Mój partner ma 30 lat. z tego co wiem brak amfetaminy przynajmniej od 5 lat. czasami mniej czasami w

2 odpowiedzi
Mój partner ma 30 lat. z tego co wiem brak amfetaminy przynajmniej od 5 lat. czasami mniej czasami więcej. Kiedy to poznałam charakteryzował się sroickim spokojem. Niemal nie ludzkim nawet. Codziennie wypij id 2 do nawet 10 piw w zależności od dnia tygodnia i okazji.
Przez ostatni miesiąc nie brał narkotyku i stał się bardzo nie miły. Jak by zupełnie inny człowiek. Wszystko co zrobię jest źle. źle prowadzę psa na smyczy źle prowadzę auto etc.. bardzo często podnosi głos. Nie jest w stanie zapanować nad nerwami.Kiedy czegoś nie usłyszy nie pyta tylko krzyczy co mówiłaś? Mam wrażenie jak bym nie była już dla niego ważna. Jak by mnie odsunął od siebie. Ostatnio zauważyłam powrot poprzedniego zachowania. Był miły cichy spokojny. Wróciły czule dotyku i słowa.
Jestem pewna że wtedy był pod wpływem amfetaminy gdyż następnego dnia znowu stał się oschły i gburowaty. Nie jetem w stanie wytrzymać takiego zachowania na dluzsza metę. Bardzo to kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niego lecz w obecnej sytuacji sama czuje się niepewna i zalękniona. Wpędza mnie w stan niepokoju i braku wiary w sama siebie. Proszę mi poradzić jak z nim porozmawiać żeby to nie urazić. Żeby wiedział e jest dla mnie najważniejszy na świecie i że to narkotyki powodują że jestem nieszczęśliwa a nie on. Jak długo po odstawieniu może utrzymywac się taki stan ciągłego wzbudzenia i nerwowość. Jak mu pomóc? Mieszkamy za granicą więc nie mamy dostępu do polskiego psychiatry ani psychologa.
Proszę o pomoc bo sama nie wiem co robić...
Witam, proszę pamiętać, że zazwyczaj każda osoba uzależniona musi osiągnąć swoje własne indywidualne dno. Czekanie, aż ktoś tego dna sięgnie, jest niebezpieczne, więc trzeba mu to dno podwyższyć, pozwolić aby poniósł konsekwencje swojego uzależnienia. Wywołać kryzys. Rozmowa wprost jest, po ludzku jest opcją najprostsza. Jak mu pomóc? Proszę pozwolić mu odczuć destrukcyjny wpływ narkotyków na związek, relację. Nie obchodzić się jak z jajkiem, którym nie jest.
W sytuacji gdy nie ma możliwości skorzystania ze wsparcia specjalisty za granicą, zachęcam do konsultacji online.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Pozwolę sobie jeszcze nawiązać do Pani pytania jak długo taki stan może potrwać? Jest to sprawa bardzo indywidualna i uzależniona zarówno od charakterystyki osoby, historii zażywania jak i zazywanych substancji. Jeżeli Pani partner nie jest na ten moment gotowy skorzystać z pomocy zachęcam Panią do poszukania źródła wsparcia dla siebie. Jeżeli nie będzie Pani w stanie znaleźć pomocy stacjonarnej, być może rozwiązaniem będzie wsparcie online u psychoterapeuty/terapeuty. Podczas spotkań miałaby Pani również możliwość rozwiania swoich wątpliwości dotyczących komunikacji z osobą uzaleznioną.
Z poważaniem,
Marta Zwierzchowska