rozwód, depresja

8 odpowiedzi
Witam,
wysyłam zapytanie, próbowałam już ale chyba mi nie wyszło. Jestem w trakcie rozwodu, bardzo to przeżywam. Nie mogę normalnie funkcjonować. Czy zajmuje się pani takimi sytuacjami i depresją? Ile trwa taka terapia?
Witam, zapraszam do kontaktu i do gabinetu w Sopocie na Al. Niepodległości 752/1 A. Dane kontaktowe znajdzie pani na stronie internetowej. Nie można dokładnie określić czasu trwania terapii ponieważ jest to kwestia indywidualna. Może trwać od jednego do kilku miesięcy. Jeżeli martwią Panią koszta to przyjmuję również w Gdańsku w Fundacji Centrum Praw Kobiet, na ul. Gdyńskich Kosynierów 11 (obok zieleniaka) gdzie może pani uzyskać pomoc psychologiczną bezpłatnie. Fundacja powstała aby pomagać kobietom w takiej sytuacji jak Pani. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry. Rozwód to ciężki okres w którym ważne jest wsparcie, pomoc. Wyobrażam sobie że jest Pani ciężko. Tak prowadzę psychoterapię osób w trakcie rozwodu, jak i po. Ile psychoterapia taka trwa ? Jest to pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi . Czasem 6m-cy a czasem rok i dłużej.
Witam Panią,
tak - pracuję z osobami doświadczającymi sytuacji rozwodu. Czas trwania terapii trudno określić bez rozmowy - zależy on od ustalonego celu, od aktualnej sytuacji życiowej, innych źródeł wsparcia. Jeśli głównym zadaniem ma być wsparcie w kryzysie i poszukiwanie wzmocnienia, to z reguły wystarczy 3-6 miesięcy. Jeśli problem jest głębszy i zależy Pani na przyjrzeniu się swoim sposobom przeżywania i funkcjonowania, to zazwyczaj potrzeba roku lub dwóch. W ciągu pierwszych spotkań ustala się mniej więcej granice czasowe, a po upływie umówionego okresu może Pani podjąć decyzję o zakończeniu bądź kontynuacji terapii (wraz z nowymi tematami, celami...).
Życzę wytrwałości i siły w tym trudnym czasie,
Ewa Kałuża.
Witam Panią,
Tak, zajmuję się wsparciem psychologicznym i psychoterapią osób w trudnej sytuacji. Do takich niewątpliwie należy rozwód. Pisze Pani że bardzo to przeżywa, szczególnie niepokoją mnie słowa o trudnościach w funkcjonowaniu i wspomnianej depresji. Długość trwania nie jest ściśle określona, zależy od Potrzeb Klienta, czasem jest to kilka-kilkanaście sesji a czasem więcej. Za każdym razem omawiamy czas trwania podczas pierwszych konsultacji.
Zachęcam Panią do skorzystania ze wsparcia i psychoterapii, rozwód jest bardzo stresującym przeżyciem, bywa że pozostawia ślady i utrudnia funkcjonowanie. Warto w tym czasie zadbać o siebie, swoje emocje i układanie się w tej narastającej, trudnej życiowej zmianie. Jeśli sądzi Pani, że dotyczy Panią depresja, to kolejny bardzo ważny powód do sięgnięcia po psychoterapię.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu,
Agnieszka Złotowska
Witam. Zajmuję się i z chęcią się zajmę. Proszę zapisać się na konsultację, po niej będziemy mogły zaplanować terapię. Obecnie, do końca stycznia konsultuję po promocyjnej cenie:) Zapraszam, im szybciej - tym lepiej dla Pani!
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Tak, zajmuję się. Długość terapii jest uzgadniana po szczegółowej diagnozie, omówieniu objawów, trudności i celów.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Rozumiem, że obecnie jest Pani w dość intensywnym czasie obarczonym dużym stresem. Rozwód to wyczerpujące, kryzysowe wydarzenie w życiu, które może uaktywniać stany obniżonego nastroju i/lub prowadzić do zaburzeń depresyjnych, lękowych.
Tak pracuje z osobami znajdującymi się w takich sytuacjach życiowych. Czas trwania terapii uzależniony jest od wielu czynników. Na podstawie Pani opisu nie jestem w stanie określić dokładnie czasu. Taki czas, wstępnie możemy ustalić po 1-3 spotkaniach konsultacyjnych, po głębszym przyjrzeniu się Pani trudnościom.
Witam.
Szanowna Pani, rozwód jest jednym z najtrudniejszych z życiowych doświadczeń człowieka. Powoduje dużo zmian, niepokojów, sam rozwód też zazwyczaj wzbudza wiele trudnych emocji. Przechodzimy po nim podobnie jak po śmierci bliskich osób okres żałoby. To bardzo trudny czas i często wskazane jest wsparcie psychoterapeuty i/lub psychoterapia.
Dopiero po pierwszych 2, 3 konsultacjach psychoterapeuta może w przybliżeniu określić w jaki długim okresie czasu będzie Pani korzystać z jego pomocy.

Odpowiadając na pytanie, tak zajmuję się wspieraniem i psychoterapią osób będących w podobnej sytuacji jak Pani.

Proszę nie zwlekać z konsultacją i pozwolić sobie pomóc.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.