zanikający wzwód

6 odpowiedzi
Witam.
Od pewnego czasu podczas współżycia z małżonką mam problem z erekcją.
Kochamy się a po chwili zanika wzwód. Co robić czym to może być spowodowane?
Przyznam że staramy sie o dziecko i niepokoi mnie ta sytuacja.
Proszę o pomoc.
Zanikający wzwód jest skutecznie leczony. Zachęcam do wizyty u lekarza seksuologa w celu diagnostyki i usunięcia kłopotliwego objawu. Należy unikać leczenia na własną rękę i zażywania reklamowanych preparatów. Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.

Witam.Nie powiedział Pan ile ma lat. Może to być związane z Pana stanem zdrowia albo z samą sytuacją psychologiczną starania się o dziecko.Ważne jest by Pan prześledził historię problemów ze wzwodem, kiedy się zaczęły, kiedy występują i jak często, czy występują one też podczas masturbacji. Proszę też zrobić sobie badania - ekg wysiłkowe serca, pomiar ciśnienia, poziom cukru we krwi, poziom testosteronu i prolaktyny, poziom cholesterolu całkowity i LDL. Z wynikami proszę zgłosić się do seksuologa lub urologa na wizytę. Jeżeli wszystkie wyniki będą w normie i po użyciu viagry dalej będzie problem - potrzebna będzie wizyta u psychologa.Piotr Chaciński.psycholog
Kłopot z erekcją, która zanika w trakcie stosunku ma podłoże psychologiczne. Co dokładnie to powoduje - nie mogę stwierdzić bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu (może to być choćby stres, albo kwestie związane z relacją między partnerami). W takich sytuacjach zalecam wizytę indywidualną lub obojga partnerów u psychologa ze specjalizacją seksuologiczną. Sprawa wymaga omówienia, dotyczy wielu mężczyzn i jest podatna na oddziaływania terapeutyczne.
Witam,
Jeżeli u Pana problem z erekcją nie ma podłoża fizjologicznego, można się zastanowić, czy stres jaki płynie z podejścia zadaniowego do seksu nie obniża Pana sprawności seksualnej.
Pozdrawiam
kłopoty z erekcją mają rózne podłoże, dzielimy je na somatyczne oraz psychologiczne, trzeba ocenić, w którym obszarze jest problem, i w zalezności od przyczyn wtedy podejmuje się rózne formy leczenia - które obecnie sa naprawde skuteczne. na początku najważniejsza jest dokładna diagnostyka problemu, wykonanie tez badań krwi itp. Z Pana pytania wynika, że mozliwe że znaczący jest aspekt emocjonalny jako źródło problemu, zwłaszcza jeśli seks traci rolę bycia w kontakcie z kims i wspólnego doświadczania bliskości i przyjemności ( w końcu seks to najfajniejsza zabawa dorosłych :)), a staje sie czymś przede wszystkim zadaniowym, nastawionym na osiągniecie konkretnego celu. pozdrawiam.
Witam,
Na zaburzenia wzwodu może wpływać wiele czynników. Mogą mieć wpływ zarówno czynniki pochodzenia fizjologicznego , jak i pochodzenia psychicznego. Być może przeżywa Pan więcej stresu w życiu , co może wpływać na wydzielenie hormonu stresu, który wpływa na zwężenie naczyń krwionośnych i daje takie skutki. Być może sama sytuacja z wiązana ze staraniem się o dziecko, jest też czynnikiem stresogennym. Warto zadbać o higienę życia, także od strony psychicznej .Pomocna może być wizyta u psychologa.