Adres

Fizjoterapia Neurologiczna
Brama Pilzneńska 4, Tarnów

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci ubezpieczeni i prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 10 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Brama Pilzneńska 4, Tarnów

Od 130 zł

Fizjoterapia Neurologiczna

60 min

Pozostałe usługi


Brama Pilzneńska 4, Tarnów

Od 130 zł

Fizjoterapia Neurologiczna

60 minBrama Pilzneńska 4, Tarnów

Od 180 zł

Fizjoterapia Neurologiczna

60 min

Moje doświadczenie

O mnie

mgr Sylwia Kusior, Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów, NPWZ: 4148

Prowadzę specjalistyczną rehabilitację neurologiczną w stanach zab...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Neurologia
  • Rehabilitacja medyczna
  • Geriatria

3 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
I
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Fizjoterapia Neurologiczna rehabilitacja neurologiczna

Tok temu uległam wypadkowi podczas którego doznałam poważnego uszkodzenia splotu barkowego wraz ze stożkami rotatora. Przychodziłam 4 miesięczną prywatną uciążliwą rehabilitację, która mino intensywności zabiegów nie przynosiła wymaganych rezultatów. Szczęśliwie trafiłam do Pani Sylwii, która z wielkim zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem zajęła się moim przypadkiem. Pani Sylwia jest osobą bardzo odpowiedzialną, wzbudza zaufanie i nadzieję. Ma bardzo dobre podejście do pacjenta, potrafi motywować i mobilizować, dzięki temu pacjent nabiera wiary w skuteczne leczenie. Mimo starszego wieku moja ręka dochodzi do sprawności. Pani Sylwia jest pełna wdzięku uśmiechu i sympatii.

J
Profil zweryfikowany

Do Pani Sylwii trafiłam z poważną dyskopatią odcinka szyjnego kręgosłupa. Jeszcze nikt nigdy nie wytłumaczył mi tak dokładnie problematyki kręgosłupa. Uzyskałam profesjonalną i rzetelną pomoc. Pani Sylwia jest świetnym fachowcem w swojej dziedzinie, bardzo miłą i życzliwą osobą. Bardzo dziękuję za pomoc. Szczerze polecam!

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Fizjoterapia Neurologiczna szpotawość kostek

Super profesjonalne podejście do pacjenta, bogata wiedza i doświadczenie. Zestaw ćwiczeń i poświęcony czas pomógł mojemu synowi przezwyciężyć przykurcze w stopach i problemy z nieprawidłowym chodzeniem. Dziękuję bardzo.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

7 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dzień dobry. Jestem 30 letnią kobietą. Od ponad 2 lat mam stałe, przeważnie codzienne bóle głowy o charakterze ściskajacym, poczucie "założonej obręczy"(boli środek głowy i tył, odczuwam podwyższoną temperaturę- ulgę przynosi ciągnięcie za włosy u nasady, silne uciskanie, sen). Oprócz tego mam na zmianę: ból pod lewą łopatką, kłucie pod lewym żebrem lub w przeponie, ścisk i ból w klatce piersiowej na wysokości mostka, ból w karku i szyi, drętwienie palców lewej ręki, ból lewego łokcia, drganie lewej powieki. Nie przyjmuje na stale żadnych leków (oprócz magnezu), nie mam stwierdzonych stałych chorób. Podstawowe badania krwi w normie, rezonans i tomograf głowy nic nie wykazały, ekg serca, rtg odcinka szyjnego i klatki piersiowej również prawidłowe. Do jakiego specjalisty powinnam się skierować z takimi objawami? Jakie ewentualnie jeszcze wykonać badania? Dziękuję za odpowiedzi.

Dzień dobry. Bardzo Pani współczuję ciągłych objawów i narastającego prawdopodobnie niepokoju z powodu braku diagnozy. Terapia przypuszczam jest bardzo potrzebna ale na tym etapie na pewno ważniejsze jest znalezienie przyczyny. Nie znamy się i nie wiem nic poza tym co Pani napisała ale czy nie należałoby zapytać siebie o sprawy zawodowe i rodzinne w kierunku chronicznego stresu? Być może jakieś traumatyczne zdarzenie miało miejsce w niedalekiej przeszłości? Proszę się nie zadręczać ale znaleźć czas na relaks i czynności, zajęcia, terapię odprężającą. Być może mógłby pomóc psycholog lub dobry terapeuta?
Pozdrawiam serdecznie

mgr Sylwia Kusior

Witam, czy mogą Państwo pomóc mi określić konieczność wykonania operacji usunięcia przepukliny kręgosłupa.
Pacjentem jest kobieta lat 26 od 4 miesięcy objawy rwy udowej lewej kończyny, zmniejszyły się w około 70% w porównaniu z początkiem, ale nadal podczas długim chodzenia jest odczuwalny ucisk w udzie i ból o różnym nasileniu(3-5 w 10pkt skali) oraz rzadkie mrowienie w stopie(raz na dzień, czasami żadziej). Brak ubytków neurologicznych takich jak opadająca stopa niedowłady czy problemu z zwieraczami. Leki z grupy NLPZ w dawce 100mg dikoflenaku całkowicie eliminują objawy na 1 dzień. Neurochirurg proponuje operację lub blokadę kręgosłupa, ponieważ mówi, że przepuklina jest średniej wielkości i operacja nie jest pilna mnie jednak martwi opis MRI, ponieważ w ciągu 3 miesięcy od poprzedniego rezonansu praktycznie nic się nie zmieniło.
Poniżej zamieszam opis rezonansu.
Na poziomie L4-L5 uogólnione uwypuklenie krążka m-k typu bulging, modeluje worek oponowy
Bez stenozy kanału kręgowego oraz przeważa zachyłki kanału kręgowego.
Na poziomie L5 – S1 uogólnione uwypuklenie krążka m-k z centralno – lewoboczną ekstruzją jm, szerokość 13mm, wpuklająca się do kanału kręgowego na 7mm.
Zmiany powodują ucisk worka oponowego zaciśniecie lewego zachyłka kanału kręgowego oraz zwężenie prawego zachyłka kanału kręgowego.
Wymiar strzałkowy worka oponowego 4,8mm – stenoza. Uciśnięte korzenie do lewego nerwu rdzeniowego s1, możliwe przyleganie krążka m-k do włókien ogona końskiego lewgeo nerwu s2 oraz do korzeniu prawego nerwu rdzeniowego s1.
Na pozostałych poziomach przepukliny krążków m- ani stenozy kanału kręgowego nie wskazano.

I czy może kontynuować pracę polegając na zbieraniu zamówień?(Polega ona głownie na dużej ilości chodzenia i sporadycznego podnoszenia ciężaru do 20 kg)

Dzień dobry. Sytuacja jest trudna, ale raczej polecałabym w dalszym ciągu leczenie zachowawcze. Jednak leczenie. Ponieważ życie i praca jak co dzień i tzw. dzień jak co dzień, nie jest tutaj absolutnie na miejscu i nie jest właściwym postępowaniem leczniczym. Zapraszam do konsultacji telefonicznie lub znalezienie u siebie na miejscu specjalisty w dziedzinie fizjoterapii kręgosłupa, który pomoże. Leczenie tego typu problemu to oczywiście leczenie długoterminowe, mówimy tu o miesiącach a nie tygodniach. W oparciu jednak o wyprowadzone przeze mnie przypadki, w dużej większości, zupełnie uleczalne bez potrzeby operacji.
Pozdrawiam serdecznie

mgr Sylwia Kusior

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania