Czuję straszną pustkę w sobie ale nie zawsze, raz jest dobrze a nagle czuję przytłaczająca pustkę kt

4 odpowiedzi
Czuję straszną pustkę w sobie ale nie zawsze, raz jest dobrze a nagle czuję przytłaczająca pustkę które zmienia mój chumor. Nie czuję się z tym dobrze, jest to strasznie uporczywe, przez to dochodzi smutek ale nic więcej. Nie widzę sensu, są to dziwne wahania.. Jeśli chodzi o życie to mam wielu znajomych ale nie bliższych przez wyprowadzkę a jeśli chodzi o sprawy "sercowe" to nie umiem nikogo nawet znaleźć, ludzie mi się nudzą szybko i nie interesują mnie. Nie umiem wytrzymać dłużej z kimś.
To co Pani opisuje może być objawami depresji, albo zaburzeń nastroju. Nie napisała Pani jak wszystko wyglądało przed przeprowadzką. Byc może właśnie zmiana miejsca zamieszkania była takim czynnikiem spustowym, który spowodwoał te negatywne zmiany. Ten stan może się pogłębiać. Warto to skonsultować z psychologiem lub psychiatrą.

Witam Serdecznie, odczucia o jakich Pani mówi mogą świadczyć o depresji. Pytanie kluczowe od jakiego czasu występuje u Pani taki stan. Warto skonsultować się z lekarzem. Dodatkowo zachęcam do rozmowy z psychologiem lub psychoterapeutą.
Trzymam mocno kciuki i zachęcam do podjęcia pierwszego kroku w walce o siebie
Sugeruję wizytę: Konsultacja telefoniczna - psycholog (pierwsza wizyta) - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry! Opis jest dość ogólny, na konsultacji psychologicznej na pewno mógłby zostać uszczególniony, co pomogłoby w dokładniejszym określeniu z czego wynikają objawy. Rozumiem, że taki stan jest dla Pani/Pana męczący, dlatego też warto byłoby skorzystać z pomocy psychologa, który oceniłby stan psychiczny i stwierdził, czy występujące symptomy wiążą się z zaburzeniami nastroju czy może wynikają z czegoś innego.
Życzę dużo siły!
Pozdrawiam, K.K.
Opis Pani odczucia i samopoczucie mogą wskazywać na zaburzenia nastroju (np. depresję). Aby rozwiązać problemy związane ze zdrowiem psychicznym, zaleca się zwrócenie się o pomoc do licencjonowanego psychologa, który może ocenić problem i zaproponować diagnozę, odpowiednią terapię i leczenie. Zdecydowanie zalecam również zasięgnięcia porady lekarza, który może zlecić odpowiednie badania krwi. Ten krok ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia najlepszej możliwej opieki. Dbanie o siebie to najlepsza inwestycja, jaką można poczynić. Pani zdrowie i dobre samopoczucie są bezcenne, więc proszę nie czekać, aż będzie za późno. Zadbanie o swoje zdrowie psychiczne powinno być priorytetem. Życzę powodzenia!