Ból ścięgna w kolanie - interpretacja wyników RM.

10 odpowiedzi
Mam problem z bólem ścięgna kolanowego. Badanie USG wykazało „stara blizna mięśniowa w dentalnej części brzuśca mięśnia dwugłowego uda wym 20x10mm”. Według wcześniejszego badania Rezonansu Magnetycznego „w zakresie pogranicza ścięgno/brzusiec głowy bocznej mięśnia brzuchatego łydki widoczne pasmowate sygnały hiper intensywne odpowiadające uszkodzeniu na odcinku do 40mm”. Czy nowe badanie wykazało inny rodzaj dolegliwości i jak to można leczyć?
Dzień dobry. Przedstawił Pan jedynie wyniki badania USG. Jest ono bardzo pomocne ale kluczowe w tym przypadku są objawy jakie Pan ma.
Leczenie uszkodzeń mięśni obejmuje zazwyczaj odpowiednie techniki rozluźniania mięśniowo powięziowego redukujące dolegliwości bólowe oraz zazwyczaj trening ekscentryczny w celu przebudowy tkanek.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Kontuzje "mięśniowe" rzadko dotycza jednego miesnia, Prawdopodobnie jest to kontynuacja pierszego urazu. Jedyna metoda, ktora moge zaporponowac, to znalezenie przyczyny powstawania przeciazen i usuniecie ich za pomocą technik manualnych
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam.Badania omawiają 2 różne mięśnie.MRI jest bardziej dokkładne. Do terapii ważny jest wywiad i testy funkcjonalne ,objawy kliniczne i na podst. tych info planuje sie terapię.Bdanie USG i MRI są tylko uzupełniające. Pozdrawiam
Witam. Obecna dolegliwość jest prawdopodobnie następstwem poprzedniej. Stan napięcia m. dwugłowego uda wpływa na stan brzuchatego łydki.
Witam, generalnie obydwa te wyniki badań dotyczą kompletnie innej struktury. Pierwszy dotyczy uszkodzenia mięśnia dwugłowego uda a drugi - mięśnia brzuchatego. Aby odpowiedzieć na pytanie jak to leczyć należy zbadać przyczynę problemu. Tkwi ona prawdopodobnie albo w złym treningu (uraz typowy dla biegacza), albo w zaburzonej biomechanice miednicy. Aczkolwiek jedno nie wyklucza drugiego. Generalnie radziłbym wizytę diagnostyczną.
Dzień dobry. Blizna świadczy o wygojonym uszkodzeniu. Dystalna część brzuśca mięśnia dwugłowego uda znajduje się nieco wyżej niż ścięgno/brzusiec głowy bocznej mięśnia brzuchatego łydki. Ciężko jest mi się odnieść do tego urazu tylko na podstawie opisu tych dwóch badań. Włókna głowy bocznej m.brzuchatego łydki wplatają się w mięsień dwugłowy uda, zatem istnieje tez prawdopodobieństwo, że doszło do uszkodzenia tkanek w obydwu miejscach. Leczenie polega na obniżeniu pourazowej wzmożonej pobudliwości mięśnia, uplastycznieniu i lepszym ukrwieniu blizny poprzez głęboko tkankowe zabiegi manualne oraz odtworzeniu prawidłowej biomechaniki kończyny dolnej.
pozdrawiam
Te dwa badania obrazowe dotyczą innych mięśni... O dolegliwościach opowie podczas wywiadu pacjent a nie obrazek. Na podstawie tych opisów nikt poważny nie zleci leczenia - trzeba udać się na konsultacje do lekarza ortopedy współpracującego z fizjoterapeutą lub do magistra fizjoterapii. Zwykle zastarzałe urazy skutecznie da się wyprowadzić terapia manualną.
Witam, wygląda na to, że badania wykazały różne patologie. Jeśli chodzi o leczenie to terapia tkanek miękkich, ewentualnie fala uderzeniowa. Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Witam będzie to głównie praca powięziowa w okolicy tylnej jak i przedniej części uda aby prawidłowo usunąć dolegliwości bólowe. Ale w celu dokładniejszej diagnozy zapraszam na wizytę. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Ważna jest historia dotycząca tego czy był uraz jeżeli tak jakie było postępowanie czy było unieruchomienie jeżeli tak jak długo. Przede wszystkim zgłosił bym się fizjoterapeuty lub do terapeuty manualnego do osoby która popracuje z ciałem (masaż poprzeczny) na stawie krzyżowo-biodrowym oceni ciało pod kątem funkcjonalnym oraz zaleci odpowiedni rodzaj ćwiczeń. To co mogę doradzić to rolowanie szczególnie miejsca, które najbardziej jest bolesne oraz rozciąganie grupy kulszowo-goleniowej na prostej kończynie, na zgiętej kończynie, rolowanie łydki z rozciąganiem mięśnia trójgłowego i płaszczkowatego. Pozdrawiam Cezary

Eksperci

Bartłomiej Kisiel

Bartłomiej Kisiel

Reumatolog, Internista

Tomaszów Mazowiecki

Krzysztof Radziszewski

Krzysztof Radziszewski

Chirurg, Lekarz rehabilitacji medycznej

Bydgoszcz

Grażyna Ciszkowska

Grażyna Ciszkowska

Lekarz rehabilitacji medycznej

Warszawa

Danuta Rej

Danuta Rej

Lekarz rehabilitacji medycznej, Pediatra

Wrocław

Marzena Bahr

Marzena Bahr

Fizjoterapeuta, Osteopata

Kraków

Tomasz Doroczyński

Tomasz Doroczyński

Ortopeda

Ostrów Wielkopolski

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 3 pytań dotyczących usługi: ból ścięgna
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.