Czy jest mozliwe korzystanie z psychterapii raz na dwa tygodnie (przyczyny finansowe)? Wszedzie slys

6 odpowiedzi
Czy jest mozliwe korzystanie z psychterapii raz na dwa tygodnie (przyczyny finansowe)? Wszedzie slysze ze spotkania musza odbywac sie min raz w tygodniu (chetnie dowiem sie co mysla na ten temar psychoterapeuci z Krakowa
Dzień dobry.
W przypadku psychoterapii psychodynamicznej (na przykład), sesje raz na dwa tygodnie są za rzadkie. Zaleca się tu spotkanie minimum raz w tygodniu, a w uzasadnionych przypadkach, nawet dwa razy w tygodniu. Tylko przy odpowiedniej częstotliwości spotkań, proces leczenia może odnieść rzeczywisty skutek i dać trwały efekt.

Dzień dobry.
Częstotliwość spotkań zależy od kilku czynników - między innymi od rodzaju problemu oraz od motywacji do pracy własnej pomiędzy spotkaniami. Pracując w gabinecie często decyduję się na takie rozwiązanie jeśli nie ma zagrożenia życia lub zdrowia.
Wizyty raz na dwa tygodnie są jak najbardziej możliwe.
Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry,
częstotliwość spotkań jest bardzo ważna w procesie terapeutycznym. W terapii poznawczo-behawioralnej jest to raz w tygodniu i na początku terapii jest to termin nie ulegający modyfikacji, który raczej pozostaje do końca nie zmienny. Dopiero podczas sesji podtrzymujących zmianę, można stosować rzadsze spotkania. Jednak, proszę pomyśleć o wizytach w ramach NFZ. Czas oczekiwania na psychoterapię oczywiście się wydłuża, jednak kwestie finansowe nie stanowią problemu.
Pozdrawiam
Maciej Misztal
Częstotliwość spotkań z psychoterapeutą jest ustalana indywidualnie i zależy od wielu czynników. m.in. od rodzaju zgłaszanego problemu (czyli postawionej diagnozy - od niej zależy sposób pracy terapeutycznej). Przy ustalaniu częstości wizyt brane są pod uwagę, jak najbardziej, również możliwości finansowe pacjenta. Zazwyczaj polecane jest, by spotykać się raz w tygodniu. Są jednak sytuacje, w których może się to odbywać co dwa tygodnie, są również takie, gdy konieczne są częstsze wizyty. Wiele zależy również od nurtu, w którym pracuje psychoterapeuta, oraz od jego elastyczności we współpracy z klientem. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Uważam, że taka częstotliwość spotkań jest możliwa, zależne jest to natomiast od diagnozy i nurtu psychoterapii. Jeśli chodzi o psychoterapię poznawczo-behawioralną, w przypadku konkretnych zaburzeń wymagane są spotkania raz/dwa razy w tygodniu, jednak istnieją też sytuacje, gdy sesje psychoterapii mogą mieć miejsce co dwa tygodnie.
Jeśli zależy Pani/Panu na terapii, to można udać się na terapię bezpłatną pod nfz, lub poszukać, czy jakiś ośrodek nie prowadzi terapii bezpłatnie, bądź terapii grupowej. Spotkanie terapeutyczne powinny odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk