Podwyższone DHEA-SO4, Progesteron 17 OH i Testosteron

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam 28 lat, zgłosiłam się do dermatologa z trądzikiem, który występował u mnie od lat i wypadaniem włosów. Dermatolog skierował mnie do endokrynologa. Zrobiłam badania TSH, P/ciała a-mikrosomalne, Testosteron, DHEA-S i 17-OH Progesteron.
Oto wyniki:
anty - TPO 14,18 (norma 0-34)
Testosteron - 50,08 (norma 8,40-48,10)
TSH - 1,23 (norma 0,27 - 4,20)
DHEA-SO4 - 560,80 (norma 98,80 - 340,00)
17 hydroksyprogesteron - 4,20 (norma 0,2 - 1,3).
Badania robiłam w drugim dniu cyklu.
Endokrynolog kieruje mnie do szpitala na dział endokrynologii ginekologicznej z podejrzeniem przerostu nadnerczy. Proszę o informację czy faktycznie może to być przerost? Tudzież gruczolak czy coś innego? Termin hospitalizacji mam dopiero na lipiec 2018. Jeżeli potwierdzi się przerost nadnerczy, jak się to leczy? Czy konieczna będzie np. operacja? Bardzo mnie to stresuje bo sprawa wydaje się być poważna.
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Leczy się łatwo, nie ma operacji. To problem płodnosci, przyczyny podwyzszenia i hamowania przed owulacja .