna i ciężka praca, która wymaga cierpliwości i wytrwania, ale po kilku miesiącach pracy widzę efekty. Dużym wsparciem psychicznym jest też możliwość kontaktu poza sesją, dzięki czemu w chwili załamania nie musimy czekać kilku dni, by zasięgnąć porady. Wielu terapeutów i psychologów nie ma pojęcia jak sobie poradzić z borderline, traktują to jak nieuleczalną chorobę i omijają "nas" z daleka, dając do zrozumienia, że nie tylko nie ma dla nas żadnej nadziei na wyleczenie, ale że jesteśmy złymi, toksycznymi ludźmi, którzy w ogóle nie zasłużyli na pomoc. Pani Fiszer nie tylko pomaga zmieniać obraz samego siebie, ale sama działa przeciwko stygmatyzacji osób borderline. Więc, drodzy nieszczęśliwi, jest dla nas nadzieja ;)

  Vivian Natalia Fiszer2017-01-26

  Bardzo, bardzo dziękuję, dzięki temu, że jest DBT (terapia dialektyczno-behawioralna) mogę być właśnie takim terapeutą (albo chociaż się starać). Mam nadzieję, że metody będą działać coraz bardziej, że Pani ciężka praca nad sobą przyniesie najsłodsze owoce.

 • Pani Vivian Fiszer jest fantastyczną terapeutką. Bardzo profesjonalna, pracuje wedle najwyższych standardów; jest ciepłą i mądrą osobą. Prowadzi terapię w atmosferze pełnej akceptacji i daje poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo cierpliwa i sympatyczna; można się z nią skontaktować naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Bardzo pomogła mi z problemem borderline; po zakończeniu terapii czuję się zupełnie wyleczona, a moja jakość życia polepszyła się niesamowicie. Szczerze polecam terapię prowadzoną przez Panią Vivian, ponieważ jest skuteczna, a pani terapeutka jest wspaniałą osobą i widać, że psychoterapia jest jej prawdziwą pasją.

  Vivian Natalia Fiszer2017-01-18

  bardzo dziękuję za wspaniały komentarz i tak łaskawą opinię, kontakt jest i zawsze będzie ;)

 • M

  Czasem miałem wrażenie, że spotkało mnie już wszystko co najgorsze mogło spotkać człowieka. Mimo młodego wieku zostałem brutalnie doświadczony przez życie, nie potrafiłem zaufać nikomu. Z swoim problemem udałem się jakiś rok temu do Pani Fiszer, dzisiaj wiem co miało wpływ na takie zachowanie, wiem jak sobie z nim radzić wiem też , że nie wszyscy ludzie są tak okrutni i zdolni do sprawiania bólu innym. Dziękuję, że mogę normalnie żyć. Z wyrażeniami ogromnego uznania i szacunku pozdrawiam .

  Vivian Natalia Fiszer2015-02-24

  Przepraszam, że dopiero odpowiadam na komentarz, bardzo dziękuję za miłe słowa. Zmiany dokonuje Pan sam, ja mogę tylko pokazywać różne drogi, dlatego gratuluję Panu !

 • P

  Udało mi się dzięki tej Pani normalnie spojrzeć na świat. Żyć jak każdy człowiek, funkcjonować. Bywały momenty trudne i krytyczne kiedy to wyjście z domu było czymś ponad moje siły ale z pomocą dr Fiszer która jest naprawdę na każde zawołanie dziś nie boję się tego co spotyka mnie każdego dnia, nie martwię się na zapas jak to miałam w naturze, nie obwiniam się za błędy innych ludzi i po prostu żyję. Polecam bo samemu ciężko sobie to wszystko uświadomić

  Vivian Natalia Fiszer2014-08-20

  Bardzo dziękuję za tak miły komentarz.

