Lek alventa i okropna bezsenność... co kupić na lepszy sen?

2 odpowiedzi
Tydzień temu zaczęłam brać lek Alventa (przez pierwsze 4 dni 37,5 mg/dziennie a po 4 dniu 75 mg na dobę) na ciężki epizod depresji i zaburzenia lękowe. Niektóre skutki uboczne są do zniesienia, ale cierpię na taką bezsenność, że zaraz zwariuję. Ciężko mi zasnąć, a jak już zasnę, budzę się po kilku godzinach (dzisiaj o 3:45) i już nie mogę zasnąć. Czuję się zmęczona, ale jednocześnie nabuzowana, gorąco mi, pocę się. Psychiatra dała mi też do doraźnego stosowania xanax i hydroksyzynę na lęki, i powiedziała że hydrokszynę mogę brać czasami jak nie mogę spać bo usypia - ale w moim przypadku to w ogóle nie pomaga ze snem (a xanax biorę tylko w ciągu dnia kiedy mam nagły atak paniki, nie chcę go brać regularnie na sen żeby się nie uzależnić).

Czy to minie? Czy mogłabym brać na noc walerianę lub melatoninę na lepszy sen? Pozdrawiam
Trudno mi na podstawie Pani opisu rozroznic czy opisywane objawy sa dzialaniem niepozadanym leku czy wynikaja z choroby podstawowej. Jesli nie ustapily konieczne jest ustalenie z lekarzem prowadzacym dalszsego postepowania. Xanax jest faktycznie lekiem o duzym ryzyku uzaleznienia, jednak wydawaloby mi sie bardziej sensowne zastosowanie go przez kilka dni na noc a nastepnie odstawienie niz uzywanie go doraxnie w dzien. Jesli doswiadcza Pani napadow paniki to xanax polkniety na poczatku rozpoczyna swoje dzialanie uspokajajace pozniej niz ustepuje sam napad. Moze za to prowadzic do uzaleznienia psychologicznego od posiadania leku. Pozdrawiam
Kajetana Foryciarz

Witam.

Do wdrożenia postępowania leczniczego potrzebne jest badanie psychiatryczne. Mimo wszystko wskazany jest kontakt ze swoim lekarzem. Jeśli to Pani pomaga to można się wspomagać preparatami dostępnymi bez recepty. Wybór należy do Pani.

Pozdrawiam serdecznie