mgr

Rafał Rogowski

Fizjoterapeuta

23 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 40 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

​ Jestem fizjoterapeutą, który doświadczenie zdobywał w uznanych wrocławskich placówkach. Praca fizjoterapeuty to ciagłe doskonalenie swoich umiejętności i poszerzanie wiedzy, dlatego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSM

  Życzliwa 13c
  53-030 Wrocław, dolnośląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych

  Usługi

  Konsultacja fizjoterapeutyczna 1 godzina (pierwsza wizyta) 100 zł
  Konsultacja fizjoterapeutyczna 45 minut (kolejna wizyta) 90 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSMUsługa: bóle kręgosłupa i bóle głowy

  Wizyta z polecenia. Zamierzam dostosować się do wszystkich porad i zaleceń oraz kontynuować leczenie. Efekty pierwszej wizyty są przeze mnie mocno odczuwalne co mnie cieszy bo wiem, że słabe punkty zostały odnalezione. To początek mojej drogi do walki z krzywym kręgosłupem oraz bólami napięciowymi dlatego polecam osobom o podobnych problemach.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSMUsługa: bóle szyi i bruksizm

  Pan Rafał jest najlepszym fizjoterapeutą, z którym miałam do czynienia, a było ich wielu. Zdecydowanie wie co robi, a robi wszystko by naprawdę pomóc pacjentowi. Bardzo polecam i pozdrawiam :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSMUsługa: rwa barkowa, dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego

  Trafiłam do gabinetu Pana Rafała Rogowskiego z polecenia zadowolonych pacjentów. Pierwszy kontakt bardzo pozytywny - profesjonalne podejście, obszerny wywiad i badanie przed podjęciem działań fizjoterapeutycznych. Pierwsze efekty szybko odczuwalne, wierzę że będzie tylko lepiej.

 • E
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSM

  Trafilam do Pana Rafała z polecenia i juz wiem, że nie zamienię na żadnego innego fizjoterapeutę. Rozpoznanie problemu a nastepnie praca sprawily, ze problem z którym przyszłam został rozwiazany. A do tego sympatyczny człowiek, który ma świetny kontakt z pacjentem.
  Polecam każdemu kto szuka naprawdę zaangażowanego i kompetentnego fizjoterapeuty!

 • A
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSM

  Dość długo walczyłam o poprawę ruchomości barku. Liczne badania i konsultacje ortopedyczne nie przyniosły jednoznacznej diagnozy. Czyli, objawy były - ograniczona ruchomość i solidny ból przy gwałtownych ruchach, ale nie wiadomo czym spowodowane ( ze zdjęć nie wynikało) i jak je "odkręcić". Pan Rafał cierpliwie i uważnie z inżynierskim zacięciem ;) starał się dotrzeć do sedna problemu i udało mu się! Terapia manualna, mimo, że sama w sobie dość bolesna, osłodzona życzliwością Pana Rafała przyniosła pożądane rezultaty. Zdecydowanie polecam!

 • A
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSMUsługa: dolegliwości bólowe - kolana, plecy

  Byłam u Pana Rafała już wielokrotnie i każdą wizytę oceniam na 5 gwiazdek. Bardzo fachowa, profesjonalna pomoc. Pan Rafał jest specjalistą w swojej dziedzinie, pomógł mi z długotrwałym i silnym bólem kolana.

  Świetny specjalista, niezwykle dokładny, rzetelny, cierpliwy, a co najważnejsze - skuteczny. Szczerze polecam!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSMUsługa: bóle głowy i kręgosłupa

