Pytania pacjentów (115)
-
Czy istnieje związek między wada zgryzu a nieżytem nosa? Mam bardzo wąska szczękę i mam wrażenie jak
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, leczenie ortodontyczne na pewno poprawi nie tylko wygląd, ale i sposób oddychania. Dlatego warto je rozpocząć.
Pozdrawiam Danuta Mackiewicz
-
Planuję założyć aparat ortodontyczny i czy zęby 8 (dolne) muszą być usuwane . Ale podkreślam 8 znajd
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Do leczenia ortodontycznego zęby ósme nie koniecznie musza być usuwane, a te które są w kości i ustawione są poprzecznie czasami maja takie ułożenie że ich korzenie umieszczone są blisko kanału… Więcej
-
Przez ostatni czas gorzej się czułam, wypadały mi włosy, w listopadzie okazało się, że mam anemię.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeżeli leczenie u lekarza prowadzącego usunęło objawy anemii , to kontynuacja leczenia stomatologicznego - kompleksowego jest konieczna, ale proszę pamiętać że ważna jest również… Więcej
-
5 dni temu miałam wykonywaną ekstrakcje zęba. Była to piątka. Jak długo odczuwanie bólu jest normaln
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najprawdopodobniej zrobił się suchy zębodół, proszę podejść do lekarza który wykonywał zabieg, założy Pani specjalna wkładkę
( lekarstwo ) która bardzo szybko usunie dolegliwości.
-
Kilka dni temu miałam skaling, piaskowanie i flouryzacje. Po kilku dniach zauważyłam suche białe pod
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, może podczas piaskowania podrażnione zostało dziąsło, a może wystąpiła alergia na preparat do fluoryzacji.
Objawy wyglądają na poparzoną błonę śluzową , ale to minie proszę… Więcej
-
Kilka lat temu miałem dłutowaną ósemkę. Dwa dni temu na dolnym dziąśle wewnątrz lekko spuchło dziąsł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, a czy było robione kontrolne zdjęcie RTG po dłutowaniu, czasami pozostaje jakiś odprysk korzenia, który po latach potrafi się wydzielić. Jeżeli ta resztka się wydzieliła i obecnie… Więcej
-
Ósemka która nie wyrosła całkowicie uszkodziła mi kawałek dziąsła , wyrosła mi taka mała blonka , kt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, to nie ósemka uszkodziła dziąsło tylko zrobił się miejscowy stan zapalny w obrębie jej wyrzynania, wynikiem tego dziąsło spuchło , a dodatkowo za pewne drażni Pan to miejsce nagrywając… Więcej
-
Trzy tygodnie temu zacząłem leczenie kanałowe zęba 7 dolna po lewej stronie po zatrucie ząb bardzo m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, może w zębie jest dodatkowy kanał , dlatego stan zapalny się utrzymuje, ale to można sprawdzić pod mikroskopem .
Proszę udać się do endodonty leczącego zęby kanałowo pod mikroskopem.… Więcej
-
Kilka dni temu podczas mówienia przeskoczyła mi szczęka. Czuję ból z prawej strony, dokładnie w mięś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Kiedy już żuchwa zostanie przez chirurga nastawiona, trzeba się skonsultować co jest przyczyną tego przeskakiwania , zostawić tego tak nie można bo incydent będzie się powtarzał i wraz z upływem… Więcej
-
Tydzień temu miałem wyrwaną dolną ósemkę. Od drugiego dnia po ekstrakcji z zębodołu wydobywa się nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry , proszę udać się do lekarza prowadzącego, który założy Panu, specjalna wkładkę do zębodołu.
To powinno przyspieszyć gojenie i dolegliwości ustąpią.
-
Mam 16 lat. Moje zęby od początku były bardzo słabe. Mianowicie mój ojciec utracił zęby w młodym wie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, licówki kompozytowe dają ładny naturalny efekt i pozwalają pokryć niedoskonałości zęba bez jego szlifowania,
Przeciwieństwie do licówek porcelanowych gdzie ząb trzeba częściowo… Więcej
-
1 tydzień ból pod łopatką i po tygodniu przemiescił się na kark z lewej strony nie mogłem podnieść g
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, ma Pan problem którym powinien zająć się ortopeda i rehabilitant , więc raczej nie jest to pytanie do stomatologa.
Pozdrawiam
-
Od dwóch lat leczę się ortodontycznie aparatem samoligaturujacym. Zgryz głęboki plus niewielkie stło
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry , jeżeli ząb od początku leczenia nie zmienił swojej pozycji, czyli ani trochę się nie podprostował to znaczy że może mieć ankylozę, czyli jest zrośnięty z kością i taki ząb raczej… Więcej
-
Tydzień temu miałam zęba (piątka u gory) leczonego kanałowo, po trzech dniach od zakończenia leczeni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, niestety trzeba się liczyć złym , że ząb martwy jest bardzo słaby i jego s Iranki mogą pękać, nie jest to wina lekarza, że taki ząb zachoduje się ‚jak wydmuszka jajka wypełniona cementem.
Więcej
-
Odczuwam ból w okolicy żuchwy i lekki ból gdy dotykam mięsni dolnych szczęki a buzie moge otworzyć t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety trzeba odwiedzić gabinet , aby sprawdzić co może być przyczyną doraźne środki pomagają tłok na chwilę.
A może po prostu rośnie ósemka, one często dają duże dolegliwości , jeżeli… Więcej
-
Kontaktuje się, ponieważ w związku z zaistniałą sytuacją jaką mamy nie mam możliwości umówienia wizy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę zrobić sobie par zdjęć telefonem i wysłać mi na maila : mackiewicz.danuta@gmail.com Będę mogła coś więcej Panu powiedzieć o przyczyna h dolegliwości.
Pozdrawiam
-
Mam problem z budynkami górnymi- a raczej z ich brakiem. Jedna jest wykruszona przy dziąśle, drugiej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przykro poznać prawdę, że najtaniej jest dbać o zęby , aby się nie psuły. Ale skoro już do tego doszło to tymczasowo można odbudować zęby z kompozytu, jeżeli np. ten korzeń odbudować się da, w… Więcej
-
Od kilku lat mam założony mostek ceramiczny w miejscu, gdzie nie miałam zębów. Most jest osadzony na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli zęby sąsiednie są prawidłowo przeleczone tonie powinno nic boleć, być może dostało się cię pod przęsło i spowodowało stan zapalny, przęsło pod mostkiem powinno być czyszczone nicią super… Więcej
-
Chciałabym uzupełnić brak po górej 6 w uzębieniu, jaka metoda będzie najlepsza i jak to wyglada ceno
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Każdy brak zęba trzeba jak najszybciej uzupełnić, bo po jego utracie następują zmiany zanikowe kości. Po utracie górnego trzonowca dochodzi również do obniżenia dna zatoki szczękowej i jeżeli pacjent… Więcej
-
Ząb, konkretnie 4, Kiedyś leczony kanałowo, przez kilka lat nie było problemów, jednak kilka dni tem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z opisu widać, że korona zęba jest zniszczona, jeżeli korzeń jest
Nie zniszczony przez próchnicę, to moźna ząb odbudować protetycznie, wykonując wkład koronowo-korzeniowy i na nim osadzić… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…