Śląski Instytut Terapii Systemowej

(11 opinii)

Jesteśmy zespołem psychologów, którzy po studiach wybrali drogę psychoterapii systemowej. Oznacza to, że kształtujemy swój sposób widzenia terapeutycznej rzeczywistości w nurcie systemowym. Jak to wyg... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Śląski Instytut Terapii Systemowej

Jana Długosza 17/2

44-100 , Gliwice , śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 793...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Śląski Instytut Terapii Systemowej

Konsultacja online

Pokaż dane kontaktowe +48 793...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Jesteśmy zespołem psychologów, którzy po studiach wybrali drogę psychoterapii systemowej. Oznacza to, że kształtujemy swój sposób widzenia terapeutycznej rzeczywistości w nurcie systemowym. Jak to wygląda w praktyce?
Terapeuta pracujący w nurcie Systemowym, tak w terapii rodzinnej, jak i indywidualnej, patrzy na trudności jednostki w odniesieniu do jej otoczenia (systemów, w których dana jednostka funkcjonuje). Pozwala to na szersze spojrzenie na problematykę danego klienta (w terapii rodzinnej klientem jest cała rodzina). Dla terapeuty systemowego ważne jest, aby zrozumieć, jak dane trudności wpływają na funkcjonowanie jednostki w systemie, do którego przynależy (często w rodzinie) oraz jaka może być ich funkcja: na co pozwalają? W czym przeszkadzają? Jak wpływają na relacje czy komunikacje?
W tym podejściu ważne miejsce zajmuje również historia rodziny, wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie, oczekiwania względem siebie nawzajem oraz trudności z tym związane.
Podejście systemowe zwraca również uwagę na istotność poszczególnych etapów życia w zgłaszanej problematyce: pojawienie się dzieci, dojrzewanie, odejście z domu rodzinnego, wejście w romantyczną relację, przejście na emeryturę czy czas żałoby. Każdy z tych ważnych etapów będzie wpływał na to, jak przeżywamy trudności oraz na to, jak możemy sobie z nimi poradzić.
Psychoterapia w nurcie systemowym pozwala na umiejscowienie klienta pomiędzy dwoma ważnymi dążeniami: autonomią oraz przywiązaniem i pomaga znaleźć pomiędzy nimi potrzebną harmonię.
Sama praca oraz cele, jakie możemy sobie postawić, różnią się w przypadku terapii indywidualnej, grupowej czy rodzinnej.
Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz na profile poszczególnych specjalistów, aby dowiedzieć się więcej.

Nasza oferta

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA:
Jest to najczęstsza forma pracy psychoterapeutycznej. Pozwala na przyjrzenie się indywidualnym trudnościom i potrzebom danej osoby. Jednak cele, jakie możemy sobie postawić, są ograniczone do tego, co samodzielnie możemy zmienić w naszym zachowaniu, reakcjach, komunikacji czy emocjach.

PSYCHOTERAPIA PAR:
W terapii par klientem nie jest jedna z osób, ale relacja, nad którą wspólnie pracujemy. Terapeuta nie przyjmuje roli adwokata czy sędziego, wobec tego nie jest w stanie zdecydować o tym, kto ma rację, nie ocenia też ani relacji, ani zachowań poszczególnych jej partnerów. Jest to praca, której celem jest zrozumienie mechanizmów funkcjonowania wobec siebie nawzajem, zrobienie miejsca na wyrażenie trudności i emocji każdego z partnerów oraz nadanie im sensu w relacji do drugiej osoby.

TERAPIA RODZINNA:
Jest to forma terapii, która faktycznie pozwala na zmianę relacji rodzinnych. Terapeuta stara się więc zrozumieć indywidualne trudności każdego z członków rodziny, ale przede wszystkim relacje pomiędzy nimi. Celem nie jest znalezienie winnego, ale zrozumienie tego, co w rodzinnej relacji blokuje komunikacje, okazywanie sobie wsparcia i zrozumienia.

W przyszłości (kiedy tylko względy bezpieczeństwa na to pozwolą) będziemy mogli Państwu zaoferować terapię grupową oraz szkolenia z psychoterapii.

