Nazywam się Paweł Karpiński i jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Moje zainteresowania skupione są w obrębie terapii manualnej oraz osteopatii. Zajmuję się… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam, czy zaburzenia widzenia, zawroty glowy, bole oczu, bole migrenowe szczególnie z tylu glowy, wysadzanie oczu, bole karku, bole policzkow zatok, mdlosci moga byc od kręgosłupa szyjnego?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Karpiński

  Tak jak najbardziej. Bardziej dokładnie można określić przyczynę tych objawów dopiero po wywiadzie i badaniu manualnym. Zapraszam więc na wizytę, dobrze dobrana terapia potrafi naprawdę szybko przynieść… Więcej

 • Witam mam obrzęk przyczepów mięśniowych w okolicy krętarza większego i towarzyszących kaletek ,odpowiadający tendinopatii m.pośladkowego średniego i małego-cechy tendinopatii.Co moge z tym zrobić lekarze rozkładają ręcę a ja od 6 miesięcy żyje z bólem.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Karpiński

  Witam. W warsztacie umiejętności terapeuty manualnego są techniki które przyspieszą leczenie tendinopatii. Także jak najbardziej zapraszam na wizytę. Myślę, że pół roku życia z bólem to wystarczająco przykre… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Nazywam się Paweł Karpiński i jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Moje zainteresowania skupione są w obrębie terapii manualnej oraz osteopatii. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń narządu ruchu. Wiedzę i umiejętności zdobywam oraz cały czas poszerzam przez codzienną pracę z pacjentami oraz biorąc udział w interesujących mnie szkleniach.

  Ukończone kursy:
  - Terapia Manualna wg. koncepcji Kaltenborna i Evjentha.
  - Naukowe podstawy ćwiczeń terapeutycznych (nauczyciel Lasse Thue)
  - OMT (Orthopaedic Manual Therapy) - Wprowadzenie do specyficznej filozofii leczenia (nauczyciel Robert W. Sydenham)
  - OMT - Manipulacje kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego według zasad Nordic OMT (nauczyciel Sigurd Slaastad)
  - OMT - HVLA i manipulacje w pozycji neutralnej z wnioskowaniem klinicznym i diagnostyką różnicową (nauczyciele Tim Daelemans oraz Hans Fauville)
  - OMT - Badanie i Leczenie kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego (nauczyciel John Langendoen)
  - Terapia Wisceralna - kurs podstawowy (nauczyciel Michel Puylaert)
  - Neurodynamika kliniczna w ujęciu Neurodynamic Solutions - M. Shacklock
  - OMT - Badanie i Leczenie miednicy i kolana (nauczyciel John Langendoen)
  - Kinesiologytaping
  - Stabilizacja centralna i obwodowa (nauczyciel Stanisław Legocki)

  Jeżeli szukasz fachowej pomocy w trapiącym Cię problemie, zadzwoń.

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie - wydział Rehabilitacji
 • Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
30 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: bóle i drętwienie rąk

  Witam, jestem bardzo zadowolona, powraca zdolność ruchowa rąk, bardzo dobre efekty, miła atmosfera, polecam...

 • J
  Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: uraz barku

  Brak oczekiwania na wizytę. Przekazał informacje dotycząca urazy. Dobry fizjoterapeuta. Polecam wszystkim.

  Paweł Karpiński2017-09-12

  Dziękuję za pozytywną opinię Panie Jarosławie :-)

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: Mobilizajca kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych

  Gorąco polecam zabiegi mobilizacji kręgosłupa u Pana Pawła. Po serii 10 zabiegów ból, z którym żyłam od ponad roku praktycznie nie istnieje. Wróciłam do uprawiania sportu i normalnego życia bez środków p/b. Do tego pochwalić muszę super podejście do pacjenta, a przede wszystkim indywidualnie dobranej terapii. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie:) Ula

  Paweł Karpiński2017-07-31

  Dziękuję serdecznie za miłe słowa Pani Ulu ;-) cieszę się że udało się wrócić do aktywności ;-) Pozdrawiam

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: Dyskopatia

  Serdecznie polecam Pana Pawła, pomógł mi juz drugi raz stanac na nogi po tym jak zbugilem dysk. Oprócz profesjonalnego podejscia i pomocy, kazda wizyta jest wypelniona dobrymi anegdotkami i uśmiechem :) Wychodzac z gabinetu o własnych siłach, za kazdym zabieram ze sobą garść podopowiedzi jak ćwiczyć i dbac o kręgosłup w domu, które przynoszą piękne efekty :) pozdrawiam!

  Paweł Karpiński2017-09-05

  Serdeczne dziękuję Panie Marcinie za ciepłe słowa ;-) Cieszę się że mogłem pomóc ;-)

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Sanus

  Jesteśmy pacjentami w wieku średnim – męża bolał bark, mnie bark i piersiowy odcinek kręgosłupa. Nie liczyliśmy na to, że uda się zupełnie przywrócić sprawność starszym już strukturom anatomicznym, jednak P. Karpiński nie tylko pomógł na pozbyć się bólu, ale też dobrał odpowiednie ćwiczenia, dzięki czemu mogliśmy wziąć los w swoje ręce. Jesteśmy wdzięczni za ulgę w bólu, profesjonalne podejście terapeutyczne, poprzedzone wnikliwą diagnozą i ćwiczenia, dzięki którym możemy lepiej o siebie zadbać – Alina i Jerzy N.

