Dzień dobry, plan dietetyczny ile dni obejmuje ? pozdrawiam

20 odpowiedzi
Dzień dobry, plan dietetyczny ile dni obejmuje ?
pozdrawiam
Witam,

Jeżeli dobrze interpretuje pytanie, chodzi o periodyzację planu dietetycznego.

Periodyzacja planu dietetycznego jest pojęciem mocno indywidualnym. Jest to uzależnione od stanu zdrowia, reakcji organizmu na bodźce które chcemy uzyskać czy też najnormalniej w świecie znudzeniem tego samego planu żywieniowego.
Należy pamietać, że plan żywieniowy ma być dla duszy i ciała. Czyli ma smakować i nie być wyrzeczeniem. Jeżeli taki plan ustalimy, sukces jest tylko kwestia czasu bo o wytrwałość nie trzeba się martwić.

Niestety w mojej praktyce spotkałem się już z planem dietetycznym, który trwał 1,5 roku. Zahamował on rozwój młodego organizmu (chłopiec lat 16) i spowodował jego gigantyczne osłabienie oraz anemię.
A z drugiej strony spotkałem się z planami które trwały 10 dni. Nie mnie oceniać zasadność takich rozwiązań, aczkolwiek żadnego z nich w mojej praktyce nie stosuje (za wyjątkiem konkretnych stanów chorobowych lub przygotowaniem do zawodów kulturystycznych).
Reasumując, nie ma jednego idealnego czasu.

Pozdrawiam,
Piotr Żeberkiewicz dietetyk

Dzień dobry,
indywidualny jadłospis to 7 lub 14 dni, przy czym zbilansowana dieta zaczyna się od 10 dni i wtedy można ją powtórzyć.
pozdrawiam !
Dzień dobry 2lub 4tyg
Witam, od 7-21 dni. Bardziej zależy mi na wprowadzeniu trwałych zmian do jadłospisu- racjonalnego odżywiania
Witam,
Wszystko zależy od preferencji pacjenta. Można rozpisać dietę 7 dniową ,którą pacjent powtarza przez miesiąc.Po miesiącu następuje kontrola wagi i można ułożyć następny tydzień z nową kalorycznością oraz potrawami.Niektórzy pacjenci chcą przez miesiąc mieć 14 dni do wyboru.Pozdrawiam Monika Kowalik
Mamy w ofercie różne opcja od 7 dni do pakietu 2 miesięcznego. Jadłospis 7 dniowy można stosować przez około miesiąca.
Dzień dobry
Zależy od tego jaki pakiet Pan/Pani będzie chciał/a wykupić. Pakiety są dwa obejmujące 7 oraz 14 dni.

Z poważaniem
Piotr Luboński
Witam serdecznie,
Standardowo 7 dni, ale może być też na dłuższy okres. Dodatkowo daję zawsze listę przepisów, którymi można wymieniać te w diecie, gdyby chciało się coś innego w następnych tygodniach.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry, najczęściej układam na 7 i 14 dni oraz wielokrotności w zależności od indywidualnych ustaleń.
Witam, plan dietetyczny obejmuje 14 dni.
U mnie dietę indywidualną można zamówić max na 4 tyg, bo po tym czasie musi być kontrola efektów odchudzania. Najbardziej sprawdzają się diety indywidualne 1-2 tygodniowe, które oczywiście można powtarzać + diety wzorcowe, które są idealną ściągą do diet indywidualnych. Pozdrawiam
Dzień dobry, a co dokładnie kryje się pod planem dietetycznym w tym pytaniu?
Moim celem, jest wypracowanie w raz z pacjentem swobodnego planu żywieniowego na całe życie, aby zmiana była trwała.
Witam,
Najczęściej opracowuję Programy Żywienia na 7-14 dni. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
układam diety na 7 lub 14 dni. W obu przypadkach są one do stosowania "w zapętleniu".

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Witam serdecznie, Plan dietetyczny - jadłospis w zależności od indywidualnego pacjenta jest określany na 7-14 dni. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku
Zazwyczaj układam na 14 dni i po tym czasie kolejne
Dzień dobry. Indywidualny plan dietetyczny obejmuje od 7 do 14 dni.
Pozdrawiam
Witam serdecznie, układam jadłospisy indywidualne maksymalnie na 14 dni z opcją powtarzania :). pozdrawiam
Dzień dobry, indywidualny plan żywieniowy na miesiąc obejmuje 7 dni, z czego każdy posiłek jest inny, ale ma tę samą kaloryczność, dzięki czemu można dopasować jadłospis na cały miesiąc. Dodatkowo we współpracy ze mną pacjent dostaje dostęp do aplikacji na telefon, w której może z łatwością wymieniać posiłki oraz generować listę zakupów.
7, 14 lub 28 dni.