Dzień dobry Pięć tygodni temu moja stomatolog zastosowała małe wypełnienie do górnej prawej piątki.

1 odpowiedzi
Dzień dobry
Pięć tygodni temu moja stomatolog zastosowała małe wypełnienie do górnej prawej piątki. Od tego czasu odczuwam ból- czasem taki rwący pulsujący, czasem jednostajny. Potrafi boleć kilka godzin, jeżeli zbyt dokucza(często wieczorem ból się nasila) biorę leki przeciwbólowe. Czuję szczękę cały czas ale wytrzymuję, choć irytacja coraz większa. Początkowo wydawało mi się, że to boli ząb, potem ból objął całą prawą stronę szczęki. Najpierw bolała góra a potem dołączył się dół i dodatkowo ból prawego ucha. Po zastosowaniu leku ból ucha minął, a ból szczęki pojawiał się naprzemiennie to góra, to dól. Po kolejnej z wizyt gdy wykonano mi pantomogram, który nie wykazał nieprawidłowości, moja stomatolog zasugerowała badanie laryngologiczne, gdzie okazało się, że nie jest to problem larygologiczny, ale z powodu długotrwałego bólu doktor zaproponował wykonanie tomografii zatok. Jeszcze jej nie wykonałam ale ok 4 dni temu ból przeszedł również na lewą stronę. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co robić. Czy należy poprawić tego zęba, czy on naciska może na jakiś nerw, (mocno była dociskana formówka, wypełnienie też). Czy może potrzebny jest tutaj neurolog? Czy wykonać na wszelki wypadek tomografię?
Witam
trudno udzielić takiej odpowiedzi bez weryfikacji.
Pozdrawiam Anita Małysa