dr

Tomasz Kuligowski

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta

43 opinie +dodaj

Jestem absolwentem AWF Wrocław Wydziału Fizjoterapii. Pracę praktyczną z pacjentem łączę z pracą dydaktyczną na Uczelni w roli asystenta w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Zaangażowanie
Skuteczność leczenia
Leczenie choroby dyskowej (dyskopatii)

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
43 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: ból podczas biegania

  Od jakiegoś czasu odczuwałam ból w kolanie podczas biegania. Zaczęłam uprawiać ten sport całkiem niedawno i nie chciałam z niego rezygnować, nawet pomimo bólu. Umówiłam się do pana Tomasza i po wizycie dowiedziałam się co jest przyczyną bólu, a także jak sobie z nim radzić. Podczas wizyty w bardzo miłej atmosferze otrzymałam cenne wskazówki co zmienić w mojej aktywności, a po wstępnym leczeniu objawy bólowe znacznie się zmniejszyły, za co jestem bardzo wdzięczna. Serdecznie polecam

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicine

  Bardzo profesjonalnie, skutecznie w dobrej atmosferze. Efekty widac i czuć już po pierwszej wizycie. Serdecznie polecam

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicine

  Jestem w trakcie rehabilitacji po urazie kręgosłupa. Po trzeciej wizycie ustąpiły wszelkie bóle głowy, w tym momencie pracujemy nad stabilizacją, nauką poprawnych wzorców ruchowych i powrotem do treningów. Z każdą wizytą widzę ogromny postęp i o wiele lepszą sprawność, niż przed urazem. Pan Tomek bardzo dobrze dobiera ćwiczenia pod kątem problemu oraz świetnie przekazuje swoją wiedzę. Śmiało mogę stwierdzić, że trafiłam w najlepsze ręce.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: rehabilitacja

  Była to moja pierwsza wizyta u pana doktora. Znaczna cześć problemu zniknęła od razu, reszta wymaga rehabilitacji, mam tego świadomość, ale już teraz wiem na podstawie wiedzy i umiejętności pana Tomka, ze jest to osoba, dzięki której mój problem zostanie rozwiązany. Serdecznie pozdrawiam!

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: bóle karku i łopatki

  O przebiegu wizyty mogę powiedzieć same dobre słowa, otrzymałam więcej niż się spodziewałam. Przyszłam po pomoc na skutek potwornego bólu, który towarzyszył mi od kilku dni w okolicy karku i łopatki. Ból był nie do zniesienia, na szczęście już po pierwszej wizycie mogę normalnie funkcjonować! Pan Tomasz jest bardzo miłym człowiekiem, w sposób bardzo przejrzysty i zrozumiały wyjaśnia problem, a następnie omawia przebieg leczenia oraz dalsze możliwości. Polecam wszystkim, których nęka ból! Ten człowiek zna się na rzeczy jak mało kto! Basia

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: terapia manualna

  Szczerze polecam! Świetne podejście do pacjenta, ogromna wiedza i pełne zaangażowanie! Przez wiele miesięcy byłem leczony pod kątem dyskopatii (poprzednie rozpoznanie lekarskie), lecz nieskutecznie... po bardzo wnikliwym i dokładnym badaniu okazało się, że problem leży gdzie indziej. Udało się uzyskać znaczący postęp już po pierwszej wizycie! Do tego bardzo przyjemna atmosfera, wiele udogodnień takich jak płatność kartą oraz przypomnienia SMS o wizycie. Przede mną jeszcze kilka tygodni leczenia, ale już wiem, że p. Tomasz to trafiony wybór, zdecydowanie polecam!

