Pytania pacjentów (115)
-
W dzieciństwie miałem usuwany ząb mleczny u góry, bo nie chciał wypaść i "wypychał" go stały ząb. Pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, diastemę między jedynkami można zlikwidować ortodontycznie, ale czasami trzeba wspomóc się chirurgicznie wycinając przerośnięte wędzidełko, jeżeli takie jest.
Natomiast szóstka nie… Więcej
-
Z czym należy przyjechać chcąc zacząć leczenie aby założyć aparat stały?
Z czym należy przyjechać chcąc zacząć leczenie aby założyć aparat stały?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry , trzeba mieć wyleczone czyste zęby , resztę zleci lekarz ????pozdrawiam
-
Dzień dobry! Mam problem ze zgryzem. Posiadam 4 ósemki, które doprowadziły do stłoczenia zębów. Brak
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuje aparat Invisalign który nie tylko wyleczy Panu wadę ale również w trakcie noszenia będzie pełnił funkcje szyny relaksacyjnej ???? pozdrawiam
-
Witam. Planuję założyć aparat ortodontyczny, lecz moim problemem jest brak górnej dwójki. W obecne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry już od momentu założenia aparatu sztuczny ząbek powinien być założony, pacjent nie może chodzić szczerbaty ???? pozdrawiam
-
W ostatnim badaniu cbct jest taka informacja: Ścieńczenie blaszki zbitej wyrostka zębodołowego p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie widzę pacjenta ale może ząb jest nie prawidłowo w łuku ustawiony albo ma znacznie odsłonięta szyjkę zęba ,przyczyn może być dużo powinien ocenić to lekarz w końcu w jakimś celu dał skierowanie… Więcej
-
Witam, mam 34 lata i chciałbym wykonać ekstrakcje całego uzębienia i mieć implanty, jaki może być og
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry proszę pamiętać że najlepszy jest własny ząb jeżeli nie chce Pan ich leczyć proszę sobie na wszystkie założyć koronki , ale w dzisiejszych czasach ból podczas wizyty może być wyeliminowany… Więcej
-
Chciałbym zrobić korony cyfrowe, odmienić swój dotychczasowy uśmiech. Wizyta koniec strzycznia.
Chciałbym zrobić korony cyfrowe, odmienić swój dotychczasowy uśmiech. Wizyta koniec strzycznia.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W takim razie proszę się na wizytę zapisać ????
-
Kilka lat temu ściągnęłam aparat stały, mimo noszenia cały czas retainera zęby wracają na swoje miej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli będzie to aparat e formie przezroczystych nakładek na pewno jest to do poprawienia ????
-
Dzień dobry, Panie/Pani doktorze, mam pytanie ale nie wiem gdzie udać się z tym problemem. Chodzi o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę swoją zmianę pokazać specjaliście od chorób błony śluzowej i przyzębia najlepiej w poradni przy Akademii Medycznej ????
-
Dziecko 8lat. Czy to jest dobry moment na rozpoczęcie leczenia tylozgryzu czy za wcześnie?
Dziecko 8lat. Czy to jest dobry moment na rozpoczęcie leczenia tylozgryzu czy za wcześnie?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Napewno już powinno się działać bo wada będzie coraz bardziej się pogłębiała . Warto zastanowić się nad aparatem Invisalign już takie dzieci są leczone tym systemem który pilnuje aby w trakcie… Więcej
-
Mam problem, powtarza się u mnie ciągle ból 2 zębów, jednak byłam już 2-gi raz u dentysty który nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z opisu wyglada jednak na nadwrażliwość . Chciałam się zapytać czy pije rano Pani wodę z cytryną, jest ona ostatnio bardzo modna , jeżeli tak to zna Pani odpowiedz na swoje dolegliwości , proszę… Więcej
-
Problem polega na szumie w lewym uchu które trwa 24 h. Wykluczone podłoże laryngologiczne i neurolog
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, na początku proszę odwiedzić ortodontę, który sprawdzi jaki wpływ na staw skroniowo żuchwowych może mieć stan zgryzu Pacjenta . Wtedy będzie można zacząć leczenie, stanu obecnego zostawić… Więcej
-
Dzień dobry, mój syn ma niespełna 8 lat i sporą szparę między jedynkami - przy dziąśle ok. 2 mm, na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, a czy lekarz zlecił wykonanie dziecku zdjęcia RTG, aby sprawdzić czy są zawiazki zębów stałych , bo w ty wieku syn powinien mieć już dwójki stałe., od tego należy zacząć a następnie… Więcej
-
A czy po piaskowaniu mogą wyjść plamy po dwóch miesiącach na kilku zębach? Plamy porysowane brązowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, być może piaskowanie porysowało trochę powierzchnie szkliwa i zbiera się w tych bruzdach osad z np. herbaty, proszę poprosić lekarza który robił zabieg o wypolerowanie tych powierzchni,… Więcej
-
Noszę ruchomy aparat od 3 miesięcy , mam problem z wystającym kłem i schowana dwójką , wydaje mi się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jedynym ruchomym aparatem który w tym wieku wyprostuje zęby jest aparat nakładkowy Invisalign , natomiast inne wyjmowane aparaty na pewno poprawia trochę wadę, ale jej nie wyleczą. Trzeba założyć… Więcej
-
Ja jestem juz w trakcie leczenia i nosze Invisalign ale zastanawiam się czy mój młodszy brat mógł te
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry , metodą Invisalign można leczyć każda wadę zgryzu, a nawet są takie wady które lepiej się leczą tą metodą niż tradycyjnym aparatem, wiem co mówię bo przeleczyłam już sporą grupę pacjentów… Więcej
-
Górna piątka, nie leczona kanałowo. Próchnica wyleczona i założone srebrne wypełnienie (duża dziura,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, wszystko wskazuje , że zaczyna się zapalenie i powinna Pani przeleczyć ząb kanałowo. Czekając dłużej leczenie może być uciążliwe, gdy np. rozwinie się zgorzel miazgi..
Pozdrawiam…
-
Dzień dobry, w poniedziałek będę mieć usuwaną siódemke. Mam w związku z tym parę pytań. Czy konieczn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Skoro ma Pani ósemkę powinno się ja ortodontycznie wprowadzić, ale aby mieć sukces zabieg usunięcia powinien być przeprowadzony w trakcie leczenia ortodontycznego, kiedy możemy w aparacie mieć… Więcej
-
Pytanie do lekarzy stomatologów. Od 3 miesięcy mam założoną koronę przedniej jedynki (górnej), która
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety też kiedyś stosowałam wkłady z włókna szklanego i po jakimś czasie korony wypadały, wkład ulegał złamaniu.
Obecnie stosuję je tylko do wzmocnienia wypełnienia a nie jako odbudowę… Więcej
-
Przez całe liceum nosiłam aparat ortodontyczny (3 lata), dwa łuki, a potem dodatkowo rozszerzająca w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli nawrót wady jest. Iewielki to można wyprostować ją nakładkami Invisalign w wersji lait , jest to 15 nakładek i koszt takiego leczenia to 6 tys zł.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…