Mam 23 lata. Miałem operację usunięcia kawałka łąkotki przyśrodkowej we wrześniu 2017r. Nie mogę do

3 odpowiedzi
Mam 23 lata. Miałem operację usunięcia kawałka łąkotki przyśrodkowej we wrześniu 2017r. Nie mogę do końca zgiąć kolana z powodu bólu i czuję blokadę. Mało brakuje do całkowitego zgięcia ale jednak brakuje i zależy mi, by nie czuć bólu i móc do końca zgiąć te kolano. Dodam, że przed operacją nie mogłem do końca wyprostować kolana z powodu blokady tej łąkotki. Mogłem za to zgiąć do końca, a po operacji już nie. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość pełnego zgięcia tego kolana, nie odczuwania bólu i w jaki sposób?
Jest możliwe osiągnięcie pełnego zgięcia i zniesienia odczuwania bólu w Pana przypadku. Osiągnąć to można skuteczną rehabilitacją, ćwiczeniami, masażami. Skupić tutaj należy uwagę na mięśnie uda oraz obręczy biodrowej.
Pozdrawiam

Odpowiedź powinieneś usłyszeć od fizjoterapeuty lub osteopaty. Łąkotka jest jednym z elementów wpływających na ruch kolana ale nie jedynym. Kluczowa jest tu ocena nie tylko samego kolana ale również struktur z nim powiązanych. Istotne jest określenie w jakiej pozycji jest kość piszczelowa (rotacji zewn/ wewn./przesunięta dobocznie? ) i strzałkowa (uniesiona?/obniżona?/ zrotowana? ) i przez jakie struktury( które ciągi tkanek/łańcuchy są zaangażowane w problem). z tego względu jak najbardziej zasadne jest w pierwszej kolejności jak najszersze spojrzenie na problem. Zawężona ocena wyłącznie do kolana prowadzi często do mylnych wniosków i nietrafnej diagnozy i złego planu leczenia.
Pozdrawiam,
Daniel
NIe ma co patrzeć szeroko w tym wypadku skoro operowane było kolano;) praca na stopie,czy brzuchu na pewno nie naprawi Panu kolana. Jak najbardziej da się uzyskać pełne zgięcie,ale nie żadnymi masażami,czy ćwiczeniami,a celowaną terapią manualną w obrębie kolana.Proszę zgłosić się do fizjo specjalizującego się w terapii powięziowej lub ortopedycznej terapii manualnej. Po certyfikujących kursach-koniecznie!.Tylko to gwarantuje wysoką jakość leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Lewandowski