Problem z kolanem

36 odpowiedzi
Witam,mam problem z kolanem czuje jak bym miała coś z więzadłami, ponieważ tam gdzie znajdują się więzadła boczne pojawia się ból, który jest bardzo intensywny przy wykonywaniu mojego sportu (piłka nożna), czasami mnie kuje pod kolanem a następnie przechodzi ale wracam po 5 minutach albo strasznie mnie ciągnie i nie mogę chodzić czy może być to coś poważnego ?
Wygląda na podrażnienie więzadła lub łąkotki bocznej. Należy to dokładnie zdiagnozować bo może przerodzić się w coś poważnego. Zapraszam Hand-Med Radom

Aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby przeprowadzić parę testów funkcjonalnych kolana. Proszę udać się do fizjoterapeuty/ osteopaty lub do ortopedy w swoim mieście.
Dzień dobry, żeby móc odpowiedzieć na Pana pytanie - trzeba Pana zbadać. Wtedy będzie można doprecyzować czy ból w bocznym przedziale stawu kolanowego pochodzi faktycznie od więzadła - czy może występuje problem łąkotkowy, problem mięśniowy itd. Warto w trakcie ustalania przyczyny Pana dolegliwości - zbadać dokładnie stawy biodrowe pod kątem rotacji wewnętrznej. Potrzebuje Pan fizjoterapeuty lub lekarza ortopedy, który rzeczowo Pana zbada.
Pozdrawiam!
Dzień dobry.
Sam opis dolegliwości nie jest wystarczający aby stwierdzić czy coś poważnego się dzieje. Zapraszam na wizytę postaram się pomoc
Najprawdopodobniej wynika to z faktu zaburzenia trakcji i synchronizacji pracy grupy mięśni biorących udział w napinaniu struktur pobocznych stawu kolanowego.
Witam, jeśli dolegliwości trwają jakiś czas i nie ustępują po rozciąganiu i relaksacji to warto zrobić choćby badanie USG. W pytaniu nie ma żadnej informacji o przepytych urazach czy kontuzjach. Jednak ból w okolicy kolana, przy założeniu, że nie było urazu może mieć dość odległe pochodzenie, np. powięzi, okolica biodra czy kręgosłupa lędźwiowego. Bez badania jest mi trudno określić czy to coś poważnego - zakładam, że raczej nie....pozdrawiam
Witam,
Dla własnego spokoju prosze zrobić usg tak aby nie trzeba było szukać po omacku problemu i prosze umówić wizytę u sportowego fizjoterapeuty ( namiar do nas jest na stronie). Trzeba zbadać stabilność kolana i wtedy moge ocenić dalszy tok postępowania
Pozdrawiam
Krzysztof Adamowicz
Witam,

objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na kilka struktur a ból może być związany z samym stawem kolanowym ale i udem, biodrem, miednicą. Dla dobrej diagnostyki należało by pacjenta zobaczyć, zbadać. Trudno określać etiologię takiego objawu przez internet.
Polecam Panu wizytę u specjalisty (fizjoterapeuty, osteopaty, ortopedy) w celu diagnostyki i podjęcia ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Aby stwierdzić co dokładnie dzieje się ze stawem kolanowym należało by je dokładnie zbadać. Ból opisywany w pytaniu, może pochodzić z kilku źródeł m.in. łąkotka, więzadło poboczne czy nawet z kręgosłupa. Niemożliwym jest postawienie diagnozy na podstawie tak lakonicznego opisu objawów.
Ból zawsze wskazuje, że coś w naszym ciele zaczyna pracować nieprawidłowo. Na początku problem jest niewielki, ale nie poddany diagnostyce i terapii może stać się bardziej uciążliwym. Z uwagi na skomplikowaną budowę stawu kolanowego trudno bez jego badania wskazać co odpowiada za jego dysfunkcję. Warto również pamiętać, ze problem może dotyczyć innej okolicy ciała a kolana jest tylko "ofiarą" zaburzonej biomechaniki ciała. Najlepiej jeżeli uda się Pani do dyplomowanego terapeuty manualnego, który po wnikliwiej ocenie powinien rozpoznać przyczynę problemu. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, żeby stwierdzić uszkodzenie więzadeł potrzebne będzie przynajmniej wykonanie testów czynnościowych (wykonuje je ortopeda lub fizjoterapeuta w gabinecie, bez specjalnego sprzętu) -
ewentualnie później można zrobić dokładne USG tego kolana. Dobrze jednak przeprowadzona diagnostyka u fizjoterapeuty powinna wystarczyć do określenia problemu (samo odczucie bólu nie potwierdza teorii o uszkodzeniu więzadła). Zależnie od wyniku badania będzie można wdrożyć terapię. Ponieważ opisuje Pani ostre objawy nie zwlekałabym z wizytą u specjalisty. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Szanowna Pani,
tzw. "kłucia", które pojawiają się oraz znikają samoistnie wskazują na problem wewnątrzstawowy tj. uszkodzenie elementów zlokalizowanych w środku stawu kolanowego (np. łąkotka, chrząstka pokrywająca powierzchnie stawowe).
Zalecam wizytę u Fizjoterapeuty, który zbada Pani kolano i wyciągnie odpowiednie wnioski. W przypadku wątpliwości zleci odpowiedni badania dodatkowe.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobry wieczór.

istnieje wiele schorzeń okolicy stawu kolanowego, które mogłyby wywoływać podobne jak u Pani objawy. Więzadła poboczne bardzo często ulegają nadwyrężeniom podczas uprawiania takiego sportu jak piłka nożna. Zdecydowanie samej ocenie pomogłoby wykonanie USG, bądź po prostu przetestowanie kliniczne stawu kolanowego ( wówczas zwiększa się pewność i skuteczność diagnostyki).

To co mógłbym zasugerować, szczególnie jeśli chodzi o boczny ból stawu kolanowego w trakcie wysiłku fizycznego, to być może tzw. zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego, którego główna przyczyna znajduje się w okolicy biodra (napięte tam struktury mięśniowe wymuszają obcieranie pasma w okolicy bocznej stawu kolanowego). Warto wtedy wykonać rozciąganie mięśni okolicy uda i miednicy, bądź chociażby rollowanie na wałku.

