Pytania pacjentów (977)
-
Dzień dobry! Co oznacza zapis „Zęby leczone zachowawczo do obserwacji”? Czy to oznacza, że w momenci
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zęby są jak najbardziej zdrowe.Jednak w przypadku próchnicy głębokiej może zaistnieć konieczność leczenia kanałowego w razie bólu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
5 dni temu usunięto mi ząb mądrości. Wszystko było dobrze, uformował się skrzep ale przed chwilą zau
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
może ale wcale nie musi
Proszę w razie bólu zgłosić się do lekarza tylko tyle
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam miałem leczenie kanałowe około 3 miesiecy temu i zostało mi uzupełnienie tego zęba zapisalem s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moze boleć np tylko kieszen między zębami
Proszę zgłosić sie na wizytę ,lekarz musi to zobaczyć
pozdrawiam Anita Małysa
-
Prosze o opinię mam słabe zęby 3 mostki założone, jeden mostek góra na 5,6,7 po 8 latach sie podobno
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niestety trudno na ten temat wydać opinię bez weryfikacji.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, miałam sytuację z odłamaną plombą w zębie, przez co ząb był nadwrażliwy i reagował mocno bóle
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
trzeba by było to zobaczyć inaczej trudno sie do tego odnieść.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć kiedy najlepiej powinnna być wykonana implantacja górnej je
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
rzeczywiście wszystko zależy od jakości kości.Czasem jak kosci jest za mało trzeba zrobić zabieg augmentacji,można nawet jednowizytowo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Około 3 tygodnie temu miałem wymieniane wypełnienie z amalgamatu w 7'ce na kompozytowe, wraz z jego
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam,
cierpliwości z dnia na dzien powinno być lepiej
Leczenie kanałowe to rzeczywiście ostateczność
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy zab moze bolec nadal tydzien po oczyszczeniu z miazgi i zalozeniu lekarstwa dezynfekujacego, sko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam,
trzeba zgłosić to lekarzowi koniecznie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam miałam usuniętą ósemkę wczoraj, a dziś po wizycie kontrolnej okazało się ze mam koronawirusa.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
spokojnie szwy mozna zdjąc w póżniejszym terminie
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam! Ostatnio po wykonaniu zdjęcia RTG okazało się, że mam widoczny stan zapalny w górnej 7 która
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
bezwzględnie trzeba przeleczyć kanałowo jeszcze raz.Sama sterylizacja kanałów może spowodować cofnięcie się zmiany
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Ostatnio usunięto mi 6 u góry po lewej stronie. Chciałabym zapytać sie czy istnieje taka możl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej się nie przesuną,chyba że ortodontycznie
Zalecam konsultację u ortodonty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Trafiłam do dentysty z dużym bólem zęba, całej lewej części twarzy plus ucho. Okazalo się, że ząb by
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
aktualnie preferujemy leczenie kanałowe jednowizytowe
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Cierpię od lat na przewlekłą aftozę, szukam specjalisty, który podszedłby do problemu k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najlepiej lekarz ogólny,który zleci odpowiednie badania
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam byłam dziś u dyntysty z bólem zeba zrobiono zdjęcie zęba i stwierdzono że trzeba leczyć kanało
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
jest to dość stara metoda ale jeszcze często stosowana przez niektórych lekarzy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, półtora tygodnia temu miałem leczone obie górne 6, założone były dość duże plomby. Niestety c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niestety,taka nadwrażliwość może się utrzymywać do 2 miesięcy książkowo
Cierpliwości
Pozdrawiam Anita Małysa
-
dzień dobry, 15 lat temu miałam leczoną jedynkę kanałowo. I do tej pory nie dawała, żadnych oznak, a
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zmiany mogą być jeszcze niewidoczne na zdjęciu
Trzeba powtórzyć leczenie kanałowe aby tego zęba nie stracić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Tydzień temu miałam leczenie kanałowe martwego zęba. Dentysta wyczyścił kanały i założył opat
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przy pulsującym bólu może należałoby właczyć antybiotykoterapię
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry mam pytanie w piątek wyrwałam górna 6 po wyrwaniu nic nie bolało ani w sobotę ani w nied
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna wizyta u dentysty.Mozna włożyć lek do zębodołu i ból zniknie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, niestety bardzo zaniedbalam swoje zęby. Mam praktycznie same czarne korzenie a reszta t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
absolutnie konieczna jest wizyta u dentysty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień Dobry, Czy jest sens przeleczenie zęba 3 raz kanałowo, ponieważ, zapalenie się nie cofnęło?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
ma sens pod warunkiem,że jest to leczenie pod mikroskopem.Jednak należy zweryfikować jaki charakter jest tego zapalnia
pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…