Mam 36 lat mam problem otóż miesiąc czasu towarzysza mi objawy mi szybkie bicie serca klócie ciśnien

6 odpowiedzi
Mam 36 lat mam problem otóż miesiąc czasu towarzysza mi objawy mi szybkie bicie serca klócie ciśnienie przewaznie 130/ 80 puls 100/ 110 szybkie meczenie brak energii uczucie bezsilnej lewej ręki suchość w ustach ściskanie w żołądku zaparcia, napięcie mięśni, wewnętrzny niepokój obawa przed czymś co nie potrafię określić. Chciałbym zaznaczyć że mialam sytuacje gdy podczas spaceru zerwał się silny wiatr bardzo się wystraszylam ciężko było mi złapać oddech nie. Oglam nad sobą zapanować czy to mogło mieć wpływ na mój obecny stan? Proszę o szybką odpowiedz
Droga Pani,
najpierw proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli zostaną wykluczone przyczyny somatyczne, wskazane będzie skonsultowanie się z psychiatrą lub psychologiem. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec

Dzień dobry,
tak,jak przedmówca uważam,że lekarz rodzinny powinien wykluczyć przyczyny medyczne. Można równolegle skonsultować się z psychologiem,który przeprowadzi z Panią wywiad i postara się wesprzeć Panią w tej trudnej dla Pani sytuacji.
Pozdrawiam,
N.Szymańska
Dzień dobry.
Warto zrobić badania - hormonalne np związane z hormonami tarczycy, czy niedoborami witamin. Nawet zaburzenia w gospodarce elektrolitowej, odwodnienie czy wyjałowienie bakterii jelitowych może mieć wpływ na samopoczucie i powodować pewne stany psychiczno somatyczne. Warto zatem iść dwutorowo - szukać przyczyn somatycznych i jednocześnie psychologicznych. Często jesno i drugie jest ze soba powiązane, bo jedno i drugie się przeplata i wzajemnie na siebie wpływa.

pozdrawiam
Maria Tarczyńska
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam udać się do specjalisty , aby szerzej omówić dany problem. Pozdrawiam serdecznie
Jeśli wykona Pani badania i wykluczona zostanie przyczyna fizyczna, jest to najprawdopodobniej wynik stanów lękowych. Często kiedy jesteśmy przeciążeni, nasz organizm woła lękiem o powrót do równowagi. Może wydarzyło się w Pani życiu w ostatnim czasie coś, co było zbyt przeciążające, lub coś takiego, co wywołało w Pani stan zagrożenia?
Warto porozmawiać z psychologiem/ psychoterapeutą, jeśli czuje się Pani zaniepokojona - podczas takiej konsultacji można przyjrzeć się sobie z trochę innej perspektywy, a także skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalisty. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, tak jak moim przedmówcy, uważam że w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny medyczne. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić podstawowe badania. Jeżeli badania będą w normie warto poszukać przyczyny które wskazują na zaburzenia lękowe. Pani objawy wskazująca na zaburzenia lękowe i atak paniki, natomiast bez podstawowych badań i szczegółowego wywiadu ciężko potwierdzić przypuszczenia. Pozdrawiam