Pytania pacjentów (115)
-
Zastanawiam się nad leczeniem ortodontycznym i założeniem aparatu stałego. Martwię się jednak koniec
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, najprościej zacząć leczenie aparatem Invisalign tu wizyty są co trzy cztery miesiące.
Jest to system przezroczystych nakładek które pacjent sam sobie co dwa tygodnie wymienia… Więcej
-
Od ponad pół roku żaden z ortodontów nie chce się podjąć mojego leczenia. Mam skomplikowaną wadę. Li
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry lubię trudne przypadki, zaprasza do mojego gabinetu
-
Po konsultacji stomatologicznej lekarz poprosił o zakup płytki przedsionkowo językowej rozmiar 1. Có
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W tym wieku córka powinna być już leczona ortodontycznie aby przygotować miejsce na zęby stałe skoro już rozwija się u niej wada zgryzu . Leczenie takie niestety trwa parę lat, może więc warto… Więcej
-
Chciałabym założyć aparat,Chciałabym się zapytać o koszt,jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty. Do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Do leczenia ortodontycznego zęby muszą być wyleczone.
-
Chce wykonać odbudowę kompozycyjną przednich zębów. 4 lata temu zdjęłam aparat ortodontyczny i zosta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety nie trzeba założyć nowy.
-
Mam zgryz otwarty,do tego niedorozwiniętą górną szczękę,zęby są stłoczone. Mam 19 lat. Byłam już u j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Chirurgia to rzecz ostateczna, myśle że na pewno można Panią wyleczyć bez oper mi. Pozdrawiam
-
Mam córkę lat 7.5. We wrześniu wypadły jej pierwsze dolne jedynki, niestety jedna stała urosła do po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Istnieje wspaniała metoda leczenia dzieci, gdzie leczenie zaczynamy już w tym wieku, a kończymy w okresie pełnoletnim. Jest to Invisalign Teen, system przezroczystych nakładek które co dwa tygodnie… Więcej
-
Mam zatrzymanego kła który niestety lezy poziomo,a jego wyciąganie grozi ryzykiem uszkodzenia innych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ryzyko zawsze istnieje, ale powinno się próbować wyciągnąć ząb zatrzymany bo kieł to bardzo ważny ząb.
Inna sprawa jest ankyloza, która powoduje e ząb nie chce wyjść , wtedy trzeba go usunąć…
-
Mam pytanie dotyczące aparatu ortodontycznego, a mianowicie mam niewielką diasteme tj 3mm, mam ją od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,proponuję aparat Invisalign , będzie Pani już na początku leczenia widziała efekt końcowy swojego ustawienia. Z tego co się zorirentowalam to ma Pani ścisły zgryz, tym bardziej leczenie… Więcej
-
Poszukuję chirurga szczękowego który współpracuje z ortodontą. Jeśli chodzi o mój przypadek jest to
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Operacje cofnięcia żuchwy są refundowane ale na początku musi być poprowadzone leczenie ortodontyczne przygotowujące pacjenta do operacji.
-
Mam nieco krzywy zgryz: dolne zęby nieco stłoczone i lekko wystająca dolna jedynka, górne nachodzące
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, ma Pani rację, leczenia nie zaczyna się od końca , trzeba na początku wyprostować zęby, a może uda się zamknąć lukę przesuwając czwórkę i kolejne zęby do przodu, wtedy implant będzie… Więcej
-
Mam pytanie do Ortodonty. Jestem po leczeniu ortodontycznym żuchwy (dół) i wiem, że można "cuda" w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani , przesunięcie zęba do przodu nawet jeżeli w teori by się udało, spowoduje że dolne zęby po tej stronie nie mając antagonisty będą wysuwały się do góry nie mając podparcia ze strony… Więcej
-
Szukam ortodonty dzieciecego z Częstochowy i okolic dla dziecka po operacji rozszczepu wargi i podni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry dziecko powinno być objęte opieką kliniki która go operowała, proszę tego wymagać
-
Leczyłam wadę zgryzu stałym aparatem, jednak po 4 latach noszenia retencji mam wrażenie że górne zęb
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie ma wyjścia trzeba ponownie się przeleczyć z opisu wynika że wada będzie ponownie nawracała , jeżeli jest to niewielka recydywa to można przeleczyć aparatem Invisalign w wersji… Więcej
-
Od ponad miesiąca męczy mnie ból w okolicy twarzy, dokładniej stawu. Mimo wizyt u lekarzy i stomatol
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, na początku trzeba wykonać badanie z łukiem twarzowym ( artykulację ) aby stwierdzić czy są węzły urazowe, a następnie sprawdzić stan zgryzu bo wady zgryzu często prowadzą do dysfunkcji… Więcej
-
Czy przy zakładaniu aparatu trzeba usuwać zęby?Syn ma 14 lat ma wadę zgryzu i pani lekarz ortodonta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Absolutnie proszę się nie zgadzać na usunięcie zębów dziecko ma dopiero 14 lat i jego szczęki będą się dalej rozrastały, dzisiaj już są takie metody leczenia że rzadko zęby są usuwane . Proszę… Więcej
-
Moje pytanie odnosi się do implantologii.czu może mi ktoś podać wartość całkowitą górnej szczęki na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeżeli ma Pan , Pani, całkowite bezzębiem , to dobra alternatywa byłaby proteza na belce umocowanej na 4 implantach koszt takiej odbudowy to w moim gabinecie : 8 tys. chirurgia a po… Więcej
-
Mam stan zapalny w dwóch zębach, które są do kanałowego leczenia. Na leczenie jednego jestem umówion
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani nie można brać takich ilości antybiotyków , jeżeli dwa zęby są do leczenia to trzeba leczyć dwa zęby na raz a nie na raty , antybiotyki w końcu przestają działać ????
-
Umówiłam się na wizytę dotyczącą wyrwania dolnej ósemki, jednak dowiedziałam się ostatnio od koleżan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto wizytę odwołać bo aby zamknąć lukę po usuniętej szóstce trzeba mieć założony na dole aparat , jeżeli zrobi to Pani wcześniej luka może się już nie zamknąć. Ósemki wcale nie są słabymi zębami… Więcej
-
W dziecinstwie podano mi tetracykliny,co spowodowalo niedorozwoj szkliwa I zmienilo jego kolor.zeby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po pierwsze robi Pani duży błąd lecząc tylko jeden łuk ortodontycznie, po zakończonym leczeniu zęby nie mając właściwego podparcia będą się cofały i wada wróci. Kolor zębów można poprawić wybielaniem… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…