  Trafiłem do Pana Rafała z polecenia neurologa. Odczuwałem nietypowe dla mnie pulsujące bóle głowy i po kilku wizytach u lekarzy w końcu stwierdzono, że przyczyną są najprawdopodobniej wady kręgosłupa m.in. w odcinku szyjnym. Diagnoza wydawała się słuszna biorąc pod uwagę mój siedzący tryb pracy oraz często występujące u mnie od młodości problemy z kręgosłupem.
  Pan Rafał przeprowadził bardzo szczegółowy wywiad, analizując takie kwestie jak np. sposób oddychania czy równowagę ciała. W sposób zrozumiały zwrócił uwagę i wyjaśnił różne nieprawidłowści w mojej postawie ciała, które mogą mieć wpływ na odczuwany ból i na jakość życia. Zaczęło się od zalecenia mi prostych ćwiczeń, które mogłem wykonywać w trakcie pracy oraz na siłowni. Z siłowni korzystałem już od jakiegoś czasu i okazało się, że niektóre ćwiczenia nie są dla mnie wskazane. Już te zmiany przyniosły pewną ulgę. Podczas kolejnych spotkań Pan Rafał skupiał się na aktualnych dolegliwościach np.: ból szyi i stawu skroniowo-żuchwowego - masaż odcinka szyjnego, ból stawu biodrowego - masaż okolic stawu biodrowego itp. Każde spotkanie przynosiło ulgę, odprężenie i poprawę w kolejnych dniach. Dodatkowo Pan Rafał na bieżąco przeprowadzał wywiad dotyczący ćwiczeń jakie wykonuję i ewentualnie zalecał kolejne, nowe.
  Z każdej wizyty jestem bardzo zadowolony. Pan Rafał jest nie tylko specjalistą w tym co robi ale ma również dobre podejście do pacjenta. Na spotkaniach czułem się bardzo swobodnie. Przed przyjściem do Pana Rafała nie miałem przekonania do fizjoterapii i myślałem o max. 2 wizytach. Niedługo będzie chyba szósta. Ważne jest jednak, że to nie Pan Rafał przekonywał do kolejnych wizyt (po 3 spotkaniach sugerowane były spotkania w sytuacjach awaryjnych) ale to ja zdałem sobie sprawę, że mi to pomaga nie tylko fizycznie ale też i antystresowo.
  Może niektórych przekona też fakt, że mieszkam na północ od rynku, a wizyty są na... Klecinie...
  W kwestii punktualności to zdarzały się pewne opóźnienia w wizytach ale jest to zrozumiałe przy (wydaje mi się) dużej liczbie pacjentów. Poza tym samemu też się raz spóźniłem około 10 minut, a wizyta i tak się odbyła.
  Bardzo polecam wizytę u Pana Rafała Rogowskiego.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSMUsługa: konsultacja fizjoterapeutyczna 45 minut (kolejna wizyta)

  Pan Rafał to profesjonalny rehabilitant, który szuka indywidualnej metody pomocy pacjentowi. Bardzo to cenię u niego. Do tego bardzo kulturalny młody człowiek

 • W
  Lokalizacja: Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSMUsługa: konsultacja fizjoterapeutyczna 1 godzina (pierwsza wizyta)

  Pan Rafał ma kompleksowe i ustrukturyzowane podejście, na pierwszej wizycie przeprowadza szczegółowy wywiad i testy, i wie co trzeba zrobić. To jest kluczowe, że nie działamy doraźnie tylko z planem.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Rafał Rogowski wykonuje swoja pracę z pasją i zaangażowaniem. Pełen profesjonalizm i kultura osobista na najwyższym poziomie.

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie


 • Jestem fizjoterapeutą, który doświadczenie zdobywał w uznanych wrocławskich placówkach. Praca fizjoterapeuty to ciagłe doskonalenie swoich umiejętności i poszerzanie wiedzy, dlatego też często biorę udział w dodatkowych kursach i szkoleniach. Tytuł magistra zdobyłem na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Juz w trakcie studiów moje zainteresowania skupiały sie wokół terapii manualnej i medycyny sportowej.

  W swojej pracy skupiam się na problemach narządu ruchu, które ograniczają pacjentów podczas uprawiania sportu, wykonywania codziennych czynności i/lub pracy . Szczególną uwagę zwracam na wpływ ergonomii, świadomości własnego ciała, terapii manualnej i uświadamianie jak istotne jest dbanie o własne zdrowie.

  Uważam, że sensem leczenia fizjoterapeutycznego nie jest jedynie zmniejszenie bólu, ale także poprowadzenie pacjenta w drodze do poprawy jakości życia i zmniejszenie wpływu czynników, które przyczynią się do rozwoju bólu w przyszłości.

  Najpierw staram się pokazać pacjentowi jak uniknąć dalszego przeciążania swojego narządu ruchu, a potem w jaki sposób stabilizować ciało, aby wrócić do bezpiecznego, aktywnego życia.

  Podejście do leczenia opieram o założenia kinezjologii rozwojowej. Droga jaką pokonuje noworodek do osiągnięcia stabilnej wyprostowanej pozycji zajmuje około 4,5 roku. Kamienie milowe w rozwoju dziecka stanowią perfekcyjną strategię w leczeniu dolegliwości narządu ruchu u osób dorosłych a także w treningu sportowym.


  Większość modeli terapeutycznych skupia swoje działania wokól zmian strukturalnych widocznych na badaniach obrazowych (mri, rtg, tk), zaś ja w swojej pracy staram się zwrócić uwagę na prawdziwe żródło problemu, którym jest nasze ,,oprogramowanie". Przy pomocy narzędzi, które stosuję podczas terapii pomagam w zmianie pracy ciała cierpiącego pacjenta z trybu awaryjnego na tryb normalny.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa

Ukończone szkoły

 • Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu