Nie potrafię sama nawiązać dialogu z obca tez mało mówiąca osoba.Wstydzę się ze powiem coś nie tak.n

7 odpowiedzi
Nie potrafię sama nawiązać dialogu z obca tez mało mówiąca osoba.Wstydzę się ze powiem coś nie tak.nie umie dyskutować .nie wiem o czym .Mam złamało wiedzy i odwagi .
Szanowna Pani, świetnie, że ma Pani świadomość co utrudnia Pani rozmowę. To już bardzo dużo. Sztuki rozmawiania, wiedzę, pomysły na tematy rozmowy można posiąść. Jeżeli rozmowa z obcą osobą powoduje strach, lęk przed tym, że wypadnie Pani w rozmowie niezgodnie ze swoim oczekiwaniem (lub oczekiwaniem rozmówcy) to zalecam konsultację z psychologiem. Pomoże radzić sobie z tymi nieprzyjemnymi emocjami, pomoże nabrać pewności siebie. Wszystkiego najlepszego!

Witam. Bardzo wiele osób ma podobny kłopot. Zawstydzenie o którym Pani pisze towarzyszy ludziom gdy oczekują od siebie wiele i to wyobrażenie czasem blokuje. Rozmówca natomiast oczekuje najczęściej tylko dialogu. Proszę próbować dalej i nie zrażać się potknięciami. Pozdrawiam Dorota Jakuszewska
Dzień dobry,

w przypadku opisanych przez Panią trudności polecam, by na początku skorzystała Pani z treningu interpersonalnego. W dalszej perspektywie zachęcam do umówienia się na wizytę do psychologa. W razie pytań pozostaję do dyspozycji na czacie.

Łączę wyrazy szacunku
Wojciech Tylek
W związku z opisanymi przez Pana trudnościami, pragnę zasugerować skorzystanie z treningu interpersonalnego jako kroku początkowego. W perspektywie długoterminowej, gorąco zachęcam do umówienia się na konsultację z wykwalifikowanym psychologiem, Dariusz Trzebuniak
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Zacznę od tego, że mam ogromne uznanie do tego, że dzieli się pani swoją trudnością i zrobiła pani właśnie pierwszy krok, gdyż napisała do obcych osób, które udzieliły pani odpowiedzi i wsparcia.
Przyjrzałabym się temu co się dzieje z panią, gdy ten wstyd się pojawia, w jakich sytuacjach, w obecności jakich osób i jak pani go doświadcza.

Życzę Pani kolejnych kroków i serdecznie pozdrawiam:)
Rozmowa jest spotkaniem dwóch osób. Może mieć charakter oficjalny, albo zupełnie prywatny - może być o czymś, lub zupełnie o niczym. Jakie rozmowy budzą Pani niepokój? Czego dotyczy dyskomfort - czy jest to lęk przed oceną, czy może trudność z byciem w kontakcie?
Wyobrażam sobie, że za sytuacją, którą Pani opisuje jest Pani dyskomfort, a może nawet cierpienie w sytuacjach społecznych. Warto skorzystać z pomocy i wsparcia terapeuty, by zrozumieć siebie i zbudować swój własny sposób na "bycie" w świecie. Życzę wszystkiego dobrego, pozdrawiam serdecznie.
Witam, dużo osób ma opory przed rozpoczęciem rozmowy szczególnie z nowo poznanymi osobami. Dużo blokad powstaje w naszej głowie - źle wypadnę, ktoś coś o mnie pomyśli, nie znam się danym temacie...
Może jest coś co Panią szczególnie interesuje? może temat nawiązujący do danej sytuacji, miejsca. Warto nie wywierać na sobie nadmiernej presji że źle się wypadnie, być naturalny, być sobą.