Czy depresja musi byc tak okrytna ???

7 odpowiedzi
Dobry wieczor
Zeby nie pisac ponownie swojej historii choroby to bede tu jako,, Katrina``.....moj problem to depresja lekowa,o ktorej juz pisalam wczesniej....od paru lat mieszkam i pracuje w UK i po ponad 10 latach powrocila ta sama choroba...Depresja Lekowa i od maja zmagam sie z tym lecz poprawa jest niewielka a czasem bywa,ze jest gorzej.
Na poczatku lekarz przepisala mi Citalopram 20 mg 1x1 rano i wspomagajaco Propranolol 1x1 10 mg i jakis czas bylo w miare dobrze.Po jakims czasie czulam sie coraz gorzej i poprosilam zmiane na Seroxat i jakis czas bylo spokojnie lecz niedlugo potem znowu sie pogorszylo moje samopoczucie i dostalam Seroxat-Paroksetyne 1x20 mg i lekarz zwiekszyla mi Propranolol na 40 mg 3x1 ale bralam tylko 20x1 ale po jakims czasie dopadaly mnie silne zawroty glowy,ktore nie pozwalaly mi nawet podniesc glowy z poduszki i tak przez 9 dni powtwrzaly sie co drugi dzien a po dwoch dniach juz codziennie o roznych porach.
Znowu poszlam do lekarza i przepisal mi Seroxat bez zmian 1x20 mg i Diazepam wrazie potrzeby i bralam go kazdego dnia 1 tabletke dziennie na niecala godzine przed wyjsciem z domu do pracy i choc kazde inne wyjscie rownie sprawia mi problem i staram sie sama walczyc z ta przypadloscia i w ten weekend nie bralam Diazepamu a tylko Seroxat rano i jakos dalam rade przetrwac bo nie chce sie uzaleznic
Moje pytanie jest takie;czy bedzie to bezpieczne jesli zwieksze dawke Seroxatu na 30 mg 1x1 to czy moga sie powtorzyc zawroty
glowy ?
Wiem tez,ze na dzialanie poprawy trzeba poczekac wiec czym moge sie wspomoc kiedy dopadnie mnie strach i jaki lek bylby bezpieczny przy Seroxacie ?
Z gory bardzo dziekuje za kazda ,,recepte`` ,za ktora bede mogla czuc sie bezpiecznie i pewniej ....
Z powazaniem Katrina
Seroxat można zwiększyć do 30mg/24h, oczywiście obserwując ewentualne objawy uboczne. W razie potrzeby zalecałbym Hydroxyzinum 25mg 2x1 w celu redukcji lęku, niepokoju, zważywszy, że lek ten nie uzależnia.

Witam. Choć bardzo chciałbym pomóc. Nie mogę udzielać Pani konkretnych odpowiedzi. Powód banalny - nie badałem Pani.
Natomiast w zaburzeniach lękowych z napadami paniki stosuje się zazwyczaj lek podstawowy - ja preferuję wenlafaksynę; oraz lek wspomagający np. w przypadku często występujących zaburzeń snu - Trazodon. Ponadto na początku leczenia warto posiadać lek w razie wypadku - skuteczny jest alprazolam, czy też lorafen. Dobór leków często nie bywa łatwy. Ważna jest cierpliwość, regularne przyjmowanie leków przez pacjenta oraz praca nad sobą. Warto rozpocząć terapię, najlepiej CBT w języku ojczystym. Pozdrawiam.
Dzień Dobry, "leczenie" "na forum" może być niebezpieczne przede wszystkim dla Pani. Wynika to z tego, że podczas wizyty lekarskiej lekarz rozmawia z Pacjentem i na podstawie obiektywnych informacji podejmuje decyzje terapeutyczne. Z Pani opisu widać, że tak się stało. Nie zawsze jednak udaje się ustawić leczenie by było skuteczne i bez przykrych dla Pacjenta działań niepożądanych. "Na forum" nie ma jednak możliwości profesjonalnego ( przez lekarza psychiatrę) zweryfikowania podawanych przez Panią objawów. I właśnie to może być niebezpieczne przede wszystkim dla Pani.

W Poradni Praxis dla naszych Pacjentów jest możliwe leczenie w trybie "na odległość".

Dzięki temu nawet jeśli Pacjent z różnych powodów nie może do nas dojechać to mimo wszystko może mieć profesjonalną opiekę lekarską.

Zapraszam do skorzystania z takiej opcji.
Zachęcam do omówienia Pani dolegliwości z lekarzem prowadzącym.
Jeśli nie może Pani udać osobiście proszę poszukać możliwości leczenia w trybie na odległość ( przez Internet) tak by Pani dolegliwości mogły być zweryfikowane przez lekarza psychiatrę w formie badania lekarskiego.
W naszej poradni dla naszych Pacjentów jest taka możliwość ( Poradnia Praxis w Poznaniu)
Seroxat można stopniowo zwiększać do dawki 60 mg/ d. Objawy uboczne najczęściej są na początku zażywania i trwają ok 1 tydzień czasu po czym jest dobrze. U niektórych osób są jednak zależne od dawki i po jej zwiększeniu też się pojawiają. Na doraźnie najszybciej zadziałają benzodiazepiny , lecz ostrożnie. Leki te uzależniają przy braniu ich powyżej 6 tyg. Nie wolno też po nich jeździć samochodem. Nadal namawiam na wizytę u lekarza psychiatry. Jeśli to nerwica to na dłuższą metę lepsza będzie psychoterapia. Można ją łączyć z lekami jeśli trzeba.
W zależności od rozpoznania Seroxat można zwiększyć do 30-40 mg na dobę. Nie można przewidzieć jakie będą skutki uboczne ale najczęściej występują na początku leczenia i potem zwykle ustąpują. Nie odważę się podpowiedzieć jaki lek przyjmować doraźnie, to już musi zadecydować lekarz leczący. Jest ich dość sporo ale wybór zależy do wielu różnych czynników, takich jak: wiek pacjentki, inne choroby, długość zażywania, nasilenie objawów lękowych.
Życzę powodzenia
Witam. Zawroty głowy mogą najprawdopodobniej wynikać z większych dawek Propranololu, gdyż jest to lek obniżający ciśnienie krwi. Mogą również być objawem zaburzeń lękowych. Proszę zmierzyć ciśnienie kiedy owe zawroty się pojawią. Oczywiście w takiej sytuacji należy zwiększyć dawkę Seroxatu do 30-40 mg/dobę i jeśli zawroty głowy wynikają z somatyzacji lęku powinny stopniowo ustępować. Do doraźnego stosowania można używać diazepam ale proszę pamiętać, że lek przy systematycznym braniu uzależnia. Zawsze dodatkowo może Pani posłużyć się ziołowymi lekami uspokajającymi bez recepty, z wyłączeniem preparatów z dziurawcem. Odnośnie zawrotów głowy- należy także wykluczyć inne przyczyny ich występowania! Proszę skonsultować się z neurologiem, laryngologiem i wykonać podstawowe badania krwi. Pozdrawiam