choroba mamci (schizofremia)

6 odpowiedzi
Dzien dobry.

Moja mama choruje od wielu lat. Zawsze brala olanzin ale z powodu pogorszenia stanu lekarz przypisala rispolept. Bierze nowy lek od 3 miesiecy i nie widac poprawy.
Mam pytanie czy istnieja leki "lepsze" od tych ktore do tej pory dawkowala?
Zaznacze ze choroba powraca co rok-dwa w okresie jesienno zimowym.
Prosze tez o namiary na "dobrego" lekarza.

Dziekuje serdecznie.
Witam,
To pytanie do psychiatry, nie do psychologa ani psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Agnieszka Złotowska

Witam,

Niestety nie jestem lekarzem, żeby się wypowiadać na temat leków.
Leki mogą być lepiej lub gorzej dobrane do indywidualnych potrzeb.
Nie ma tutaj gwarancji, że w danym przypadku lek jest "dobry" i się sprawdzi.
Niestety czasami za którymś razem trafia się na lek, który okazuje się lepszym rozwiązaniem,
Jeśli szuka Pani lekarza z Poznania to proszę o kontakt bezpośredni - maila (znajdzie Pani na mojej stronie) lub tel.

Adam Zawielak

#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
#psychologpsychoterapeutapoznan
Witam. jeżeli u mamy zdiagnozowano schizofrenię charakeryzującą się halucynycjami, urojeniami czy manią prześladowczą to niestety powinien się Pani mamą zająć definitywnie psychiatra specjalizujący się w leczeniu schizofrenii. Niestety, bo jak sama Pani już wie leczenie
farmakologiczne to trochę tak jak strzelanie na ślepo. Jeżeli jest to jednak choroba afektywna dwubiegunowa (cyklofrenia ) prze czym epizody maniakalne nie są epizodami manii prześladowczej to ewentualnie ja mógłbym się tym zająć, ale też nie od razu i nie bez poznania Pani mamy naturalnie. Ponieważ dalsze rozważania na temat zalet i wad leczenia farmakologicznego, wad i zalet leczenia Schizofrenii przy pomocy metod niefarmokologicznych,
trudności w suporcie psychoterpeutycznym w trakcie leczenia psychiatrycznego rozsadziły by te
łamy to proponwałbym aby skontaktowała się pani ze mną niezobowiązująco mailowo lub telefonicznie.Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Nie jestem lekarzem, więc nie odpowiem na pierwszą część Pani wiadomości. Natomiast jeśli mieszka Pani w okolicy Zduńskiej Woli to polecam doktora Tomasza Giersza, przyjmuje w Sieradzu i w Zduńskiej.
Polecam tez doktora Wolniak Sławomir, przyjmuje w Dubiu. Obaj bardzo dobrze ustawiają leki.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!
J.
Witam.
To pytanie do psychiatry.
pozdrawiam
Witam. Pytanie trafiło do mnie niestety nie potrafię udzielić Pani informacji ponieważ nie jestem lekarzem psychiatrą. Mam nadzieję, że inni okażą się bardziej pomocni. Pozdrawiam!