 • Lokalizacja: theMedicine

  Profesjonalista pod każdym względem – tak mogę opisać Pana Tomka. Powodem mojej wizyty był okropny ból odcinka lędźwiowego, do tego stopnia, że każdy ruch sprawiał mi ból. Już po dwóch wizytach mogłam normalnie funkcjonować, na dzień dzisiejszy po kliku spotkaniach zapomniałam o bólu który mnie dotknął. Wnikliwy wywiad, diagnoza dolegliwości i indywidualne zaplanowanie terapii pozwoliło mi odzyskać możliwość dalszego cieszenia się życiem w pełni. Pan Tomek jest mega kontaktowym, zawsze uśmiechniętym z niezliczonymi pokładami energii człowiekiem. Nigdy nie spotkałam tak zaangażowanego fizjoterapeuty.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: konsultacje fizjoterapeutyczne

  Bardzo polecam pana Tomasza, osoba która bardzo dobrze zna się na tym, co robi, widać że to kocha, co jest tak naprawdę najważniejsze. :) Potrafi zalecić odpowiednie ćwiczenia oraz razem z pacjentem dąży do ich efektywności. :) Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, widać, że ogromnie mu zależy na zdrowiu pacjenta.

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: fizjoterapia

  Kompetentny specjalista o dużej kulturze osobistej. Zabiegi są bolesne, ale skuteczne :). Potrafi objaśnić zrozumiałym językiem laikowi, co mu dolega i w jaki sposób zamierza zaradzić problemowi. Prawdziwie zangażowany. Polecam.

 • B
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: rehabilitacja kręgosłupa po operacji

  Bardzo polecam. Człowiek zna się na tym co robi, konkretny, pomocny i bardzo miły. Dba o pacjenta i utrzymuje kontakt pomiędzy wizytami. Widać efekty leczenia :)

Pytania pacjentów (12)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem AWF Wrocław Wydziału Fizjoterapii. Pracę praktyczną z pacjentem łączę z pracą dydaktyczną na Uczelni w roli asystenta w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu, a jednocześnie nauczyciela akademickiego przedmiotu Fizjoterapia Kliniczna w Ortopedii oraz Fizjoterapia Kliniczna w Traumatologii.

  W pracy praktycznej z pacjentem zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji narządu ruchu: stawów obwodowych (stawy kończyny dolnej oraz kończyny górnej) oraz kręgosłupa (szyjnego, piersiowego wraz z klatką piersiową i lędźwiowego), ze szczególnym uwzględnieniem choroby dyskowej (dyskopatii) kręgosłupa.

  Jestem dyplomowanym terapeutą manualnym metody OMT Kaltenborn - Evjenth (MT) i jednocześnie uczestnikiem międzynarodowego szkolenia Ortopedycznej Terapii Manipulacyjnej (OMPT).

  Ponadto ukończyłem szkolenie z zakresu ultrasonografii narządu ruchu (USG).

  W latach 2013 - 2014 współpracowałem z Polskim Związkiem Kolarskim w charakterze fizjoterapeuty Kadry Narodowej kolarzy szosowych U-23.

  Odbyłem szereg staży krajowych i zagranicznych:

  - Carolina Medical Center (Warszawa, PL)

  - Rehabilitationszentrum München (Monachium, GER)

  - Bedford Physiotherapy Centre (Bedford, UK)

  - The Therapy Centre (Bedford, UK)


  Znajomość języków obcych:

  - język angielski - biegle w mowie i piśmie, Certificate in Advanced English CAE (C1) Cambridge
  - język niemiecki
  - język hiszpański

  Zapraszam na konsultację i terapię w zakresie narządu ruchu, wizyty możliwe do zrealizowania w przychodni "theMedicine" zlokalizowanej przy ul. Białowieskiej 3B/6C.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Medycyna sportowa

Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Publikacje

 • State of knowledge about low back pain associated with overload. (Medical and Biological Sciences, 2014)
 • Body somatic type influence on spinal curvatures in early age school children: preliminary report. (Developmental Period Medicine, 2015)
 • The effect of 8-week CrossFit®-based training on body composition in healthy adults. (Prace Naukowe AJD, 2016)
 • Financial situation, research activity, and mood disorders among PhD students. (Rozprawy Naukowe AWF Wrocław, 2016)
 • Functional outcomes in accordance with progression level in degenerative disc disease patients (Physiotherapy Quarterly, 2017)
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • hiszpański
 • niemiecki

Staże

 • Carolina Medical Center, Warszawa 2012
 • The Therapy Centre Ltd., Bedford, UK, 2015
 • Rehabilitationszentrum Munich, Niemcy 2015-2016
 • Bedford Physiotherapy Centre, Bedford, UK 2015
więcej

Certyfikaty