dr

Tomasz Kuligowski

Fizjoterapeuta

Jestem absolwentem AWF Wrocław Wydziału Fizjoterapii. Pracę praktyczną z pacjentem łączę z pracą dydaktyczną na Uczelni w roli nauczyciela akademickiego przedmiotu Fizjoterapia Kli... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam,
  moimi objawami jest "ciągnięcie" od dołu podkolanowego do łydki oraz w tylnej części uda. Jest to uczucie, tak, jakby brakowało mięśnia i wszystkie struktury z tyłu się naciągały.
  Do tego mam również przykurczony mięsień czworogłowy.
  Jeśli się pochylę do przodu,… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Tomasz Kuligowski

  Dzień dobry, pomimo opisu objawów pierwszym krokiem powinna być wizyta u fizjoterapeuty celem określenia podłoża problemu, bez tego niestety nikt nie będzie w stanie zaproponować ewentualnego leczenia… Więcej

 • Przykurcze mięśni

  Witam,
  mam bardzo przykurczony mięsień czworogłowy uda, co skutkuje tym, że mam napięte struktury w nodze. Do tego od dołu podkolanowego aż do łydki czuję takie ciągnięcie, jakby brakowało mi mięśnia.
  Co mam robić?
  Czy tylko rozciągać mięśnie?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Tomasz Kuligowski

  Witam, pomimo Pańskich subiektywnych odczuć sugerujących pewne dysfunkcje, na które Pan wskazuje niezbędne jest dokładne badanie narządu ruchu celem rozpoznania pierwotnego problemu i następnie zaplanowanie… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem absolwentem AWF Wrocław Wydziału Fizjoterapii. Pracę praktyczną z pacjentem łączę z pracą dydaktyczną na Uczelni w roli nauczyciela akademickiego przedmiotu Fizjoterapia Kliniczna w Ortopedii w Katedrze Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej w Dysfunkcjach Narządu Ruchu.

  Jestem dyplomowanym terapeutą manualnym metody OMT Kaltenborn - Evjenth (MT) i jednocześnie uczestnikiem międzynarodowego szkolenia Ortopedycznej Terapii Manipulacyjnej (OMT).

  Ponadto ukończyłem szkolenie z zakresu ultrasonografii narządu ruchu (USG).

  W latach 2013 - 2014 współpracowałem z Polskim Związkiem Kolarskim w charakterze fizjoterapeuty Kadry Narodowej kolarzy szosowych U-23.

  Odbyłem szereg staży krajowych i zagranicznych:

  - Carolina Medical Center (Warszawa, PL)

  - Rehabilitationszentrum München (Monachium, GER)

  - Bedford Physiotherapy Centre (Bedford, UK)

  - The Therapy Centre (Bedford, UK)


  Znajomość języków obcych:

  - język angielski - biegle w mowie i piśmie, Certificate in Advanced English CAE (C1) Cambridge
  - język niemiecki
  - język hiszpański


  Zapraszam na konsultację i terapię w zakresie narządu ruchu, wizyty możliwe do zrealizowania w gabinecie "Bez kontuzji" przy ul. Kościuszki 108a/29.

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Publikacje

 • State of knowledge about low back pain associated with overload. (Medical and Biological Sciences, 2014)
 • Body somatic type influence on spinal curvatures in early age school children: preliminary report. (Developmental Period Medicine, 2015)
 • The effect of 8-week CrossFit®-based training on body composition in healthy adults. (Prace Naukowe AJD, 2016)
 • Financial situation, research activity, and mood disorders among PhD students. (Rozprawy Naukowe AWF Wrocław, 2016)
 • Functional outcomes in accordance with progression level in degenerative disc disease patients (Physiotherapy Quarterly, 2017)
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • hiszpański
 • niemiecki

Staże

 • Carolina Medical Center, Warszawa 2012
 • The Therapy Centre Ltd., Bedford, UK, 2015
 • Rehabilitationszentrum Munich, Niemcy 2015-2016
 • Bedford Physiotherapy Centre, Bedford, UK 2015
więcej

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • W
  Lokalizacja: "Bez kontuzji"Usługa: Bol kregoslupa

  Poszłam z bolacym kręgosłupem szyjnym i po 2-3 spotkaniach ból ustąpił. Miły doktor, profesjonalne podejście i wiele empatii.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty u Pana Tomasza. Precyzyjnie zdiagnozował przyczynę bólu, zastosował metodę leczenia oraz wytłumaczył proces powstawania tej wady, przedstawil ćwiczenia na poprawienie kondycji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, którego dotyczyła wyzita. Serdecznie zachęcam do uczęszczania na wizyty do tego Specjalisty.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Tomasz to profesjonalista, który nie boi się żadnych wyzwań. Pierwszą wizytę w gabinecie można opisać następująco: trafna ocena sytuacji oraz skuteczna rehabilitacja. Gorąco polecam!

 • Bardzo udane wizyty. Pan Tomasz jest przede wszystkim skuteczny, po kazdej wizycie odczulem znaczna i trwala poprawe.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Tomek prowadzi rehabilitację mojego kręgosłupa lędźwiowego. Jestem bardzo zadowolona! Byłam już u wielu specjalistów, którzy nie umieli mi pomóc, z kolei po rehabilitacji Tomka czuję się bardzo dobrze. Myślałam, że będę musiała przejść operację, a dzięki pomocy Tomka funkcjonuję normalnie. Jest bardzo sympatyczny i pomocny i ma ogromną wiedzę. Bardzo polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Tomasz bardzo dokladnie bada i obszernie tlumaczy przyczyne problemu i mechanizm jego powstawania. Na konsultacji dostalam diagnoze i zalecenia dotyczace terapii jaka powinnam rozpoczac. Zdecydowanie polecam. Dostalam odpowiedz na wszystkie swoje pytania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem naprawdę bardzo zadowolony, byłem niejednokrotnie u innych fizjoterapeutow, lecz niemal za każdym razem odnosilem wrażenie, że informacje i ćwiczenia dotyczące uszkodzenia łąkotki w kolanie które mi przekazują są przestarzałe i w ogóle niepasujące do mojego stanu zdrowia. Pan Tomasz przedstawił wyczerpujace informacje na temat naszego postepowania oraz objaśnil mi dokładnie mechanizm uszkodzenia, co to w ogóle jest i co można w tym kierunku zrobić. Jestem na dobrej drodze do pełnej sprawności. Nareszcie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moja wizyta u Pana Tomka przebiegła bardzo sprawnie. Udało nam się znacznie zredukować problem z kręgosłupem, za co jestem bardzo wdzięczna. Bywały momenty, że niemal każda czynność sprawiała ból. Obecnie odczuwam ogromną poprawę i serdecznie polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona. Nareszcie, po wielu tygodniach poszukiwań znalazłam odpowiedniego fizjoterapeutę. Bardzo rzetelny, pełen spokoju i empatii. Wyjaśnił mi dokładnie w czym tkwi problem oraz jak będzie przebiegało leczenie, którym później się zajął. Dolegliwości kręgosłupa minęły bardzo szybko. Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Tomasz prowadzi rehabilitację mojego stawu skokowego który przebył długą drogę po wielu operacjach. Dzięki niemu nie usztywniono mi stawu ktory mogę coraz śmielej obciążać. To młody ale wnikliwy fizjoterapeuta. Nie idzie sztampowym tokiem usprawniania, ma "otwartą głowę" i słucha pacjenta co umożliwia mu poszukiwanie rozwiazań ktore przynoszą doskonałe efekty. Doskonały fizjoterapeuta o szerokiej wiedzy i doświadczeniu.