asperger czy nie ?

1 odpowiedzi
Witam.
Mam syna 11 lat, ok. 5 lat temu wykluczyli nam autyzm na Zaciszu w Krakowie, dziś po odebraniu rocznej oceny opisowej syna ze szkoły logopeda w szkole z nim pracująca zaznaczyła w niej,że syn ma zachowania aspergerowca, mówi o mpk, interesuje się nadmiernie transportem , pociągami, połączeniami itp. i jest ,,zakręcony" w tym temacie, zaczynam się martwić , wcześniej zdiagnozowano nam afazję ,mamy problemy z emocjami, nadwrażliwość , stereotypie ruchowe , odebrano nam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności , a ja włóczę się po lekarzach od 4 r.życia dziecka, pracuję i mam już dość wszystkiego, co dalej z tym robić ....?
Szanowna Pani, bez diagnozy syna nie jestem w stanie stwierdzić jak Wam pomóc i określić zaburzenia, nawet po opinie, który dołączyła Pani do pytania. Na pewno jeśli syn ma trudności emocjonalne, nadwrażliwość, trudności z rozumieniem znaczeń przenośnych, kłopoty z koncentracją, to należałoby prowadzić terapię poznawczą. Proszę porozmawiać z logopedą w szkole, czy Pani zaleci ćwiczenia, może wskaże na co zwrócić uwagę i jak pracować z synem. Jeśli byliby Państwo zainteresowani zapraszam na spotkanie diagnostyczne i terapię. Pozdrawiam, Maria Kmiecik-Matrejek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.