Polecam udanie się do specjalisty na miejscu, gdzie można by dokładnie zbadać Pani problem.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam, więzadło jest częścią całego układu mięśniowo-powięziowego i owszem, może być uszkodzone bezpośrednio,ale równie dobrze może poprzez inne struktury być nadmiernie obciążone przez co odczuwalny jest tam ból. Być może problem dotyczy zaburzenia równowagi taśm bocznych. Najpierw należałoby wykonać badanie ortopedyczne/funkcjonalne u fizjoterapeuty/terapeuty manualnego ( z Kaltenborna,Cyriaxa bądź z innych szkół ortopedycznej terapii manualnej) aby sprawdzić czy struktury w obrębie kolana nie są uszkodzone.
pozdrawiam
Witam serdecznie. Na pewno nie wolno Pani zbagatelizować tych objawów. Objawy które Pani opisuje mogą świadczyć o uszkodzeniu łąkotki . Diagnozę można postawić jedynie na podstawie badania klinicznego ewentualnie popartego badaniami obrazowymi (USG,MRI). Zalecam wizytę u ortopedy.
Witam, opisany problem wymaga badania i dalszej konsultacji, proponuję udać się do fizjoterapeuty w pobliżu miejsca zamieszkania.
Dzień dobry. Bez dobrego zbadania pacjenta trudno stwierdzić, ponieważ to może być zarówno przeciążenie tkanek miękkich(głównie mięśni) lub też uraz łąkotki. Przeciążone tkanki leczy się szybko, a co do łąkotki to może być już poważniejsza sprawa.
Witam pomijając uszkodzenie więzadeł podejrzewam że nie ma prawidłowego ruchu stawu w kolanie co również powoduje dyskomfort. Ale więcej będę mógł powiedzieć tylko po zbadaniu kolana. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Kłucie pod kolanem może sugerować objawy z łąkotki. Co do bóli bocznych są one zapewne przeciążeniowe lub/i wynikające z niestabilności stawu. Należałoby udać się do fizjoterapeuty, aby popracował na tkankach miękkich oddziałujących na kolano, a także pokazał ćwiczenia na jego stabilizację. Wskazanym jest, aby Panią przebadać całościowo, jeśli idzie o układ ruchu. Problem pierwotny, przez który zaczęło dokuczać kolano, może być np. w okolicach miednicy, czy kręgosłupa.
Dzień dobry,
prawdopodobnie, sugerując się oczywiście jedynie Pani opisem, doskwiera Pani kolano biegacza, czyli zbyt duże napięcie pomiędzy mięśniami uda po stronie bocznej (m. naprężacz pow. szer., obszerny boczny, smukły a także prawdopodobnie dwugłowy uda). Dobrze byłoby to sprawdzić (zdiagnozować) jak najszybciej u dobrego fizjoterapeuty, który wie jak taki zespół wygląda i czym się charakteryzuje. Na pewno nie można zwlekać z diagnozą i ewentualnym leczebiem, ponieważ tego typu, przetrwałe naprężenia mogą przerodzić się w poważną kontuzję.
Pozdrawiam i zapraszam do swojego gabinetu.
Pierwszym Pani krokiem powinna być konsultacja u ortopedy. Na miejscu powinien wykonać usg a jeśli się okaże konieczne zleci dalszą diagnostykę obrazową. Dopiero po ustaleniu co dokładnie się dzieje w stawie będzie można stwierdzić czy jest to poważne czy nie. Ból w bocznym przedziale kolana można wskazywać zarówno lekki stan przeciazeniowy jak i uraz łąkotki i wiele innych uszkodzeń. Jako że uprawia Pani sport tym bardziej proszę nie bagatelizować objawów i udać się do lekarza specjalisty.
Pozdrawiam
Każdy rodzaj bólu to ostrzeżenie, że z naszym zdrowiem coś sie dzieje. Nie lekcewazyl bym zadnych objawow.
Dzień dobry! Trzeba wykonać kilka testów fizjoterapeutycznych, żeby wiedzieć co dokładnie dolega. Zapraszam!
Na pewno warto to zdiagnozować: wizyta u ortopedy/fizjoterapeuty/osteopaty/terapeuty manualnego który wykona podstawowe testy stabilności (ocena więzadeł), testy prowokacyjne oceniające łąkotki (np. test McMurraya), testy elastyczności tkanek miękkich oraz badanie palpacyjne - w tym wypadku szczególnie pasma biodrowo-piszczelowego. Dedykowane badanie obrazowe w tym przypadku to USG kolana. Po diagnostyce decyzja o postępowaniu. Przy braku poważniejszych uszkodzeń (np. więzadeł), zazwyczaj bardzo dobrze sprawdzają się techniki terapii tkanek miękkich.
może to być łąkotkowy problem , proszę sprawdzić kolano u terapeuty manualnego . pozdrawiam.
Witam
Ból kolan może mieć wiele przyczyn czasami nawet nie związanych z tym obszarem ciała. Warto udać się do fizjoterapeuty lub ortopedy by wykonać pewne testy. One wskażą drogę leczenia i zapobiegania pojawiania się bólu. Być może będzie konieczne wykonanie badania obrazowego. Proszę nie lekceważyć problemów zdrowotnych, ponieważ prowadzi to często do większych powikłań. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Witaj serdecznie,
Problem, który opisujesz może dotyczyć całego pasma biodrowo-lędźwiowego. Jeżeli trenujesz sport taki jak piłka nożna Twoje kolana mogą być narażone na dodatkowe przeciążenia.
Bez badania oceny funkcjonalnej nie będę stwierdzić jakiego rodzaju uszkodzenie nastąpiło w Twoim organizmie.
Czy dysponujesz jakimkolwiek badaniem obrazowym ? Np. USG?