  Paweł Karpiński2017-05-20

  DZIĘKUJĘ ;-) Pani Alino. Pani słowa wiele dla mnie znaczą. Moim celem jako terapeuty jest wprowadzenie pacjenta na drogę do pozytywnych zmian, co nie jest łatwe ale najbardziej skuteczne. Miło mi było Państwa przyjmować. Szczególne podziękowania dla Pani Marty N. za pomoc zamieszczeniu opinii. Uwielbiam pracować z pacjentami, którzy potrafią przezwyciężać własne ograniczenia, samodzielnie czy przy pomocy innych. Serdecznie pozdrawiam Panią, Męża oraz całą Rodzinę ;-)

  z wyrazami szacunku Paweł Karpiński

 • E
  Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: Mobilizajca kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych

  Od dłuższego czasu zmagam się z bólami kręgosłupa,które utrudniają prawidłowe poruszanie się.Po zabiegach czuję ogromną ulgę...bóle ustępują , więc jestem bardzo zadowolony z zabiegów,wszystko przebiega bardzo profesjonalnie a przy tym w miłej atmosferze...Bardzo polecam wszystkim.
  Kołodziejczyk

  Paweł Karpiński2017-05-18

  Dziękuję Panie Konstanty za opinię :) widzę że ktoś z rodziny pomógł wystawić ocenę. Technologia nie śpi ale i Pan znalazł sposób na poradzenie sobie z tym wyzwaniem. Cieszę się niezmiernie że czuje się Pan dobrze. Zapraszam w razie problemów.

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: Mobilizajca kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych

  Polecam! Świetny kompetentny i przemiły, bardzo zaangażowany, słucha pacjenta. U Pana Pawła miałam mobilizację kęgosłupa, przed którą przeprowadził szczegółowy wywiad i wybierał najlepszą manualną terapię po której mogłam normalnie funkcjonować bez bólu. Gorąco polecam tego specjalistę.

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: Zwykła wizyta

  Po urazie doznanym na zajęciach fitness, szukałam szybkiej pomocy w bólu nogi niewiadomego pochodzenia. Z polecenia trafiłam do Pana Pawła. Po szczegółowym wywiadzie i badaniu okazało się, że mam uszkodzony nerw w nodze. Pan Paweł znalazł źródło bólu i za pomocą odpowiednich technik manualnych, znacząco zmniejszył jego nasilenie. Bardzo profesjonalny i sympatyczny specjalista. Polecam

  Paweł Karpiński2017-05-16

  Serdecznie dziękuję Pani Magdaleno za opinię i oczywiście służę pomocą w razie jakichkolwiek problemów. Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: Mobilizajca kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych

  Pan Paweł jest owszem sympatycznym, młodym człowiekiem, który ma już pewne doświadczenie. Jednak w przypadku dobrego fizjoterapeuty liczy się to czy wie na pewno co robi i czy jest skuteczny. W moim przypadku (dyskopatia, rwa kulszowa) niestety Pan Paweł nie pomógł, a stan po wizytach się zaostrzył - pomoc znalazłem u innego fizjoterapeuty niebawem po. Miałem już w swoim życiu doświadczenie z kilkoma dobrymi terapeutami manualnymi i żaden z nich nie rozpoczynał zabiegów bez obejrzenia diagnostyki obrazowej(tomograf/rezonans), nie próbował całego wachlarza technik nie wiedząc, które pomogą a które raczej mogą zaszkodzić oraz nie wykonywał zabiegów, z których spora część była naprawdę bolesna ( u pacjenta już i tak z dużym bólem ), pytając w czasie ich wykonywania czy nie zbliża się do poziomu bólu ok. 7 w skali 10 stopniowej. Moim zdaniem jeżeli ktoś szuka doświadczonego fizjoterapeuty od kręgosłupa, niech szuka dalej.

  Paweł Karpiński2017-05-09

  Dziękuję za opinię, cieszę się że znalazł Pan pomoc i rozwiązanie swojego problemu. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć Pana wizyty z pamięci, ale rozumiem chęć pozostania anonimowym. Zgodnie z moją wiedzą i przekonaniami terapeuta zdjęcia i opisy powinien oglądać po badaniu manualnym i czynnościowym pacjenta jeśli ma jakieś wątpliwośc (i ja tak czynię). Odwrotna kolejność nie służy rozwojowi zdolności manualnych terapeuty i skuteczności jego pracy. Nie każdemu Pacjentowi jesteśmy wstanie pomóc na pierwszej wizycie i wynika to z różnych przyczyn. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za szczerą opinię. ŻYCZĘ ŻYCIA BEZ BÓLU. I proszę pamiętać najlepszym lekarstwem jest aktywność fizyczna ;-)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne SanusUsługa: Mobilizajca kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych

  Pan Paweł jest najskuteczniejszym fizjoterapeutą, na jakiego w swoim życiu trafiłem. Dzięki niemu 2 lata temu odstawiłem laskę. Dwa razy do roku uczęszczam na rehabilitację i dzięki temu normalnie funkcjonuję. Mam problemy z lędźwiami, kolanami, biodro prawe i kręgosłup. Mieszkam w Bielsku Białej a jeżdżę do Lublina na zabiegi. Mimo dość sporej odległości stwierdzam, że naprawdę warto.
  Tak trzymać Panie Pawle. Dobra robota.
  Bogdan Bijak

  Paweł Karpiński2017-05-09

  Panie Bogdanie CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO MOJEJ STRONIE. Jest Pan przesympatycznym człowiekiem i wielką radością Pan pomagam ;-)