5 dni temu miałam wykonywaną ekstrakcje zęba. Była to piątka. Jak długo odczuwanie bólu jest normaln

6 odpowiedzi
5 dni temu miałam wykonywaną ekstrakcje zęba. Była to piątka. Jak długo odczuwanie bólu jest normalne? I jak długo to miejsce będzie wrażliwe na jedzenie, picie itd? Czuję się już trochę tym zmęczona, nie chcę non stop faszerować się tabletkami i też chciałabym wiedzieć kiedy powinnam udać się do dentysty.
Witam, ból powinien już ustępować , jeżeli coś panią niepokoi należy się udać do lekarza na konsultacje . Miejsce będzie wrażliwe na jedzenie do czasu zamknięcia zębodołu u każdego proces gojenia to indywidualna sprawa, ale nie powinien być już to ból który powoduje aż taki dyskomfort że musi brać pani cały czas leki przeciwbólowe. Dlatego polecam konsultacje u stomatologa który wykonywał zabieg, pozdrawiam

Witam! Ja zawsze w takich sytuacjach namawiam na opatrunek z toaletą rany , przyspieszającą gojenie ( wtedy już bezpłanie).
Witam może zrobił się suchy zębodół dlatego ból wciąż trwa. Najlepiej podejść do stomatologa, który wykonywnal zabieg, żeby zobaczył jak to wygląda i ewentualnie dał lek do zębodołu.
Dolegliwości mogą utrzymywać się do 2tygodni. Można płukać jamę ustna Eludrilem.
Najprawdopodobniej zrobił się suchy zębodół, proszę podejść do lekarza który wykonywał zabieg, założy Pani specjalna wkładkę
( lekarstwo ) która bardzo szybko usunie dolegliwości.
Witam bolesność może być odczuwalna do ok 2-3 tyg od zabiegu gdyż zębodół po ekstrakcji goi się do 3 miesięcy jeśli jednak ból będzie silny proszę zgłosić się na kontrole do gabinetu