Brak ochoty na cokolwiek, nawet na seks, co robić?

5 odpowiedzi
Witam. Mam 32 lata jestem żonaty. Od jakiegoś czasu nie mam ochoty praktycznie na nic, w tym na seks. Nie umiem sobie z tym poradzić.
W związku z tym, że "nie ma Pan ochoty praktycznie na nic" wnioskuję, że zgłaszany problem nie ogranicza się wyłącznie do utarty popędu seksualneho.
Opisuje Pan raczej stan apatii, któremu zazwyczaj towarzyszy niski poziom aktywności celowej,
utarta zainteresowań i radości przeżywania, a także obniżenie libido. Powyższe objawy mogą wskazywać na probelmy natury psychicznej - najczęściej na depresję.
W przypadku obniżonego popędu seksualnego możemy mieć do czynienia z wieloma czynnikami. Należy zawsze w pierwszej kolejności wykluczyć choroby przewlekłe i wpływ przyjmowanych leków. Powodem niskiego libido mogą być także wspomniane przez mnie problemy psychiczne (stres, depresja i inne) i zaburzenia więzi emocjonalnej z partnerem.
Konieczna jest zatem wizyta u specjalisty (psychiatry, psychologa, psychoterapeuty), który na podstawie szczegółowego wywiadu klinicznego będzie mógł postawić właściwą diagnozę i zaplanować leczenie.

Szanowny Panie.
Brak ochoty na seks może mieć wiele przyczyn. Napisał Pan, że nie ma Pan ochoty nie tylko na seks ale również na wiele innych aktywności. Być może jest to spowodowane przepracowaniem, problemami, które Pana martwią lub też jakąś niezdiagnozowaną chorobą. Proszę udać się do lekarza rodzinnego i zrobić badania. Jednocześnie zalecam również wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, ponieważ często tego typu problemy można rozwiązać właśnie w taki sposób. Pozdrawiam
Dzień dobry,
z chęcią bym Pana dopytała co to znaczy, że nie ma Pan ochoty praktycznie na nic, tzn na co konkretnie (oprócz seksu) nie ma Pan ochoty i od jakiego czasu? Brak energii, ochoty na wiele rzeczy, niskie libido może świadczyć o depresji, dystymii bądź też o jakiś chorobach somatycznych. Proszę odwiedzić lekarza oraz psychoterapeutę w celu dokładnej diagnostyki.
Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana serdecznie, dużo prawdy jest w powiedzeniu że "seks jest w głowie", ponieważ nierozłącznie jest związany z naszym samopoczuciem psychicznym. Jest Pan młodym mężczyzną w sile wieku i jeśli jest Pan zdrowy fizycznie, takie objawy są niepokojące. Warto przyjrzeć się temu, dlaczego nie ma pan ochoty generalnie "na nic" może to przejściowy okres (nie określił Pan od jakiego czasu tak się Pan czuje) ale może na przykład początki depresji. Sugeruję spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą który pomoże odnaleźć przyczyny Pana gorszego samopoczucia.
"Brak ochoty na cokolwiek" to jeden z głównych objawów depresji. Należy wziąć pod uwagę taką możliwość - by postawić rzetelną diagnozę, konieczne jest zdobycie większej ilości informacji. Jeśli przez co najmniej 2 ostatnie tygodnie towarzyszy Panu spadek nastroju, męczliwość, niemożność odczuwania przyjemności, a także objawy w sferze fizycznej, takie jak zaburzenia snu, zmniejszony apetyt, utrata masy ciała - z dużym prawdopodobieństwem mamy do czynienia z epizodem depresyjnym. Choroba ta odciska swe piętno również w sferze seksualnej - najczęstszym objawem jest znaczne zmniejszenie lub całkowity zanik potrzeb seksualnych. Zalecam wizytę u psychologa-seksuologa.