Całkowite (zestarzałe) zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (prawe kolano)

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Mianowicie 3 sierpnia br. doszło do urazy, nie jestem pewien czy więzadlo naderwało się od razu, czy później podczas wykonywania innych, codziennych czynności (schodzenie ze schodów, tańczenie itp.). Dwa dni temu poddałem się badaniu rezonansem magnetycznym. Wynikiem badania jest zestarzałe (nie rozumiem tego pojęcia), całkowite zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Chciałbym, aby zabieg został wykonany z największym bezpieczeństwem i najlepszą metodą, bym mógł wrócić do uprawiania sportu i codziennych czynności. Jaki jest koszt zabiegu ? Czy długo trzeba czekać na taki zabieg ? Jaka jest opinia Doktora ? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam Pana!
Opisane w rezonansie magnetycznym uszkodzenie więzadła ma charakter zastarzały, gdyż obrażenia powstały dawno temu i nie nosi obecnie cech ostrego uszkodzenia. W wykonywanych przeze mnie rekonstrukcje więzadeł krzyżowych stosuję metodę anatomicznego odwzorowania więzadła. Wykorzystuję do tego ścięgno własne pacjenta (przeszczep). Całkowity koszt zabiegu nie przekracza 10 tys. zł. Okres oczekiwania jest zależny tylko od możliwości wspólnego ustalenia terminu. Po rekonstrukcji więzadła jest możliwy powrót do sportu. Wyniki leczenia są dobre. W przypadkach uszkodzenia ACL z towarzyszącą niestabilnością zalecana jest artroskopowa rekonstrukcja.
Zapraszam na moją stronę chirurgia-kolana.pl.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

Dobry Wieczór,
Trudno mi powiedzieć jaki jest koszt tego typu zabiegów, najlepiej zorientować się w Szpitalach wykonujących jej komercyjnie, na NFZ oczekuje się od kilku do kilkunastu miesięcy.
Pozdrawiam.
Kwalifikację do operacji przeprowadza się dopiero po rozmowie z chorym na temat dolegliwości, charakteru przebiegu okresu pooperacyjnego (wymagająca i długa rehabilitacja) etc., ocenie stabilności kolana w badaniu przedmiotowym, ocenie stanu pacjenta. Sam fakt zerwania więzadła krzyżowego przedniego nie jest równoznaczny z koniecznością wykonania operacji.
Pojęcie zastarzałe oznacza, że wydarzyło sie to w jakiejś bliżej nieokreślonej przeszłości i nie wcześniej niż 1 miesiąc wstecz. Operacja więzadła krzyżowego (ACL) jest uznanym sposobem leczenia i należy rekonstruować ACL'a u większości pacjentów z takim uszkodzeniem. Przed zabiegiem powinienem Pana zbadać i jeśli wspólnie ocenimy konieczność rekonstrukcji to najbliższy termin będzie 13.12.2016
zapraszam na wizytę, nawet jeśli nie panuje Pan zabiegu ponieważ wtedy należy przestrzegać pewnych restrykcyjnych zaleceń dnia codziennego