Michał Janica

Fizjoterapeuta, Terapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • B
  Lokalizacja: FIZJO MEDUsługa: badania diagnostyczne

  suuuuper lekarz, masażysta ... mimo bólu jaki musi zadać pan Michał ... rezultaty super... prawie nie ruszałam lewą ręką...teraz potrafię wykonać bardzo dużo czynności których nie byłam w stanie zrobić...ponadto umie wytłumaczyć w sposób prosty zrozumiały dla każdego .. na czym polega schorzenie i jak można samemu ćwiczyć żeby wspomóc rehabilitację... polecam pana Michała... szczególnie osobą takim które słabo znoszą ból ... jest wspaniałym Fizjoterapeutą

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Witam. Nazywam się Michał Janica i jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie otrzymałem tytuł magistra w 2014 roku. W gabinecie FIZJOMED pracuję od 2013 roku, aktualnie jestem liderem placówki w Czechowicach-Dziedzicach. Zajmuje się pracą z pacjentami w celu kompleksowego leczenia bólu kręgosłupa, dysfunkcji narządu ruchu oraz wszelkich innych dolegliwości z jakimi do mnie przychodzą.

   W pracy nie ograniczam się do jednej metody, gdyż uważam że najlepsze efekty można uzyskać tylko wtedy, gdy do każdego pacjenta zastosuje się indywidualne leczenie. Cały czas kształcę się zawodowo i odbywam szkolenia z nowoczesnych metod fizjoterapii w celu pogłębienia wiedzy i stania się jeszcze lepszym fachowcem w swojej dziedzinie.

   Kierunek mojego kształcenia to "Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax'a" oraz "Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich". W czasie terapii skupiam się na leczeniu przyczyn dolegliwości, a nie jedynie objawów. Poza tym uważam, że bardzo ważna jest edukacja pacjenta, co do codziennej poprawnej ergonomii pracy oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

   Praca sprawia mi wiele radości, którą zarażam później, każdego kogo spotkam. Uwielbiam pracę z ludźmi, daje mi to dużo energii i uśmiechu, który każdy może zobaczyć w FIZJOMEDZIE.

  Specjalizacje

  • Rehabilitacja medyczna
  • Medycyna sportowa

  Usługi

  FIZJO MED

  Traugutta 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice, śląskie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Michał Janica
  Michał Janica
  Fizjoterapeuta, Terapeuta
  Czechowice-Dziedzice
  Mogą to być pierwsze symptomy przeciązenia stawu kolanowego. Wpływ na to ma nieprawidłowa praca stawu w poszczególnych płaszczyznach, nieprawidłowe obciążanie stawu, zwiększony hipertonus mięśniowy,… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  27 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • B
   Lokalizacja: FIZJO MEDUsługa: badania diagnostyczne

   suuuuper lekarz, masażysta ... mimo bólu jaki musi zadać pan Michał ... rezultaty super... prawie nie ruszałam lewą ręką...teraz potrafię wykonać bardzo dużo czynności których nie byłam w stanie zrobić...ponadto umie wytłumaczyć w sposób prosty zrozumiały dla każdego .. na czym polega schorzenie i jak można samemu ćwiczyć żeby wspomóc rehabilitację... polecam pana Michała... szczególnie osobą takim które słabo znoszą ból ... jest wspaniałym Fizjoterapeutą

  • M
   Lokalizacja: FIZJO MED

   Z każdym problemem Pan Michał był w stanie sobie poradzić jako, że zajmuję się treningiem siłowym przeciążenia są dla mnie codziennością. Dzięki niemu mogę więcej, szybciej i mocniej.

  • Lokalizacja: FIZJO MEDUsługa: terapia manualna

   Miałem konkretne problemy wynikające z własnych zaniedbań, zbyt wielu godzin przed komputerem i nie wiedzialem co ze sobą zrobić. Pomoc Michała była dla mnie nieoceniona - nie dość, że problemy ustały to jeszcze pokierował mnie co zrobić dalej, żeby ich uniknąć.
   Bardzo cieszę się, że mogę liczyć na pomoc takiego fachowca i to tak blisko domu!
   Dziękuję za pomoc i wszystkim polecam. Choć oczywiście lepiej jest problemów nie mieć :) Jak już jednak problemy są to wierzę, że Michał stanie na głowie by je rozwiązać!

  • Naprawdę super, nóżki jak nowe :) Jako sportowiec zawsze miałem przesilone mięśnie i stawy, wszystkie kontuzje juz wyleczone teraz pracujemy nad drobiazgami :)

  • E

   Do Pana Michała trafiłam z polecenia innych osób, którym pomógł. Od dłuższego czasu miałam problemy z kręgosłupem i byłam przekonana, że jest to schorzenie, którego nie można wyleczyć, a tylko doraźnie pomóc, by zmniejszyć ból. Jednak ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że przyczyna leży gdzie indziej. Dzięki nieszablonowemu podejściu Pana Michała do fizjoterapii i zastosowaniu nie jednej konkretnej metody ale kombinacji różnych technik już po kilku wizytach nastąpiła poprawa. Zauważyłam także poprawę w tych miejscach kręgosłupa, w których nigdy problemów nie miałam. Dodatkowo Pan Michał jest osobą z poczuciem humoru i holistycznym podejściem do pacjenta. Jest przekonany do tego co robi i co najważniejsze, jego pomoc przynosi pożądane rezultaty.

  • A

   Holistyczne podejście, profesjonalna diagnoza potrzeb rehabilitacyjnych pacjenta i skuteczna pomoc z wykorzystaniem różnych technik fizjoterapeutycznych wyróżniają Michała spośród znanych mi fizjoterapeutów. Terapia choć może okazać się bolesna daje bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Dodatkowo Michał dba a miłą atmosferę w czasie spotkań. Zdecydowanie polecam!

  • D

   w 100% polecam pana Michała , jest on świetnym rehabilitantem dzięki któremu powróciłam do sprawności , każda wizyta przebiegała w miłej atmosferze dzięki czemu człowiek nie skupia się na bólu .

  • A

   Osobiście bardzo polecam Michała. Pełen profesjonalizm. Bardzo szybko wróciłem na boisko po urazie kolana. Świetne indywidualne podejście. Polecam!

  • S

   Fachowa pomoc Michała po pierwszym masażu bóle szyjne ustąpiły. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta .Naprawdę polecam .

  • D

   Kompetentny, profesjonalny i bardzo kontaktowy. Serdecznie polecam już po kilku wizytach widać było poprawę i zmianę na lepsze w dolegliwościach.