Pytania pacjentów (115)
-
Dobry wieczór. W piątek 31.08 byłam u stomatologa wyrwac dolna siódemke i do dzisiaj mnie te miejsce
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie zrobił się Pani tzw. suchy zębodół.
Musi przyjść Pani na wizytę kontrolną do lekarza który usuwał,ząb. A czy ma Pani za tym usuniętym zębem ósemkę, jeżeli tak to warto się… Więcej
-
Witam. Jestem mężczyzną, mam 22. Moim problemem, wydaje mi się, jest niedostatecznie rozwinięta żuc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, skoro potrafi Pan wysunąć brodę do przodu to wg.mnie nie jest to wada szkieletowa.
Uważa Pan że zęby się stykają prawidłowo, one się do siebie dopasowały , ale na pewno ma Pan… Więcej
-
Którym aparatem ortodontycznym moźna uzyskać efekt tzw. pełnego uśmiechu. W tej chwili, podczas uśmi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko zależy od anatomi zębów i kształtu wyrostka, ale najlepszym aparatem do uzyskania pełnego uśmiechu jest aparat Invisalign .jest to metoda która nie tylko prostuje zęby, ale przede wszystkim… Więcej
-
Witam... Po 3 latach noszenia aparatu na zębach (DIASTEMA) został mi założony (przyklejony)metalowy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli lekarz nie zechciał Pani objąć opieką gwarancyjna to niestety trzeba ponownie założyć aparat i przeleczyć się od początku.
-
Dzień dobry. Jaka jest właściwie rola aparatu ortodontycznego? Wady zgryzu to na pewno. A jesli w mo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, na dole brakuje Panu dwóch zębów i jeżeli ekstrakcja odbyła się dawno to luki nie da się zmniejszyć gdyż prawdopodobnie jest już duży zanik kości , podobnie sprawa wyglada z górnym… Więcej
-
Bardzo proszę o pomoc. Czy można uratować zęba który wczesniej był leczony kanałowo i ma włożony wkł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jezli ząb się złamał równo z działem nie ma problemu aby dorobić nowy wkład
-
Chodzi o ortodoncje. Mam założony aparat Hass'a (rozszerzający szczękę) już od miesiąca. Jestem dość
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety z opisu wynika że aparat się odkleił i prawdopodobnie cały spadnie, może go Pan trzymać przygryzajac zębami, ale nie wolno go rozkręcać bo nie będzie właściwie działał. Trzeba jak najszybciej… Więcej
-
Czy z brakiem górnej 3 kwalifikuje się do założenia aparatu ortodentystycznego ??
Czy z brakiem górnej 3 kwalifikuje się do założenia aparatu ortodentystycznego ??
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam , nawet trzeba się leczyć, po rozpatrzeniu przypadku można zrobić kamuflaż i trójkę zastąpić czwórką, albo zrobić implant, ale trójka nie jest najlepszym miejscem do implantacji w obserwacji… Więcej
-
Witam. Przez 4 lata nosiłam aparat ortodontyczny na obu łukach. Po zdjęciu aparatu wada zgryzu pow
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nie wie, dlaczego wada wróciła, czy dlatego że górny luk ponownie uległ zwężeniu bo dolny był wąski a zęby się do siebie dopasowały.
Zła prace języka może mieć wpływ na ustawienie… Więcej
-
Mam 31 lat. Strach przed dentysta doprowadził do tego ze muszę usunąć zniszczone żeby.Mam do usunięc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zamknąć lukę można bez problemu w tym miejscu, gdzie ząb jest usuwany w trakcie leczenia ortodontycznego, jeżeli zrobi to Pani wcześniej wówczas przesunięcie jest wątpliwe. Na górze… Więcej
-
Mam korzenie równe długości zębów. Jedna ortodonta odmówiła mi leczenia, ponieważ bała się, że wypad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeżeli zęby są wychylone to na zdjęciu korzenie wydają się krótsze jeżeli ma Pani jakieś obawy proszę założyć sobie aparat Invisalign ten na pewno oszczędzi Pani przyzębie i stan… Więcej
-
Mam bardzo dużą wadę zgryzu i recesję dziąseł, która powoli postępuje. Tyłozgryz kwalifikuje się do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry na początku trzeba wyleczyć zęby potem założyć aparat nakładkowy Invisalign który w tym przypadku jest wskazany a potem udać się do periodontologia ???? pozdrawiam
-
Witam. Mam 36 lat, wadę zgryzu - tzw. stłoczenie, przez co górne trójki nie mieszczą się w łuku. Chc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety cudów nie ma, zamki nie leczą, leczy lekarz .
Jest wiele metod leczenia gdzie nie trzeb usuwać zębów, ale wirtualnie diagnozy postawić się nie da.
-
Dzień dobry, jeden z ortodontów zalecił mi noszenie maski twarzowej w celu wysunięcia górnych zębów
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko zależy od wady , oczywiście są inne metody. Ale maska twarzowa jest dobra u pacjentów rosnących, a Pan chyba już zakończył swój wzrost.
-
Pół roku temu założono mi korony cyrkonowe na górną czwórkę i szóstkę. Po upływie 1,5 miesiąca zaczę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, jeżeli występują objawy w obrębie przyzębia , trzeba wymienić korony , ale przed wymiana opracować kikut zęba ze stopniem .
-
Mam 19 lat. W kwietni zajęłam aparat stały na górny łuk. Na dolny nosze do chwili obecnej. Górny apa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry aparat Invisalign jest bardzo dobrym aparatem ale za leczenie firma każe sonie zapłacić z góry . Pełna wersja full u mnie kosztuje 12 tys zł a light połowę z tym jeżeli ta tańsza opcja… Więcej
-
Mam syna 2,5 roku. Powiększa mu się zgryz otwarty. Nie ssie palca, smoczka miał do tej pory tylko w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, synek jest jeszcze mały, ale można spróbować go leczyć aparaetem elastycznym miofunkcjonalnym - Trainer.
Apart taki dziecko trzym tylko godzinę w buzi w ciągu dnia, ćwicząc… Więcej
-
dzień dobry mam problem z wysunietą zuchwą dolna nie jest jeszcze na rowni ale jest to badzo widoczn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, wszystko zależy od stopnia wysunięcia żuchwy i przyczyny, czasami nieprawidłowy zgryz wymusza wysunięcie żuchwy przy zaciskaniu zębów. Jeżeli można zrobić kamyflaż to warto, ale na siłę… Więcej
-
witam. Mam problem z moimi zębami, konkretnie chodzi o zgryz. Żeby mam całkiem proste ale wada zgryz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Takim aparatem jest aparat nakladk[owy Invisalign .
???? pozdrawiam
-
Witam, jakie są aparaty ortodontyczne, ktore nie powodują uszkodzenia warg? Np uderzenie w twarz pił
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Aparatem takim jest aparat nakładkowy Invisalign, albo aparat lingwalny np. Incognito. ???? pozdrawiam
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…