Dzień dobry. Mój wnuk za karę ma odbierane i niszczone przez Matkę zabawki. Do tego stopnia że prak

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mój wnuk za karę ma odbierane i niszczone przez Matkę zabawki. Do tego stopnia że praktycznie ma zabawkę średnio kilka dni. Syn jest zdominowany i ustępuje na każdym kroku, ale uważa że jego żona wie co robi. Ja osobiście uważam to za niszczące dla psychiki dziecka, zwłaszcza że problemy są coraz większe. Czy mam rację? Czy możecie Państwo wskazać jakąś fachową literaturę odnoszącą się do tej "metody wychowawczej" bym mógł pokazać Synowi?
Pozdrawiam
K.P.
Witam serdecznie. Z opisu sytuacji wynika, że matka dziecka jest czynnym sprawcą przemocy domowej, natomiast ojciec jest współsprawcą, gdyż pozwala na stosowanie przemocy wobec syna. W tym przypadku mamy do czynienia z przemocą psychiczną. Samo odwracanie oczu od problemu jest zaniechaniem i stanowi problem, to robi pani syn. Jak napisała Pani owe "metody wychowawcze" stosowane przez rodziców niewiele dają, jak zaznaczyła Pani "problemy są coraz większe". Nie wiem ile dziecko ma lat, ale powiem tak - stosowanie agresji i przemocy budzi przemoc i agresję. Może zamiast karać, warto porozmawiać z dzieckiem o jego problemach, uczuciach, emocjach, potrzebach, powodach złego zachowania? Może to dziecko nie zachowuje się źle, a jedynie rodzice tak jego zachowanie oceniają, gdyż nie spełnia ich oczekiwań? Może dziecko chce w ten sposób wyrazić swój ból, brak miłości i swoje potrzeby? Sugeruję aby sięgnęła Pani po literaturę dotyczącą wychowania dzieci, książki o wpływie agresji na psychikę dziecka oraz po książkę "Toksycznie Rodzicie". W Google znajdzie Pani mnóstwo tytułów. Tak jak wspomniałem powyżej Pani wnuczek jest ofiarą przemocy psychicznej, to też jest przemoc i nie powinno się przechodzić nad tym problemem do porządku dziennego, gdyż w ten sposób pozwalamy krzywdzić bezbronnego człowieka jakim jest dziecko. Dziecko w konfrontacji z dorosłym nie ma szans na obronę. Z uszanowaniem Wojciech Kopytek
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.