 • No ja to chyba taki przypadek beznadziejny, nie mówię, że wszystko przesądzone, ale teraz odzyskałam nadzieję, że nie wszystko stracone, że są możliwości terapii, że można to leczyć, że z tego się wychodzi. Wyszłam podbudowana, wierzę, że będzie lepiej. Pani bardzo miła, ale też widać, że konkretna i wie o co w tym wszystkim chodzi, nie urwała się z choinki, a to jest ważne, bo najbardziej mnie wkurza, jak opowiadam o swoich przejściach, a po drugiej stronie jest albo ocena, albo jakieś, nie wiem, zdziwienie? oburzenie, moralizatorstwo. Będę przychodzić. będzie dobrze, prawda? w razie czego będę dzwonić

  Vivian Natalia Fiszer2014-06-25

  Proszę dzwonić, dziękuję za komentarz.

 • Konkretna i rzetelna terapeutka, zawsze przygotowana do sesji, punktualna, bez wodolejstwa, az, zaluje, ze juz wrocilem na swojewiedenskie smiecie i nie bede mogl kontynowac kuracji, chyba zeby na skypie? tylko czy to dziala?

  Vivian Natalia Fiszer2014-06-21

  Nie ma zbyt wielu badań na ten temat (skuteczność terapii przez Skype). Znalazłam jedno The American Journal of Geriatric Psychiatry, Volume 22, Issue 3. Piszą, że psychoterapia przez Skype działa równie dobrze, co tradycyjna psychoterapia. Co do ostatecznych konkluzji potrzeba jednak więcej badań. Proszę też pamiętać, że Skype nie gwarantuje bezpieczeństwa danych. Dziękuję za słowa uznania.

 • Nie pierwsza moja terapia, nie pierwszy gabinet, wprawdzie dopiero zaczynam, ale póki co podobają mi się spotkania. Jest inaczej, od razu zaczęłyśmy od rozmowy, co poprzednio poszło nie tak, nie czułam się w żaden sposób oceniana, pani doktor widziała moje mocne strony i na nich się skupiała. Dostałam konkretne propozycje, co mogę zrobić w domu, no i mogę zadzwonić w razie kryzysu- to też dla mnie ważne, dzięki temu czuję, że nie jestem sama. Sam gabinet też inny, od samego przebywania czuję się lepiej.

  Vivian Natalia Fiszer2014-06-21

  Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Dziękuję za te miłe słowa.

 • Juz jakis czas temu, brałam udział w grupie dla osób w toksycznych związkach, którą Pani Vivian prowadziła. Byłam zaskoczona jej zaangażowaniem i cierpliwością. Grupa była bardzo praktyczna, korzystam z wiedzy i różnych pomysłów, do dzisiaj, bycie tu i teraz, nie martwienie się na zapas, ten schemat, kiedy być asertywną, pewnie jeszcze jakieś inne. jednym słowem polecam!

  Vivian Natalia Fiszer2014-06-24

  Dziękuję za komentarz. Ćwiczenia opisuję na blogu (emocje.pro). Chciałabym, żeby ta wiedza była ogólnie dostępna. Cieszę się, że mogłam pomóc.

 • Nie będę sie rozpisywać, miałam wiele problemów i po kolei rozwiązuje je w gabinecie. Polecam każdemu, kto jest nadwrażliwy i ma nieszczęście spotykać (ok wybierać, niech będzie) nieodpowiednich kolesi, od których potem trudno się odczepić. Nie jest łatwo, ale za to coś się wreszcie zmienia w moim życiu i tylko to się liczy.

  Vivian Natalia Fiszer2014-04-25

  Zmienia się i będzie się zmieniać, dzięki Pani determinacji, ja tylko asystuję, dziękuję za komentarz.

 • właśnie skonczyłem terapię u tej pani i ogarnąłem swój temat. Inni psychologowie mówili, że to niemożliwe. W moim biznesie klient jest moim panem i tak powinno być wszędzie i widać w psychologii też można- dziękuję!

  Vivian Natalia Fiszer2014-03-31

  Cele klienta są dla mnie najważniejsze. Dziękuję.