Od około 3 miesięcy mam problem z oddechem to znaczy nie mogę złapać głębokiego oddechu im bardziej

3 odpowiedzi
Od około 3 miesięcy mam problem z oddechem to znaczy nie mogę złapać głębokiego oddechu im bardziej o tym myślę czuję się jeszcze gorzej w tedy dochodzi do tego jeszcze kłucie w klatce piersiowej. Coraz więcej myślę o śmierci swojej. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Dzień dobry, Panie dolegliwości mogą być spowodowane wieloma czynnikami - najpierw zalecałabym weryfikacje Pani stanu zdrowia u lekarza rodzinnego lub kardiologa - jeżeli diagnoza nie wskaże podłoża organicznego, będzie to oznaczać, że objawy mają podłoże psychologiczne. Poradzić sobie z tym problemem może poprzez kontakt z psychoterapeutą, który nie tylko ustali z Panią przyczynę zgłaszanych dolegliwości ale wskaże. najlepszą formę terapii. Aby to zrobić potrzeba odrobine więcej informacji, szerszej historii Pani dolegliwości i zebranie dodatkowego wywiadu. Jeżeli chciałabym Pani abym z tym pomogła - proszę o kontakt. Życzę dużo zdrowia
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
Ze zgłoszonymi objawami -problemy z oddechem, kłucie serca - w pierwszej kolejności należy się zwrócić do lekarza pierwszego kontaktu. Zleci on prawdopodobnie badania krwi, spirometrię i echo serca. Jeżeli badania nie wykażą niczego niepokojącego będzie to oznaczało, że objawy mają charakter reakcji na czynnik stresowy, że są objawem somatyzacyjnym. Czasem jest tak, że nie uświadamiamy sobie źródła, które wywołuje w nas stres/lęk. Nie umiemy go nazwać, wychwycić. Natomiast ciało zaczyna na te bodźce stresowe reagować w taki sposób jakby było chore, choć często (co weryfikują badania diagnostyczno-medyczne) nie jest.
Jeżeli będzie również tak i w tym przypadku polecam skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty aby ustalić co jest przyczyną objawów oraz by móc poprzez terapię skutecznie im przeciwdziałać. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia.
Witaj, dopiero po sprawdzeniu czy nie ma przyczyn somatycznych- można rozważać przyczyny tkwiące w sferze psychicznej- zatem najpierw trzeba zbadać ciało - zaczynajac od lekarza rodzinnego i specjalistów jakich on wskaże, jeżeli wszystko będzie dobrze, to wtedy poszukiwania mogą się skupić na sferze psychiki- poszukiwaniu zaburzeń lękowych? wtedy zachęcam do podjęcia terapii w nurcie CBT.
Życzę zdrowia, dobrych decyzji i wyzdrowienia, zapraszam do gabinetu -Regina Wenzel