Jeśli nie są Państwo pewni, czy dana problematyka wpisuje się w którąś formę proponowanego przez nas wsparcia, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Zabiegi

 • psychoterapia indywidualna
 • psychoterapia par
 • terapia rodzinna
 • terapia grupowa
 • szkolenia
więcej

Choroby

 • depresja
 • stany lękowe
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Zaburzenia nastroju
 • stres
 • nerwica
 • Zaburzenia osobowości
 • Kryzys emocjonalny
 • Zaburzenia psychosomatyczne
 • Zaburzenia zachowania
 • Zaburzenia odżywiania
 • Niskie poczucie własnej wartości
 • Wypalenie zawodowe
 • Zaburzenia w relacjach międzyludzkich
 • Kryzys w związku
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Poradnia

Opinie o lekarzach z tej placówki

5

Ogólna ocena
11 opinii

  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sonia Bandrowska konsultacja psychologiczna

  Wszystko na najwyższym poziomie. Rzeczowo i konkretnie. Pacjent zaczyna wierzyć w siebie i w to że może więcej.


  S
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Małgorzata Raś psychoterapia indywidualna

  Zaangażowanie terapeuty, empatia, jasno sprecyzowane spostrzeżenia, dobra komunikacja, czuć powołanie i profesjonalizm.


  T
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Magdalena Gruszka konsultacja psychologiczna

  Dobra komunikacja, zrozumienie pacjenta, duże doświadczenie, wysoka kultura osobista, dziękuję i polecam


  I
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Małgorzata Raś konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

  Bardzo miła pani psycholog,wysłucha doradzi ,mimo iż to była pierwsza wizyta jestem mega zadowolona . Polecam .


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Magdalena Gruszka konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

  Wizyta u Pani Gruszki była bardzo przyjemna i nawet udało mi się nie płakać podczas rozmowy. Nawet nie wiem kiedy minęło te 45 minut. Szkoda, że wizyta nie trwa dłużej, bo podczas ostatnich 10 minut zaczęłam myśleć o wielu tematach, których nie zdążyłam poruszyć.


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Magdalena Gruszka psychoterapia indywidualna

  Pani Magdalena jest bardzo sympatyczna, zawsze wita miłym uśmiechem. Nie tylko słucha, ale dużo doradza, naprowadza gdzie tkwi problem i zajmuje się nim od korzeni co jest bardzo dobre. Poza fachową wiedzą dba o bardzo komfortową atmosferę. Rozmowa jest zawsze przyjemna. Już na pierwszej wizycie łatwo było mi się otworzyć. Nasza współpraca daje mi wiele siły do pracy nad sobą i cieszę się, że trafiłam akurat do Pani. Szczerze polecam!


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Małgorzata Raś konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

  Byłem na pierwszej wizycie i po kilku minutach początkowy stres szybko minął. Spotkanie przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze. Pani Małgorzata jest bardzo wyrozumiała i zadawała trafne, naprowadzające pytania. Mimo, że była to jedynie pierwsza konsultacja poczułem, że wiem więcej o sobie i możliwych przyczynach moich problemów. Czekam niecierpliwie już na kolejną sesję! Polecam :-)


  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Sonia Bandrowska

  Z całego serca polecam. Pani Sonia przewyższyła moje oczekiwania. Zaangażowana i empatyczna, uważnie słucha i śledzi progres pacjenta, jednocześnie bezbłędnie potrafi wskazać pacjentowi inną perspektywę. Atmosfera, którą tworzy Pani Sonia, jest bardzo przyjazna, wręcz daje poczucie bezpieczeństwa i ciepła.


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sonia Bandrowska

  Pierwsza wizyta bardzo pozytywna. Podejście i atmosfera. Pozytywnie oczekuję na kolejne. Pozdrawiam.


  @
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Małgorzata Raś konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

  Pani Małgorzata jest miłą, ciepłą i pełną empatii osobą. Po pierwszej wizycie widać zaangażowanie oraz chęć pomocy.


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania