Jak sobie poradzić z natrętnym chłopakiem ?

3 odpowiedzi
Dzień dobry , chciałabym pomóc sobie i mojej koleżance , która jest bardzo toksycznym związku , są już od 4 miesięcy na początku było dobrze ale potem zaczeli się kłócić ,on obiecał że się zmieni ale zmienił się na najgorsze , zmuszą ją do współżycia bo on już tego potrzebuje , nie pozwala jej ubierać krótkich spodenek , koszulek , sukienki i trampek , nie puszcza żeby się spotykała ze znajomymi musi go okłamywać , nie ma do niej zaufania .A ona ma już wszystkiego dosyć chce z nim zerwać ale boi się że jej chłopak się zabije i będzie mieć potem kłopoty przez jego matkę która jej nie lubi. Jak mam je pomóc ? Pozdrawiam.
Myślę, że należy porozmawiać z koleżanką i zachęcić ją do rozmowy z kimś dorosłym do kogo ma zaufanie. Jeśli nie ma takiej osoby to zachęcam do wizyty u psychologa lub pedagoga szkolnego. Rozmowa z kimś dorosłym na pewno pozwoli zrozumieć pewne mechanizmy, które występują w tym związku i zapewne uda się wypracować jakieś stanowisko, które pozwoli na pozytywne rozwiązanie problemu.

Witam. Rozumiem , ze życie osobiste przyjaciółki w istotny sposób wypływa na to jak pani sama się czuje. Nie znam metody ,dzięki której mogłaby pani pomoc przyjaciółce w " zerwaniu z jej chłopakiem ". To co może pani robić to pytać i sprawdzać jak koleżanka czuje się z tym , ze jest w związku , w którym jest kontrolowana . Mozna tez oferować jej wsparcie i pomoc jeśli zainteresowana wcześniej o to poprosi. Czasem nie jesteśmy w stanie sami pomoc ważnym dla nas osobom i wtedy korzystamy z wsparcia wyspecjalizowanych specjalistów np. Terapeuta ( pomoc pośrednia jest rowniez forma pomocy ). Pozdrawiam.
Rozumiem, że koleżanka, to jeszcze bardzo młoda osoba, która nie czuje się gotowa aby rozpocząć życie seksualne. Ten krok to bardzo ważny i delikatny moment. Nie może odbywać się pod przymusem. To bardzo ważne, żebyśmy umieli zadbać o siebie i powiedzieć „nie”, gdy czegoś nie chcemy. Tak samo, gdy ktoś chce ograniczyć naszą wolność lub stosować przemoc. Ważne, żeby koleżanka porozmawiała z kimś dorosłym, do kogo ma zaufanie, poszukała wsparcia. Czasem okazuje się, że taka rozmowa może pomóc rozwiązać bardzo trudne problemy. Są też Ośrodki Interwencji Kryzysowej, telefony zaufania dla młodzieży. Warto rozmawiać. Pozdrawiam