Pozdrawiam
Tomasz
Krakowska Fabryka Zdrowia
Dzień dobry,
owszem - może to być coś poważnego więc lepiej nie bagatelizować i czym szybciej zgłosić się do specjalisty w swojej okolicy.
Pozdrawiam!
Witam,
Kwestia, czy doszło do jakiejś kontuzji, po której takie objawy się pojawiły, czy samoistnie ból zaczął się pojawiać ni stąd ni zowąd? Tak, czy siak trzeba na to spojrzeć, aby dokładnie ocenić co dokładnie nie funkcjonuje prawidłowo. Zalecam udać się do sprawdzonego terapeuty manualnego w Radomiu lub jeśli przy okazji będzie Pani w Warszawie to zapraszam do siebie.

Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Mogą to być pierwsze symptomy przeciązenia stawu kolanowego. Wpływ na to ma nieprawidłowa praca stawu w poszczególnych płaszczyznach, nieprawidłowe obciążanie stawu, zwiększony hipertonus mięśniowy, zła kontrola motoryczna, nieprawidłowa stabilizacja centralna. Każdy ból sugeruje dysfunkcję, więc lepiej skontaktować się z jakimś dobrym fizjoterapeutą aby zdiagnozował przyczyny tego bólu i je wyeliminował. Jeżeli z kolanem nic nie zrobisz to w przyszłości może dojść albo do uszkodzenia łąkotki, albo do uszkodzenia bądź zerwania więzadła, lub zwyrodnienia chrząstki stawowej. Każda z tych kontuzji w porę nie wyleczona kończy się operacją - artroskopia, rekonstrukcja bądź endoproteza.
Może to świadczyć o niestabilności kolana, lub uszkodzeniu łąkotek. Trzeba się udać do dobrego ortopedy z USG. Być może konieczny będzie rezonans. Pozdrawiam
Obstawiam że to łąkotka. Proponuję zrobić USG kolana i przyjść do mnie na dwie wizyty. Jeśli łąkotka jest cała to problem łatwo załatwię, jeśli jest rozkawałkowana to trzeba będzie zrobić artroskopię... Z pęknięciami bywa różnie.
Witam, możliwe że doszło do uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej. Jednak wymagana będzie konsultacja z ortopedą sportowym (prawdopodobnie rezonans magnetyczny) jak również konsultacja z rehabilitantem (diagnosta, testy). Pozdrawiam
Witam.
Czy sprawa jest poważna odpowiedzieć bym mógł dopiero po wizycie osobistej i przeprowadzeniu testów i próbnego leczenia. W tej chwili mam zbyt mało danych lecz widzę, że objaw zmienia miejsce i charaktet występowania co wstępnie może świadczyć o dobrym rokowaniu, jednak na odległość nie da się nic stwierdzić na 100%.
Pozdrawiam i zapraszam na wizytę.
Witam,
proponuję udać się do fizjoterapeuty na badanie strukturalne i funkcjonalne. Jeżeli to będzie coś poważnego to fizjoterapeuta skieruje Panią na badania rozszerzone do ortopedy a jak nie to szybko pomoże. Opisany przez Panią problem może mieć podłoże więzadłowe (rzadko bez przyczyn urazowych), mięśniowo-powięziowe - częściej jeśli nie doszło do urazu. Do bólu mogą prowadzić zaburzenia funkcjonalne np. w wyniku koślawości /szpotawości stawów skokowych, przeciążenia, wady postawy prowadzące np. do asymetrii miednicy. Zatem jeszcze raz proponuję fizjoterapeutę i dokładne badania.
Pozdrawiam,
Witam
Jeżeli nie było urazu to może być to związane z przeciążeniem jakiś struktur stawu kolanowego. Diagnostykę należy zacząć od badania funkcjonalnego i przetestowania kolana. Udał bym się do fizjoterapeuty aby przetestować kolano a on już na pewno zadecyduje, czy potrzeba jest jeszcze diagnostyka obrazowa (usg rtg,mri) i ustali strategię leczenia. Pozdrawiam