Pytania pacjentów (977)
-
Witam czy na odbudowę zęba ważny jest czas czy trzeba jak najszybciej się zgłosić do stomatologa ?
Witam czy na odbudowę zęba ważny jest czas czy trzeba jak najszybciej się zgłosić do stomatologa ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czas jest niezwykle ważny aby ząb nie uległ uszkodzeniu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, 6 dni temu miałem dłutowanie ósemki. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie otworzyć szcz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czas gojenia to moze być długi proces.Ale z każdym dniem szczękoscisk będzie puszczał.
Cierpliwości
pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam problem z bólem szczęki jakby przy "zawiasach" po prawej stronie - boli jak próbuję szerzej otwo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
problem jest na poziomie stawów skroniomo żuchwowych.Należy udać się do specjalisty od tych stawów
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Mam takie pytanie. Leczyłam zęby. Miałam robiony kiretaż, kanałowe leczenie. Mam stwierdzona
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno odpowiedzieć na to pytanie bez obejrzenia pacjenta
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam od wczoraj zacz mnie boleć ząb czy nagryzaniu.Jest tez tkliwy przy szczotkowaniu,niktowaniu.By
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
im szybciej tym lepiej aby ból się nie rozwinął
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, na podniebieniu zrobił mi się duży bąbel co się okazało w dwójce było konieczne kanałowe lecz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
po zakończonym leczeniu kanałowym powinno zniknąc.Leczenie powinno odbyć się jak najszybciej i najlepiej na jednej wizycie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Od pięciu dni biorę dalacin C 300. Niestety nie mam żadnej poprawy. Ból nadal się utrzymuje i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
antybiotyk należy brać zgodnie z zaleceniem.Inaczej po prostu nie będzie prawidłowego działania.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam W jamie ustnej, na śluzówce, 'przy kąciku ust' (wewnętrzna, dolna część śluzówki), pojawiła
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
na miejscu zaleciła bym konsultację a w przeciwnym razie obserwować.Gdyby coś się rozwijało konsultacja tam gdzie Pani mieszka
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, zauważyłem ostatnio na zębie w którym jest założona dość świeża plomba delikatnie szara plamk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno stwierdzic bez oględzin
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Jestem po pierwszej wizycie leczenia kanałowego (usunięta "większość" miazgi, przepłuk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
moze byc różnie.Generalnie martwe zęby po czasie ciemnieją i trzeba zrobić koronę protetyczną
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam ile jest czasu na odbudowę złamanego zęba?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
po jakim leczeniu ma być ta odbudowa to jest ważne
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Witam czy odbudową zęba jest bolesna??????
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
na pewno niebolesna
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Witam jaką jest cena odbudowy zęba złamanego zęba?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
oczywiście pod warunkiem,że korzeń się do tego nadaje
pozdrawiam Anita Małysa
-
Trudny przypadek - w zębie „szóstce” po leczeniu kanałowym (2011r), który został złamany na pół (201
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najważniejsze pytanie czy rzeczywiście jest pęknięcie
Potem dopiero dalsze planowanie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, czy jest możliwa próchnica pod dziaslem I jak ona wygląda?
Witam, czy jest możliwa próchnica pod dziaslem I jak ona wygląda?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście,że jest możliwa.A wygląda tak samo jak każda
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jestem po wyrwaniu dwóch zębów. Ból który odczuwam jest bardzo silny i nie skupia się w jednym miejs
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niestety cała okolica może być obolała.trzeba przetrwać
Cierpliwości
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Często podczas mycia zębów mam odroluch wymiotny. Nie zależnie od tego jakiej szczot
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
jest to cecha osobnicza,nie ma się na to wpływu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jak uzupełnić brak dolnych szóstek - pozostałe zęby są .... Dlaczego odradzane są mosty w takim przy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam,
Proszę nie obawiać się implantów.Obecnie są to bardzo powszechne rozwiązania i bardzo trwałe.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Pięć tygodni temu moja stomatolog zastosowała małe wypełnienie do górnej prawej piątki.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno udzielić takiej odpowiedzi bez weryfikacji.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mialam niedawno leczenie kanalowe z powodu ostrego bolu zeba.Dentysta usunal miazge i zalozyl lekars
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
najlepszym rozwiązaniem jest jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem
pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…