Ząb, konkretnie 4, Kiedyś leczony kanałowo, przez kilka lat nie było problemów, jednak kilka dni tem

3 odpowiedzi
Ząb, konkretnie 4, Kiedyś leczony kanałowo, przez kilka lat nie było problemów, jednak kilka dni temu ukruszyla się cześć zęba od wewnątrz. Byłam u stomatologa, powiedział ze da się uratować, założył fleczer. Dziś, znowu ukruszyła się cześć zęba, ale nie od strony wewnętrznej a zewnętrznej, tuż pod dziąsłem. Plomba która była kiedyś założona została. Denerwuje się czy ząb będzie do usunięcia. Czy da się go jeszcze uratować. Jak na moje to wyglada to tak, jakbym nie miała w ogóle części zęba, tej od strony policzka. Proszę o poradę, czy z takimi przypadłościami jest możliwe uratowanie go?
Wszystko zależy jak głęboko ściana uległa złamaniu. Jak najbardziej jest szansa na uratowanie zęba, proszę udać się do gabinetu stomatologicznego gdzie po diagnostyce RVG i badaniu lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu

Trudno tak zdalnie ocenić stan zęba .Oprócz oceny radiologicznej korzenia i jego otoczenia , ważne jest jest obciążenie w zgryzie i co za tym idzie możliwość rekonstrukcji.
Z opisu widać, że korona zęba jest zniszczona, jeżeli korzeń jest
Nie zniszczony przez próchnicę, to moźna ząb odbudować protetycznie, wykonując wkład koronowo-korzeniowy i na nim osadzić koronę porcelanowa. Taki ząb może wówczas służyć całymi latami, ale niestety to generuje już nie małe koszty. Pozdrawiam