Witam. Moje lęki nie dają za wygraną. Rządzą moim życiem. Nie mogę przez to normalnie funkcjonować.

9 odpowiedzi
Witam. Moje lęki nie dają za wygraną. Rządzą moim życiem. Nie mogę przez to normalnie funkcjonować. Mam już tego dosyć. Potrzebuję pomocy, ale nie wiem gdzie szukać. Depresja, prokrastynacja, lęki... Mam tego dość!
Witam,
w takiej sytuacji zalecałabym wizytę u psychiatry oraz psychologa/ psychoterapeuty, który pracuje z depresją, lękami. Specjalista wesprze w procesie radzenia sobie z lękami a psychiatra w razie potrzeby wdroży leki.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki,
Paula Włodarczyk

Wygląda na to, że choć brakuje już Pani sił, by zmagać się dłużej z trudnościami, to jednak znalazła Pani w sobie moc, by powiedzieć "Dość!". To wymagało odwagi! Już Pani wie, czego chce, a czego nie chce, warto więc wykorzystać ten zasób i sięgnąć po pomoc psychologa lub psychoterapeuty. Pani determinacja pozwala mi wierzyć, że spotkania terapeutyczne doprowadzą Panią do celu bez sięgania po farmakologię. Moc serdeczności ślę!
Dzień dobry, ma Pani bardzo dużo odwagi i siły aby zacząć walczyć o siebie i swoje lepsze samopoczucie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do lekarza psychiatry i jednocześnie uczęszczać na psychoterapię. Polecałabym poznawczo-behawioralną gdyż świetnie radzi sobie z opisanymi trudnościami. Najważniejszy krok wykonała Pani - mianowicie zauważyła Pani, że ma dość takiego funkcjonowania i chce je zmienić.
Trzymam kciuki za znalezienie najlepszego dla Pani terapeuty, to bardzo ważne, aby była to osoba odpowiadająca Pani pod względem nawiązania relacji terapeutycznej. Każdy z nas ma inne preferencje i będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo z osobami o różnym podejściu
Pozdrawiam
Bardzo przykro mi to czytać. To, że zauważa Pan/Pani, że objawy depresji i lęk tak znacząco wpływają na życie oraz, że chce Pan/Pani znaleźć pomoc, to już bardzo dużo. Nie napiszę pewnie nic zaskakującego - zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą również online. Pomoże on Panu/Pani w znalezieniu tego, co może dać ulgę. Pomoże w określeniu kierunku zmiany, zasobów, oczekiwań, celów. Życzę dużo siły!
Warto rozważyć wizytę u specjalisty - psychologa, następnie rozważyć wizytę u psychiatry. Wspomina Pan/Pani, że obecny stan utrudnia funkcjonowanie i można z Pani/Pana wypowiedzi wywnioskować, że powoduje on codzienne cierpienie. Podczas spotkania ze specjalistą przyjrzy się Pan/Pani swoim lękom i poszuka wspólnie z psychologiem ich genezy. Najważniejszy krok za Panią/Panem - decyzja o tym, że chce Pan/Pani wprowadzić zmianę i udać się po pomoc. Powodzenia!
Witam, widzę, że sytuacja jest dość trudna. Gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, sama chęć szukania pomocy i podjęcie decyzji o zmianie swojego stanu to już bardzo dużo. Warto w pierwszej kolejności skorzystać z wizyty u Psychologa w celu wstępnej diagnozy oraz równocześnie skorzystać z wizyty u lekarza Psychiatry, aby leczenie było kompleksowe. W przypadku chorób i zaburzeń psychicznych potrzebna jest przeważnie psychoterapia, ale również leczenie farmakologiczne, żeby podejść szerzej do problemu pacjenta i podjąć skuteczne leczenie.
Dzień dobry,
warto omówić czego dotyczą lęki, kiedy się pojawiają od kiedy itp. Domyślam się że jest to ciężki i ograniczający aspekt życia, dlatego warto sięgnąć po pomoc specjalisty w tym zakresie.
Pozdrawiam
Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą i ewentualnie psychiatrą. Ten pierwszy pomoże zrozumieć możliwe źrodła trudności i je przepracować (proponuje np. nurt poznawczo-behawioralny którego skuteczność potwierdza wiele badań), ten drugi może zapisać leki, które przyniosą szybką ulgę w cierpieniu (aby efety jednak utrzymały się po odstawieniu konieczna jest psychoterapia). Pozdrawiam serdecznie.