Witam! Od roku czasu mam nerwice . Praca i obowiązki które szef wymaga przerastają mnie. W domu nie

6 odpowiedzi
Witam! Od roku czasu mam nerwice . Praca i obowiązki które szef wymaga przerastają mnie. W domu nie mogę się odciąć od myślenia o pracy. Jestem cały czas nerwowa wybuchowa i nie mogę się wyspać. Proszę o pomoc. Dziękuję
Dzień dobry,

mówi Pani o dużych trudnościach w radzeniu sobie. Na podstawie tych informacji można przypuszczać, że te trudności być może dotyczą umiejętności rozpoznawania i stawiania swoich granic (nadmiar pracy i obowiązków, trudności w odcięciu się od myślenia o pracy poza nią) a także ich przedstawiania (wymagający szef). Można też mówić o trudnościach w radzeniu sobie z emocjami - stąd ciągłe rozdrażnienie, pobudzenie, które objawia się też problemami ze snem i wybuchami.
Zalecałabym konsultację psychologiczną.
Współpraca z psychologiem, poza bieżącym wsparciem, polegałaby na dokładnym rozpoznaniu Pani sytuacji i ustaleniu konkretnych działań dostosowanych do Pani potrzeb.
W razie gotowości i chęci takiej współpracy, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie
Daria Stokłosa

Dzień dobry!
Najprościej mówiąc, kiedy człowieka coś przytłacza, może albo zwiększyć swoją siłę, albo zmniejszyć ciężar. Innymi słowy, może Pani popracować nad granicami, asertywnością, planowaniem pracy, czy technikami relaksacji, może Pani też udać się do psychiatry po odpowiednie leki, albo zmienić lub ograniczyć pracę. Nie będę zdziwiona, jeśli będzie Pani trudno samej zdecydować, które z tych zmian będą optymalne. Wprowadzenie ich w życie również nie musi być łatwe do przeprowadzenia samemu - nie dlatego, że Pani jest słaba, tylko dlatego, że my jako ludzie generalnie miewamy z tym problem. Polecam konsultację psychologiczną: wspólne ustalenie celu, który będzie Pani chciała osiągnąć oraz być może wspólne podążanie drogą ku niemu.
Trzymam kciuki!
Anna Głowocz
Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Konsultacja wspomoże w podjęciu odpowiednich kroków do walki z nerwicą, a także pozwoli lepiej zrozumieć doświadczane trudności. Pozdrawiam
Warto byłoby udać się do psychologa. Wraz ze specjalistą mogłaby Pani bliżej przyjrzeć się objawom, które towarzyszą Pani na co dzień i utrudniają funkcjonowanie. Specjalista mógłby także poprowadzić Panią i zaproponować różne sposoby relaksacji i odreagowywania stresu, czy, napięcia. Przyjrzenie się bliżej zgłaszanym trudnościom, pozwoliłoby być może ustalić, co sprawia, że odczuwa Pani stałe napięcie, które prowadzi do wybuchów, o których Pani wspomina.
Dzień Dobry,
widzę, że sprawa jest trudna. Zalecam kontakt ze specjalistą,aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, uważam że warto w tym przypadku skorzystać z kompleksowego leczenia składającego się z psychoterapii oraz konsultacji z lekarzem psychiatrą. Pierwszym krokiem powinna być równolegle konsultacja z psychologiem/psychoterapeutą oraz lekarzem psychiatrą. Wszystkie dalsze kroki powinny zostać przedstawione już na pierwszych spotkaniach. Jak dalej będzie wyglądała sytuacja w tym same leczenie to już odpowiedzą specjaliści pod koniec wizyty.