dr

Tomasz Kuligowski

Fizjoterapeuta

31 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem AWF Wrocław Wydziału Fizjoterapii. Pracę praktyczną z pacjentem łączę z pracą dydaktyczną na Uczelni w roli asystenta w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu… więcej

Umów wizytę

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: rehabilitacja pourazowa

  Męczył mnie ból w lewej ręce po upadku na lodzie. Nie spodziewałam się efektów tak szybko! Po pierwszej wizycie ból zmniejszył się znacząco! Na pewno skorzystam z porad i z usług Pana Doktora ponownie!
  Dodatkowo chciałabym pochwalić sposób umówienia na wizytę, przypomnienie o wizycie poprzez SMS oraz e-mail. Nowoczesny gabinet w centrum miasta!
  Z czystym sumieniem polecam!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: rwa kulszowa

  Pan Tomasz to zdecydowanie najlepszy specjalista zajmujący się kręgosłupem jakiego spotkałam! Jako jedyny potrafił mi pomóc, a ból w pośladku był już chwilami naprawdę nie do wytrzymania... polecam z czystym sumieniem!

 • Lokalizacja: theMedicineUsługa: fizykoterapia

  Tomek to kompetentny specjalista. Wnikliwy wywiad, sprawna i rzeczowa diagnoza, holistyczne podejscie do pacjenta. Sympatyczny, ze świetnym poczuciem humoru. Polecam z całego serca:)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: konsultacje fizjoterapeutyczne

  Dr Tomasz Kuligowski to skrupulatny specjalista z szeroką wiedzą, który z uwagą słucha pacjenta, cierpliwie tłumaczy procesy, analizuje historię choroby oraz dostosowuje rehabilitację do rezultatów prowadzonej terapii.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: fizjoterapia

  Super specjalista z bardzo dobrym podejściem do pacjenta i problemu.
  Doskonały kontakt i pełen profesjonalizm a co najważniejsze właściwa diagnoza i skuteczna terapia.
  Serdecznie polecam!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: rehabilitacja

  Dr Tomasz Kuligowski to zdecydowanie bardzo dobry specjalista o dużej wiedzy. Docieka przyczyn dolegliwości, nie podaje ułożonego dla wielu pacjentów zestawu ćwiczeń, tylko dostosowuje je do konkretnego przypadku i koryguje w razie braku poprawy, w przeciwieństwie do wielu fizjoterapeutów. U poprzednich specjalistów wizyty były lekkie i przyjemne, a rezulat żaden lub nawet nastąpiło pogorszenie, czego nie mogę powiedzieć o dr Tomaszu. Dokładnie tłumaczy w jaki sposób należy wykonywać dane ćwiczenie. Do tego wizyty przebiegają w przyjaznej atmosferze. Przed nami jeszcze trochę pracy ze względu na to, że nie przyszłam z tylko jednym problemem, ale już wiem, że zdecydowanie mogę polecić dr Tomasza osobom, które zmagają się z dolegliwościami układu ruchu.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: fizjoterapia

  Od dawna borykałem się z bólem w kolanie odwiedziłem wielu lekarzy, którzy twierdzili że z tego "wyrosne". Na szczęście trafiłem do Pana Tomasza pelen profesjonalizm, bardzo dokładnie przeprowadzony wywiad, trafna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia. Po kilku wizytach czuję wyraźną poprawę. Jeśli masz problem z kolanami zdecydowanie polecam tego fizjoterapeutę !.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: zespół mięśnia gruszkowatego

  Trafiłem do Pana Tomka przypadkowo i jestem bardzo zadowolony.
  Na początku przeprowadził bardzo wnikliwy wywiad, dzięki czemu bezbłędnie zidentyfikował przyczynę mojego problemu(choć nie jest to łatwe). Lekarz posiada dużą wiedzę, przy każdej wizycie dba o komfort pacjenta, jest cierpliwy odpowiadając na ewentualne pytania pojawiające się w trakcie terapii. Na początku terapii w trudnym momencie rozwiał moje obawy i podniósł mnie na duchu. Przygotował dla mnie zestaw ćwiczeń, dzięki którym jestem na dobrej drodze do powrotu do zdrowia.

  Z czystym sumieniem polecam dr Tomasza!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: konsultacje fizjoterapeutyczne

  Bardzo dobry specjalista. Szybko i trafnie zdiagnozował problem oraz wdrożył odpowiednie leczenie. W moim przypadku wizyty to nie tylko terapia manualna, ale również indywidualne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa, co bardzo mi pomogło i wyeliminowało ból, który nie pozwalał mi normalnie funkcjonować. Zdecydowanie polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: theMedicineUsługa: rehabilitacja kręgosłupa

  Trafiłam do dr Tomasza Kuligowskiego z powodu problemów z odcinkiem ledźwiowym. Fizjoterapia okazała się bardzo skuteczna , cenię dokładne opisy zabiegów i czemu mają służyć. Podczas wizyt otrzymałam jasne wskazówki, które ćwiczenia przyspieszą powrót do zdrowia. Szczerze polecam wszystkim potrzebującym pomoc właśnie tego fizjoterapeuty.

Pytania pacjentów (9)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem AWF Wrocław Wydziału Fizjoterapii. Pracę praktyczną z pacjentem łączę z pracą dydaktyczną na Uczelni w roli asystenta w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu, a jednocześnie nauczyciela akademickiego przedmiotu Fizjoterapia Kliniczna w Ortopedii oraz Fizjoterapia Kliniczna w Traumatologii.

  W pracy praktycznej z pacjentem zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji narządu ruchu: stawów obwodowych (stawy kończyny dolnej oraz kończyny górnej) oraz kręgosłupa (szyjnego, piersiowego wraz z klatką piersiową i lędźwiowego), ze szczególnym uwzględnieniem choroby dyskowej (dyskopatii) kręgosłupa.

  Jestem dyplomowanym terapeutą manualnym metody OMT Kaltenborn - Evjenth (MT) i jednocześnie uczestnikiem międzynarodowego szkolenia Ortopedycznej Terapii Manipulacyjnej (OMPT).

  Ponadto ukończyłem szkolenie z zakresu ultrasonografii narządu ruchu (USG).

  W latach 2013 - 2014 współpracowałem z Polskim Związkiem Kolarskim w charakterze fizjoterapeuty Kadry Narodowej kolarzy szosowych U-23.

  Odbyłem szereg staży krajowych i zagranicznych:

  - Carolina Medical Center (Warszawa, PL)

  - Rehabilitationszentrum München (Monachium, GER)

  - Bedford Physiotherapy Centre (Bedford, UK)

  - The Therapy Centre (Bedford, UK)


  Znajomość języków obcych:

  - język angielski - biegle w mowie i piśmie, Certificate in Advanced English CAE (C1) Cambridge
  - język niemiecki
  - język hiszpański

  Zapraszam na konsultację i terapię w zakresie narządu ruchu, wizyty możliwe do zrealizowania w przychodni "theMedicine" zlokalizowanej przy ul. Białowieskiej 3B/6C.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Medycyna sportowa

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Publikacje

 • State of knowledge about low back pain associated with overload. (Medical and Biological Sciences, 2014)
 • Body somatic type influence on spinal curvatures in early age school children: preliminary report. (Developmental Period Medicine, 2015)
 • The effect of 8-week CrossFit®-based training on body composition in healthy adults. (Prace Naukowe AJD, 2016)
 • Financial situation, research activity, and mood disorders among PhD students. (Rozprawy Naukowe AWF Wrocław, 2016)
 • Functional outcomes in accordance with progression level in degenerative disc disease patients (Physiotherapy Quarterly, 2017)
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • hiszpański
 • niemiecki

Staże

 • Carolina Medical Center, Warszawa 2012
 • The Therapy Centre Ltd., Bedford, UK, 2015
 • Rehabilitationszentrum Munich, Niemcy 2015-2016
 • Bedford Physiotherapy Centre, Bedford, UK 2015
więcej

Certyfikaty