Witam, Kilka dni temu dokuczała mi infekcja pochwy, kiedy dolegliwości minęły przerwałam leczenie.

6 odpowiedzi
Witam,
Kilka dni temu dokuczała mi infekcja pochwy, kiedy dolegliwości minęły przerwałam leczenie. Wznowiłam je po 3 dniach przerwy, mimo iż dolegliwości bólowych nie było. Teraz dostałam miesiączki, jest ona jednak bardziej skąpa niż zazwyczaj, poza tym mam wrażenie suchości w pochwie. Przed samą miesiączką natomiast śluz był wręcz wodnisty przez dwa kolejne dni. Po wczorajszym współżyciu z mężem odczułam pieczenie w pochwie, seks nie sprawiał mi bólu.
Moje pytanie brzmi czy jest prawdopodobieństwo że infekcja nie była wyleczona do końca i teraz może być gorzej? Skąd ta suchość? Z mężem staramy się o dziecko, czy są jakieś lubrykanty które moglibyśmy stosować i które są bezpieczne jeśli chodzi o starania?
Dodatkowo doszedł teraz stres ponieważ nigdy wcześniej nie miałam problemów intymnych, wizytę ginekologiczną mam już umówioną na 10 dc.

Dziękuję, Anna
Prosze zrobić badanie biocenoza pochwy

Aby zajść w ciążę należy współżyć po, a nie przed miesiączką, a leczenia czegokolwiek nie wolno ot tak sobie pzerywać
Możliwe, że infekcja nie została wyleczona do końca lub trzeba zastosować żele i globulki odżywiające śluzówki pochwy po infekcji i lekach, np. globulki Feminella Hyalosoft lub Mucovagin oraz żele z probiotykami- Provag lub Trivagin
niedokończone leczenie zawsze skutkuje nawrotem infekcji
Prawdopodobnie infekcja nie jest jeszcze definitywnie wyleczona. Suchość wiązałbym z przebytym leczeniem. Lubrykanty i różne żele intymne nie zagrażają ciąży. Wszystkie środki nawilżające i większość lubrykantów działają tylko na powierzchni błony śluzowej i nie przedostają się do krwi. Są więc całkowicie bezpieczne dla dziecka i mamy.

Wybrałbym te, które zawierają jony Mg i Ca i naśladują naturalny śluz ułatwiając zajście w ciążę (są bowiem i takie które utrudniają zajście w ciążę). Pozdr.
- jak infekcja, jakie leki, pH pochwy, inne leki, faza cyklu, poprzednia regularność, długośc krwawienie, subiektywne objawy owulacji - nie wiem czy Pani infekcja została wyleczona do konca. pzdr artur mazur kalisz